icebug14NOWY TARG - TURBACZ. Bartosz Gorczyca ze Skołyszyna z fantastycznym czasem 1:12:09 zwyciężył w Icebug Winter Challenge – biegu dookoła kopuły Turbacza ze startem i metą pod Długą Polaną w Nowym Targu. Najszybszą kobietą była zabrzanka Domnika Wiśniewska-Ulfik z czasem 1:24:41. W konkurencji na orientację najlepsi byli Zbigniew Mossoczy i Urszula Zimny.

Cieszą bardzo dobre wyniki nowotarżan, którzy licznie reprezentowali Miasto w gronie ponad czterystu uczestników obu konkurencji. Drugie miejsce w biegu z mapą zajął Szymon Sawicki. Kolejno szósce, siódme i ósme miejsce w biegu zajęli Piotr Biernawski, Piotr Huzior i Henryk Sobczak, a do pierwszej dziesiątki czternaście sekund zabrakło Dawidowi Ancewowi, który dobiegł jako jedenasty.

Oczekiwanie na wyniki dało czas na zebranie opinii o biegu i uczestnicy są bardzo zgodni, że był on świetnie pomyślany i oznaczony, a przy okazji jeszcze dopisała pogoda. Organizatorzy martwili się, czy podołają obsłudze ponad czterystu uczestników, ponieważ impreza organizowana była po raz pierwszy (co nie znaczy że organizowały ją osoby bez doświadczenia – byli to uczestnicy ubiegłorocznego „Karpackiego Wyzwania 2013").

- Okazuje się że Nowy Targ jest dobrym miejscem do organizacji imprez również w zimie, o czym przekonaliśmy się siedem razy organizując Bieg Podhalański, a jak się dziś okazuje, można organizować też imprezy biegowe o tej porze roku – gratulował organizatorom burmistrz Marek Fryźlewicz. - Życzę żeby ta impreza nadal się odbywała – powiedział przed wręczeniem dyplomów najlepszym zawodnikom imprezy.

Fot. Piotr Rayski-Pawlik