111yokuzuna111nowy targ111

SPORTY WALKI. Po raz dwunasty Stowarzyszenie Sportowe Karata „Yokuzuna" z Nowego Targu na czele z jego trenerką, a w przeszłości znakomitą zawodniczką Ewą Pawlikowską, było organizatorem Młodzieżowego Turnieju Karate Kyokushin, nad którym patronat sprawował burmistrz Marek Fryźlewicz. Miejscem zmagań była hala sportowa przy Szkole Podstawowej nr 4 na Niwie.

W zawodach wzięło udział 217 zawodników i zawodniczek z 11 ośrodków tj.: Zakopane, Katowice, Niepołomice, Kraków, Wieliczka, Stary Sącz, Nowy Sącz, Krosno, Limanowa, Krościenko n/D, Nowy Targ. Sędzią Głównym zawodów był Roman Kęska 5 dan z Krakowa. Sędziowali: Andrzej Krawontka (Nowy Sącz), Włodzimierz Weselski (Zakopane), Zbigniew Goliński (Limanowa), Tomasz Najduch (Katowice – wielokrotny Mistrz Europy oraz Polski), Robert Kopciowski (Wieliczka), Andrzej Marmuszewski (Stary Sącz), Wiesław Krosta (Niepołomice), Wiesław Marciniak (Kraków), Zbigniew Gągola (Limanowa), Maciej Sroka (Nowy Targ), Krzysztof Jakubowicz , Edward Krawczyk (Nowy Sącz), Mariusz Chrapek (Zakopane) oraz Piotr Baran (Krościenko).

Zawodnicy rywalizowali w konkurencji kata w różnych kategoriach wiekowych oraz konkurencji kumite z podziałem na kategorie wiekowe i wagowe. Najlepszym zawodnikiem turnieju został Maksymilian Rapacz z Nowego Targu (uczeń SP nr 6), który zajął I miejsce w kata oraz w kumite , a najlepszą zawodniczka została Patrycja Nykaza również z Nowego Targu (uczennica SP nr 2) , która wszystkie walki kończyła przed czasem.

W punktacji drużynowej wygrał ośrodek z Niepołomic, przed Zakopanem i Nowym Targiem. Zawodnicy, którzy stanęli na podium otrzymali puchary, medale i pamiątkowe koszulki z turnieju, a dodatkowo każdy z uczestników najmłodszych kategorii (dzieci) otrzymali pamiątkowe medale.

Firmy, które wsparły turniej i którym SSK Yokozuna składa podziękowania są: „Steskal"-Zbigniew Steskal, "Steskal" –Ryszard Steskal, Biedronka, firma informatyczna Mikrotech - Renata Urbańska.

Szczególne podziękowania SSK Yokozuna składa firmie: Cukiernia-Lodziarnia Andrzej Jarkiewicz – która ufundowała dla wszystkich uczestników wspaniałe Nowotarskie Lody Tradycyjne.

Turniej został częściowo sfinansowany z dotacji Gminy Miasto Nowy Targ.

GALERIA Z TURNIEJU AUTORSTWA KRZYSZTOFA RAPACZA

Wyniki XII Turnieju Karate Kyokushin

Kata

Dzieci (do 2007 roku): Karolina Zarabska (Stary Sącz), Kacper Walczak (Niepołomice), Konrad Gal (Nowy Targ).

Dziewczęta: rocznik 2005-2006: Agnieszka Talaga (Niepołomice), 2. Weronika Klejczyk (Zakopane), 3. Zuzanna Mroczka (Nowy Targ), rocznik: 2003-2004: 1. Dominika Dąbrowska, 2. Kinga Turek, 3. Oliwia Zarabska (wszystkie Stary Sącz), rocznik: 2001-2002: 1. Justyna Krosta (Niepołomice), 2. Sandra Maśnica (Niepołomice), 3. Kinga Nędza (Zakopane), rocznik 1999-2000: 1. Aleksandra Plich (Niepołomice), 2. Karolina Kowalska (Niepołomice), 3. Sylwia Mruk (Limanowa).

