stypsporg1GMINA NOWY TARG. Olimpijczycy, członkowie kadry narodowej, uczestnicy imprez pucharowych i ogólnopolskich olimpiad, medaliści, zawodnicy z największymi osiągnięciami, najlepsi reprezentanci klubów; biegacze narciarscy, motocykliści trialowcy, uczestniczka zawodów hippicznych, nawet bokser – to grupa najlepszych sportowców z gminy Nowy Targ, uhonorowana rocznymi stypendiami sportowymi i nagrodami.

stypsporg2Wybitnym stypsporg3sportowcom stypsporg4przyznano stypsporg5je już trzeci stypsporg6raz, na stypsporg7mocy stypsporg8przyjętej przez Radę Gminy w marcu 2012 r. uchwały w sprawie ustanowienia stypendiów sportowych oraz nagród i wyróżnień dla indywidualnych zawodników, za osiągnięte wyniki.

Gospodarzem uroczystego wręczenia byłą Szkoła Podstawowa w Obidowej, dokonywał go wójt Jan Smarduch, a uczestniczyły w tym reprezentacje działających w gminie klubów, pani sołtys Obidowej Zofia Faron, dyrektorka SP Krystyna Plewa, młodzież i rodzice. Stypendia sportowe w wysokości od 300 do 400 zł miesięcznie otrzymało 6 osób. Przyznano też jedną nagrodę w wysokości 500 zł.

Tegorocznymi stypendystami są:

Jan Antolec - zawodnik LKS Poroniec Poronin, mieszkaniec Obidowej, olimpijczyk i członek kadry narodowej, Mistrz Polski w biegach narciarskich indywidulanie i drużynowo. Zajął 5 miejsce drużynowo oraz 12 indywidualnie na Uniwersjadzie w Val di Fiemme.

Wojciech Suchwałko - zawodnik Klubu Sportowego Obidowiec Obidowa, mieszkaniec Mizernej. Jeden z najlepszych zawodników w swojej kategorii wiekowej w Polsce, członek kadry PZN. Zajął drugie miejsce w rankingu Pucharu Polski, jest też zdobywcą srebrnego medalu w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży w sportach zimowych w biegu łączonym na 20km i srebrnego medalu w sztafecie w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży.

Patrycja Paluch – mieszkanka Rogoźnika, członkini kadry narodowej juniorów, zdobywczyni IV miejsce XII Halowym Pucharze Polski w Ujeżdżaniu w Józefinie i III miejsca w krakowskich Eliminacjach Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży.

Dawid Suchecki - zawodnik TS „Wisła" Kraków, mieszkaniec Ludźmierza. Zdobył I miejsce w VI międzynarodowym Turnieju Bokserskim w Świdnicy, a II w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży w boksie mężczyzn.

Krzysztof Łabuda - zawodnik Cieszyńskiego Klubu Motocyklowego, zamieszkały w Lasku. Mistrz Polski w kategorii junior zawodach motocyklowych w Enduro. Wielokrotnie stawał na podium poszczególnym rund Mistrzostw Polski.

Jacek Jarząbek - zawodnik Klubu Sportowego Aquila Wadowice, mieszkaniec Łopusznej. Jeden z najlepszych w Polsce zawodników w trialu rowerowym, Mistrz Polski w 2013 roku. Pierwszy w drużynowych Mistrzostwach Polski w Olkuszu.

Jednorazową nagrodę sportową otrzymał natomiast Kacper Antolec - zawodnik LKS Poroniec Poronin, mieszkaniec Obidowej, jako jeden z najlepszych zawodników w Polsce w kategorii junior młodszy, zdobywca I miejsca w Biegu na Igrzyskach, rozgrywanego w Szklarskiej Porębie. Wielokrotnie w pierwszej dziesiątce w zawodach ogólnopolskich w swojej kategorii wiekowej.

Fot. z archiwum UG Nowy Targ