WITÓW.zaw0 Ponad 100 zawodników wzięło udział w zawodach o IX Puchar Witowa. Najlepszym zawodnikiem w narciarstwie alpejskim okazał się Adam Koczur z Nowego Targu, a wśród kobiet najlepszy czas uzyskała Hanna Gąsienica-Gładczan z Zakopanego.

Po raz kolejny zawzaw2na stacji narciarskiej Witów-Skizaw3zaw4 rozegrano zawody wzaw5zaw6 narciarstwie alpejskim ozaw7zaw8zaw9zaw9a Puchar Witowa. Zawodnicy startujący w strojach góralskich otrzymali bonifikatę czasową w postaci 2 sekund, co nieraz w slalomie gigancie zadecydowało o zwycięstwie. Jednak te zawody to nie tylko rywalizacja sportowa, ale przede wszystkim dobra zabawa, o czym świadczyły całe rodziny wspierające zawodników.

IX Puchar Witowa otworzył wójt Gminy Kościelisko Bohdan Pitoń, prezes stacji narciarskiej Stanisław Gut, Przewodniczący Rady Gminy Kościelisko Roman Krupa i prezes O/ZP Witów Piotr Kopeć oraz ks. Proboszcz Jan Lis.

Zawodnicy zostali podzieleni na grupy dziewczęta/kobiety i chłopcy/mężczyźni oraz VI grup wiekowych. Tradycyjnie zawody rozpoczęły się od oficjalnego zjazdu uczestników w góralskich strojach, a następnie najmłodszych uczestników. W I grupie – do lat 10 – najmłodsi zawodnicy to 3-letnia Kasia Sadłoń z Kościeliska i 4-letni Cyprian Dzierzęga z Witowa. W kategorii VI – powyżej 50 roku życia – seniorem zawodów okazał się Józef Puch z Kościeliska, który zdobył bardzo dobre 3 miejsce.

Najlepszy zawodnik IX Pucharu Witowa, czyli Adam Koczur z Nowego Targu uzyskał czas 27,40 sek., a w nagrodę otrzymał narty. Wśród kobiet najlepszy czas uzyskała Hanna Gąsienica-Gładczan z Zakopanego.

W IX Pucharze Witowa utworzono także kategorię rodzinną, w której liczono wyniki 5 najlepszych członków rodziny (rodzice + dzieci). W tym roku 3 rodziny ukończyły zawody w komplecie przynajmniej 5 osób: Mniszakowie z Witowskich Zagród, 2. Kopeć z Witowa, 3. Sadłoń z Kościeliska.

Tradycyjnie najlepszych zawodników nagrodzono medalami i pamiątkowymi dyplomami, a zdobywcom najwyższego miejsca na podium wręczono oczywiście puchary, które wręczali w imieniu organizatorów: Kazimiera Bzdyk, Edward Skorusa, Roman Krupa, Bronisława Gach i Józef Szwab.

Organizatorami zawodów byli: Stacja Narciarska „Witów-Ski", Radni, Sołtys i Rada Sołecka Witowa, Oddział Związku Podhalan w Witowie, Ochotnicza Straż Pożarna w Witowie, Gmina Kościelisko, Szkoła Jagny Marczułajtis, Centrum Narciarskie Sun-Ski.

Fot. Ze strony oficjalnej Gminy Kościelisko (Mateusz Kopeć)