SPYTKOWICE. Puchary dla zwycięzców poszczególnych kategorii W zawodach w narciarstwie alpejskim o Puchar Wójta Gminy Spytkowice mógł wziąć udział każdy narciarz z gminy Spytkowice. Puchar Wójta Gminy Spytkowice zdobyła Szkoła Podstawowa nr 3, której uczniowie zgromadzili w sumie największą ilość punktów.

Na terenieZawody o Puchar Wójta Spytkowice  02Zawody o Puchar Wójta Spytkowice  03 kompleksu Sportowo – Rekreacyjnego „Beskid" Zawody o Puchar Wójta Spytkowice 04pucharyw Spytkowicach kolejny raz zorganizowano Zawody o Puchar Wójta Gminy Spytkowice. Ich celem jest popularyzacja narciarstwa zjazdowego, sportowa rywalizacja w narciarstwie alpejskim, a także promocja zdrowego stylu życia i miejscowego zaplecza sportowo-rekreacyjnego.

W tym roku frekwencja dopisała, gdyż w zawodach wystartowało 130 zawodników sklasyfikowanych. W związku z tym, iż na terenie Gminy nie ma szkół średnich, stworzono dodatkowe grupy: do 30 lat i ponad 30 lat Open – mężczyźni i kobiety, aby każdy kto ukończy gimnazjum i ma chęć startować dalej w Pucharze Wójta Gminy Spytkowice – miał taką możliwość.

Warunki na stoku były naprawdę bardzo ciężkie, co było widać już na pierwszy rzut oka. Co chwilę, któryś z zawodników wypadał z trasy, a sukcesem był nie tylko czas, ale już samo ukończenie trasy.

Pogoda nie za bardzo nam się udaje , przy czym musimy się pochwalić, że organizujemy zawody dzień w dzień mimo złych warunków. Organizowaliśmy Grand Prix Politechniki Kakowskiej, wczoraj eliminacje powiatowe, dzisiaj Puchar Naszego Wójta, jutro – eliminacje Skawiny. Staramy się przygotować stok, ale w nocy prawie w ogóle nie przymroziło. Dorośli dadzą sobie radę, ale dla małych dzieci warunki są naprawdę ciężkie. – mówił Stanisław Trybuła – wieloletni działacz sportowy w Spytkowicach i organizator wielu sportowych imprez.

Uczestnicy zostali podzieleni na dwie kategorie dziewczęta/kobiety oraz chłopcy/mężczyźni, a w każdej z nich utworzono szczęść grup wiekowych. Najmłodsi mieli nieco łatwiejszą trasę slalomu do pokonania. Zwycięzca każdej z grup wiekowych otrzymał puchar, miejsce I – III zostały nagrodzone medalami, a pamiątkowe dyplomy otrzymali uczestnicy, którzy zajęli miejsca I – IV. Szkoła, która zgromadziła najwięcej punktów zdobyła „Puchar Wójta Gminy Spytkowice", a sumowano punkty zawodników miejsc I – X.

W tym roku, pierwszy raz o wielu lat, Puchar Wójta Gminy Spytkowice zdobyła Szkoła Podstawowa nr 3 w Spytkowicach. Wójt Gminy Spytkowice Franciszek Sidełko wręczając puchar stwierdził, iż tegoroczny sukces Szkoły Podstawowej nr 3 może być związany z realizacją projektu mającego na celu popularyzację sportu i naukę jazdy na nartach.

Myślę, ze Szkoła Podstawowa nr 3 dostała pierwsze miejsce, ponieważ realizowała program „Jeżdżę z głową" finansowany przez Gminę i Urząd Marszałkowski. Wszystkim, którzy prali udział w Zawodach w narciarstwie alpejskim o Puchar Wójta Gminy Spytkowice jeszcze raz serdecznie dziękuję i gratuluję – mówił Wójt Gminy Spytkowice Franciszek Sidełko.

WYNIKI (najlepsze 3 miejsca) w kategorii Szkół Podstawowych:

Dziewczyny:

1.Smółka Aleksandra – SP1
2.Wojdyła Anna – SP1
3. Prylińska Patrycja – SP3

Chłopcy:

1. Węglarczyk Grzegorz – SP3
2. Lenart Dawid – SP3
3. Pątko Jakub – SP1

Dziewczyny:

1. Konig Faustyna – SP3
2. Talaga Wiktoria – SP2
3. Gwizdoń Julia – SP2

Chłopcy:

1. Rusnak Michał – SP1
2. Bachula Kamil – SP3
3. Lenart Mateusz – SP3

Dziewczyny:

1. Jaromin Wiktoria – Przedszkole
2. Łukaszka Emilia – Przedszkole
3. Mastalerz Martyna – Przedszkole

Chłopcy:

1. Trybuła Wiktor – Przedszkole
2. Górniak Wiktor – Przedszkole
3. Jonson Samuel
Boike Filip – z numerem startowym 97, najlepszy czas 17,74 poza konkursem

Organizatorami zawodów byli: Urząd Gminy Spytkowice, Zespół Szkół Podstawowo – Gimnazjalnych w Spytkowicach oraz Centrum Sportowo – Rekreacyjne „Beskid" w Spytkowicach.

GALERIA Fot. Anna Giżycka

GALERIA. Fot. Julian Obara

Fot. Anna Giżycka