11 tadek balzuiak1111

SPORTY MOTOROWE. Nowotarżanin Tadeusz Błażusiak wywalczył piąty z rzędu tytuł Mistrza Świata SuperEnduro! W zamykającej sezon eliminacji w Tours we Francji, motocyklista ORLEN Team, był niepokonany! W sumie na sześć zaplanowanych na sezon rund Błażusiak wygrał cztery razy, a dwukrotnie był drugi!


Sobotni wieczór Błażusiak rozpoczął od dobrego startu w SuperPole, za który zgarnął dwa punkty. Później zwyciężył w pięknym stylu w pierwszym wyścigu wieczoru, czym zapewnił sobie wystarczającą liczbę punktów by sięgnąć po swoją kolejną mistrzowską koronę! Pomimo tego Tadek w kolejnych wyścigach udowodnił, że w SuperEnduro nie ma sobie równych. W drugim wyścigu finałowym odnotował drugi czas, a w kolejnym ponownie triumfował. Świetne wyniki zapewniły Polakowi zwycięstwo w ostatniej eliminacji sezonu przed Jonnym Walkerem i Mathiasem Bellino.

Pięć ostatnich sezonów minęło pod znakiem dominacji utalentowanego Polaka, nie tylko w Mistrzostwach Świata SuperEnduro, ale również amerykańskiej serii EnduroCross, gdzie zawodnik ORLEN Team także wywalczył pięć tytułów.

Klasyfikacja końcowa Prestige Class FIM SuperEnduro World Championship

1.Taddy Blazusiak (KTM) 338 pkt
2. David Knight (Sherco) 274 pkt.
3. Jonny Walker (KTM) 259 pkt.
4. Alfredo Gomez (Husqvarna) 224 pkt.
5. Joakim Ljunggren (Husqvarna) 189 pkt.

źródło: orlenteam.pl