111Anna Rosół I miejsce

SPORTY WALKI. 8 marca w Sanoku z udziałem reprezentantów Nowotarskiego Stowarzyszenia Karate Yokuzuna, odbyły się Mistrzostwa Makroregionu Południowego Karate Kyokushin oraz Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików Karate Kyokushin zorganizowane przez Sanocki Klub Karate Kyokushin.

W zawodach wzięło udział 203 zawodników i zawodniczek z 29 ośrodków. Sędzią technicznym zawodów był shihan Andrzej Krawontka 5 Dan z Nowego Sącza. Zawodnicy rywalizowali w konkurencji kata seniorów, juniorów oraz młodzików i konkurencji kumitefull kontakt seniorzy i semi kontakt juniorzy
i młodzicy.

SSK Yokozune reprezentowały trzy zawodniczki: Julia Mokracka – kategoria młodzik, Karolina Gucwa – kategoria junior, Anna Rosół - kategoria senior oraz sędzia sensei Ewa Pawlikowska 4 dan. Najlepiej wypadła Anna Rosół zajmując I miejsce w swojej kategorii. Niewiele do zwycięstwa zabrakło również pozostałym zawodniczkom, które poległy w walce o finał. I tak Karolina Gucwa zdobyła III miejsce w kategorii kumitesemi kontakt juniorek – 55 kg oraz 5miejsce w kata, a Julia Mokracka III miejsce w kumitesemi kontakt młodziczek + 50 kg.

Nowotarska ekipa ostatecznie zajęła drużynowo 5 miejsce.

Udział w turnieju pokryty był se środków pochodzących z dotacji Gminy Miasto Nowy Targ.