111karolina pieprzak1111

NARCIARSTWO ALPEJSKIE. To był wyjątkowo udany sezon dla 14 letniej Karoliny Pieprzak z Nowego Targu. W swojej kategorii wiekowej zdominowała rywalizację na krajowym podwórku, zwyciężając w końcowej klasyfikacji Młodzieżowego Pucharu Polski oraz w Lidze Małopolskiej.

- Sukcesy nie są dziełem przypadku. To talent podparty pracą na treningach. Karolina trenuje od 4 roku życia. Z początku była to tylko zabawa, rekreacja. Teraz już jednak zarówno my jak i ona traktujemy to bardzo poważnie. Staraliśmy się stworzyć Karolinie jak najlepsze warunki do przygotowań. Lato spędziła na lodowcach w Austrii i Francji. Pracowała bardzo ciężko i efekty tego przyszły w sezonie – cieszy się Robert Pieprzak, tata i zarazem pierwszy trener Karoliny

W Pucharze Polski, w kategorii juniorek C czyli zawodniczek urodzonych w latach 2000-2001 skartowało łącznie 40 narciarek z najmocniejszych ośrodków całej Polski, nowotarżanka na jedenaście edycji, pięć razy stawała na najwyższym stopnia podium, trzy razy była druga, dwa razy czwarta i raz szósta. W klasyfikacji generalnej zgromadziła 866 punktów, aż o 212 więcej niż druga w stawce zawodniczka.

W Lidze Małopolskiej z kolei Pieprzak jechała w ośmiu z dziesięciu edycji. Siedmiokrotnie plasowała się na podium: trzy razy była pierwsza, dwa razy druga i dwa razy trzecia.

Nowotarżanka jako reprezentantka Polski, ma również za sobą pierwsze „przetarcie" na arenach międzynarodowych. I tutaj nie zabrakło sukcesów. W słowackiej miejscowości Vratna, wygrała m.in. jedną z edycji prestiżowych zawodów FIS Interkriterium, które są odpowiednikiem dziecięcego Pucharu Świata i w którym wystartowały zawodniczki z 15 reprezentacji narodowych. Wystartowała również w nieoficjalnych Mistrzostwach Świata dzieci i młodzieży – Trofeo Topolino Sci, zajmując miejsce w pierwszej dwudziestce.

- Teraz przed Karoliną chwila odpoczynku, nadrabiania zaległości w szkole a za kilka tygodni już rozpoczniemy przygotowania do nowego sezonu – zaznacza Robert Pieprzak.

MATERIAŁ FILMOWY O SUKCESACH KAROLINY