Chłopcy: rocznik (2005-2006): 1. Dominik Bularz (Niepołomice), 2. Dominik Maśnica (Niepołomice), 3. Jakub Banasik (Krono), rocznik 2003-2004: 1. Michał Dyrek (Nowy Sącz), 2. Adam Gniadek (Nowy Targ), 3. Piotr Wajda (Zakopane), rocznik 2001-2002: 1. Maksymilian Rapacz (Nowy Targ), 2. Bartłomiej Trela (Niepołomice), 3. Piotr Urbański (Nowy Targ), rocznik 1999-2000: 1. Jakub Krosta (Niepołomice), 2. Radosław Nowak (Niepołomice), 3. Bartłomiej Nowak (Limanowa). Juniorzy/Juniorki: 1. Krzysztof Adamek (Limanowa), 2. Natalia Badowska (Stary Sącz), 3. Mariola Król (Zakopane).
Kumite

Dziewczęta: kategoria wagowa -30 kg: 1. Agnieszka Trela (Niepołomice), 2. Amelia Leska (Nowy Targ), 3. Zuzanna Mroczka (Nowy Targ), Zuzanna Pryk (Niepołomice), +30 kg: 1. Dominika Dąbrowska (Stary Sącz), 2. Oliwia Zarabska (Stary Sącz), 3. Natalia Lach (Nowy Sącz), Julia Nykaza (Nowy Targ), -50 kg: 1. Areta Bafia (Zakopane), 2. Wiktoria Włodarczyk (Limanowa), 3. Marlena Orzeł (Limanowa), Aleksandra Dudzik (Zakopane), + 50 kg: Sylwia Mruk (Limanowa), 2. Karolina Halta (Limanowa), 3. Aleksandra Pilch (Niepołomice), Magdalena Ziemianek (Zakopane), juniorki open: 1. Magdalena Nędza (Zakopane), 2. Izabella Pogwizd (Nowy Sącz), 3. Natalia Badowska (Stary Sącz), Mariola Król (Zakopane), seniorki open: 1. Małgorzata Klejczyk (Zakopane), 2. Paulina Graca (Zakopane).

Chłopcy: kategoria wagowa -35 kg: 1. Piotr Wajda (Zakopane), 2. Konrad Szarek (Niepołomice), 3. Grzegorz Gal (Nowy Targ), Jakub Łabuz (Nowy Targ), + 35 kg: 1. Szymon Aksamit (Nowy Targ), 2. Adam Gniadek (Nowy Targ), 3. Kacper Samgur (Wieliczka), Szymon Skupień (Zakopane), - 40 kg: 1. Bartłomiej Trela (Niepołomice), 2. Grzegorz Janik (Stary Sącz), Mateusz Twaróg (Zakopane), Piotr Urbański (Nowy Targ), + 40 kg: 1. Maksymilian Rapacz (Nowy Targ), 2. Jan Sarna (Zakopane), 3. Maciej Wójcik (Krosno), Bartosz Ukleja (Krosno), -55 kg: 1. Bartłomiej Nędza (Zakopane), 2. Radosław Nowak (Niepołomice), 3. Marek Cichy (Krosno), Bartłomiej Nowak (Niepołomice), + 55 kg: 1. Krzysztof Nowak (Nowy Sącz), 2. Michał Kamiński (Krosno), 3. Mariusz Gąsienica Laskowy (Zakopane), Szymon Szołdra (Nowy Sącz), - 70 kg: 1. Kamil Piętka (Nowy Sącz), 2. Krzysztof Adamek (Limanowa), 3. Krzysztof Górszczyk (Limanowa), Miłosz Plata (Nowy Sącz), + 70 kg: 1. Kamil Uryga (Limanowa), 2. Krystian Koza (Limanowa), Dawid Pustułka (Stary Sącz), Grzegorz Głos (Katowice), - 75 kg: 1. Tadeusz Urbaniak (Zakopane), 2. Stanisław Gąsienica (Zakopane), Piotr Zachwieja (Krościenko), Sebastian Skocz (Niepołomice), + 75 kg: 1. Przemysław Michalik (Zakopane), 2. Krzysztof Bieniek (Katowice), 3. Jan Pradziad (Zakopane), Wojciech Stanek (Nowy Targ), Old Boy: 1. Leszek Duda (Nowy Sącz), 2. Rafał Klima (Niepołomice), 3. Tadeusz Dyrek (Limanowa), Tomasz Trzebunia (Zakopane).