II Bieg o Puchar Rektora PPWSZbieg rek 019 pod patronatem medialnym naszej gazety internetowej Podhale Region

NOWY TARG. Pozostało jeszcze kilka dni do II Biegu o Puchar Rektora PPWSZ. Kontynuacja zeszłorocznej, pierwszej edycji wydarzenia ucieszyła z pewnością wszystkich biegaczy. Kierowcy muszą natomiast pamiętać o utrudnianiach w ruchu w sobotę 17 maja w Stolicy Podhala.

Choć trasa Biegu o Puchar Rektora PPWSZ nie należy to najprostszych, to na listach startowych zarejestrowało się już blisko 100 osób, czyli połowa miejsc jeszcze jest wolna, gdyż limit wynosi 200 osób. W biegu uczestniczą nie tylko zawodowi biegacze, ale i amatorzy, a w zeszłym roku wśród uczestników znalazł się nawet student z Uniwersytetu Trzeciego Wieku. w tym roku zawodnicy również otrzymają pamiątkowe koszulki i karnety wstępu do Termy Bukowina. Program wydarzenia w dziale WKRÓTCE: 17 maja – II Bieg o Puchar Rektora , a w GALERII zdjęcia z I Biegu o Puchar Rektora PPWSZ.

Zachęceni powodzeniem zeszłorocznego biegu postanowiliśmy w tym roku wydłużyć trasę do okrągłych dziesięciu kilometrów, które trzeba przebiec maksymalnie w ciągu 2 godzin. Malownicza trasa biegu prowadzi z Rynku przez osiedla Nowe, Zadział, Robów i Szuflów do siedziby Uczelni na Kokoszkowie. Chociaż zawody mają charakter biegu ulicznego uczestnicy będą mieli okazję przekonać się „na własnych nogach", że Nowy Targ leży u podnóża gór i zmierzyć się ze zróżnicowaną topografią terenu. Zawodnicy będą musieli pokonać trzy solidne podbiegi: najdłuższy - na os. Nowe, na Szuflów i na Kokoszków, a także dość długie zbiegi. W nagrodę gwarantujemy piękne widoki na pasmo Gorców i położone w dole miasto oraz ogromną satysfakcję. – dodają organizatorzy

Warto pospieszyć się z rejestracją do biegu, ponieważ ze względu na bezpieczeństwo limit uczestników wynosi 200 osób. Informacje i link do rejestracji znajdują się tutaj.

W związku z możliwymi utrudnieniami na drogach prosimy mieszkańców Nowego Targu i okolic o wyrozumiałość, drogi będą odblokowane w miarę pokonywania przez biegaczy kolejnych etapów. Liczymy na doping równie gorący jak w zeszłym roku – takie wsparcie jest naprawdę ważne dla biegaczy! Serdecznie zapraszamy – komitet organizacyjny biegu: dr n. med. Marcin Wroński, Danuta Wojdyła, Agnieszka Czajkowska, Piotr Szewczyk, Tytus Iwański.