II Bieg o Puchar Rektora PPWSZ pod patronatem medialnym gazety internetowej Podhale Region

NOWY TARG. Potwierdziły się bieg o puchar 258słowa Burmistrza Marka Fryźlewicza, który otwierając Kokoszkowe Juwenalia stwierdził, iż „Podhalańska nie odpuszcza". Jeszcze wczoraj rano stojący pod znakiem zapytania II Bieg o Puchar Rektora PPWSZ, dziś odbył się zgodnie z planem!

W ubiegłym roku, gdy po raz pierwszybieg o puchar 098bieg o puchar 107 zorganizowano Bieg o Puchar Rektora PPWSZ już zapowiadano kolejną edycję zawodów. Teraz stajemy się świadkami, jak tworzy się tradycja, gdyż zawody te mają zostać wpisane na listę sportowych wydarzeń Stolicy Podhala i odbywać się cykliczniebieg o puchar 134bieg o puchar 140. Co najważniejsze, zawody promują zdrowy tryb życia, o czym przypomniałbieg o puchar 262 Rektor PPWSZ prof. Iwon Grysbieg o puchar 248bieg o puchar 258

Zebraliśmy się tutaj wszyscy po to, aby dbać o swoje zdrowie. Gratuluję już z góry zwycięzcom, bo zwycięzcami są wszyscy, który biorą udział w dzisiejszej imprezie – mówił Rektor PPWSZ prof. Iwon Grys dodając, iż ma nadzieję, że zawodników będzie coraz więcej i w przyszłości będziemy dumni z tego, co wspólnie zapoczątkowaliśmy. Dziękuję wszystkim tym, którzy nie przerazili się pogody!

Do II Biegu o Puchar Rektora PPWSZ w sumie zgłosiło się poprzez Internet 130 osób, a wystartowało 117 osób - 99 mężczyzn i 18 kobiet, więc jak widać pogoda nie odstraszyła biegaczy. Co więcej, jak sami podkreślili, to idealna pogoda do biegania, gdyż przynajmniej „człowiek się nie zagotuje". Do mety pierwszy dobiegł Grzegorz Opiał z numerem 59, z miejscowości Wiśniowa z czasem 00:35:41. Tomasz Wójcik z numerem 104 zajął drugie miejsce pokonując trasę w czasie 00:35:48. Na podium stanął także Kamil Jezierski z Krakowa, który uzyskał czas 00:35:50. Nowotarżanin, Piotr Biernawski, który w ubiegłym roku zajął drugie miejsce, w tym roku uplasował się tuż za podium, na czwartym miejscu z czasem 00:35:58. Wśród kobiet, Puchar Rektora PPWSZ wywalczyła Słowaczka Jitka Hudakowa biegnąca z numerem 96 wbiegła na linię mety z czasem 00:44:40. Drugie miejsce zajęła Sabina Bisztyga z Krakowa, której czas wyniósł 00:47:34. Ostatnie miejsce na podium wywalczyła z numerem 74 Anna Sutor ze Spytkowic – czas 00:48:14. Warto przypomnieć, iż w tym roku trasa biegu została wydłużona do pełnych 10km. Gromkimi brawami został powitany na linii mety Stanisław Piętka reprezentujący Uniwersytet Trzeciego Wieku, który niełatwą trasę przebiegł w godzinę, a dokładnie 01:00:23.