KROŚCIENKO. W sobotę wszyscy turniej plebaniachętni, dorośli i młodzi, mogli wziąć udział w trzecim w tym roku turnieju szachowym, zorganizowanym przez parafię pw. Wszystkich Świętych w Krościenku. Rozgrywki rozpoczęły się i zakończyły wspólną modlitwą.

Ksiądz proboszcz Henryk Homoncik zorganizował także na plebanii poczęstunek dla wszystkich zawodników, którzy przez kilka godzin skupiali swoją uwagę na 64 polach szachownicy. Każdy zawodnik musiał rozegrać 16 oddzielnych partii, a każda oczywiście różniła się od pozostałych. Podobnie jak podczas poprzednich turniejów szachowych panowała atmosfera spokoju i skupienia, gdyż im większe emocje, tym większa cisza i koncentracja.

Poziom zawodów jest coraz wyższy, nie tylko z roku na rok, ale nawet z turnieju na turniej. W dodatku sobotnie zawody były niesamowicie wyrównane. Zawodników, którzy osiągnęli 5-6 miejsce dzieliło od pozycji medalowej zaledwie 1,5 punktu. Można jedynie dla porządku wymienić tych, którzy osiągnęli najwyższe
pozycje:

W klasyfikacji generalnej grupy starszej pierwsze miejsce zajął Zygmunt Soliwoda (15,5 pkt) przed Mateuszem Trzęsałą (14 pkt) - obaj z Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 1 im. Jana Długosza w Nowym Sączu.

W kategorii gimnazjów najlepszy był Mateusz Potaśnik (12 pkt) z Publicznego Gimnazjum im. Jana Pawła II w Krościenku n.D.

W klasyfikacji szkół podstawowych klasy 1-3 wyśmienity wynik (12 pkt) uzyskał Piotr Wolski , tuż za nim z bardzo dobrym wynikiem (11 pkt) znalazł się Filip Czerwiec - obaj ze Szkoły Podstawowej im. Adama Mickiewicza w Krościenku n.D.

W klasyfikacji szkół podstawowych klasy 4-6 najlepszy wynik osiągnęła Natalia Bąk (12 pkt) ze Szkoły Podstawowej im. Bohaterów Warszawy w Grywałdzie.

Dla wszystkich zawodników zostały przygotowane drobne nagrody przez Zdzisława Soliwodę. Dzięki takiemu rozwiązaniu kwestii nagród rozgrywki odbywają się w życzliwej i sportowej atmosferze, bez niepotrzebnych frustracji czy zaciekłej rywalizacji. Nie
liczy się lokata nade wszystko, ale przede wszystkim przyjemność z gry. – dodaje Zdzisław Soliwoda

Kolejny turniej przy krościeńskiej parafii planowany jest pod koniec czerwca.

GALERIA

Fot. Zdzisław Soliwoda