111marcin kalata1111

SPORTY WALKI. Pochodzący z Bańskiej Niżnej i reprezentujący klubu Spartakus Team Zakopane Marcin Kalata znalazł się w składzie reprezentacji Polski na pierwsze w historii Mistrzostwa Świata MMA Amatorów organizacji IMMAF, które na przełomie czerwca i lipca odbędą się w Las Vegas!


- Propozycję udziału w Mistrzostwach złożył mi trener kadry Mirosław Okniński. Zgodziłem się bez namysłu, choć koszty wyjazdu pokryć musimy z własnej kieszeni. Nie jest to mała suma (około 6 tys. zł – przyp. mz), ale myślę, że druga taka szansa w życiu już mi się nie trafi. To poniekąd spełnienie moich marzeń – podkreślił Kalata.

Pieczę nad mistrzostwami sprawuje słynna federacja UFC na czele z jej prezesem Danym Whitem. Swoich reprezentantów do mistrzostw zgłosiło aż 35 państw. Kalata wystąpi w najcięższej kategorii wagowej do 120 kg. W przygotowaniach do mistrzostw pomaga mu m.in. jeden z najlepszych w Polsce przedstawicieli MMA, zawodnik federacji KSW, Karol Bedorf.

- Karol jest na zgrupowaniu w Zakopanem. Skorzystał z zaproszenia do udziału w naszych treningach. Bardzo chętnie dzieli się z nami swoim doświadczeniem. Bardzo cenie sobie jego wskazówki. Naprawdę dużo się od niego uczę. Zresztą wielu znakomitych zawodników z polskiego MMA gości na naszych treningach. Przed Bedorfem był m.in. Piotrek Strus także z KSW – przekonuje Kalata, który czuje się dobrze przygotowany do mistrzostw – O swoją formę jestem spokojny. Co prawda w tym roku jeszcze nie walczyłem, ale cały czas jestem w treningu, sporo też sparowałem. Jedyne czego się obawiam to problemów z aklimatyzacją. Będzie siedem godziny różnicy, a praktycznie zaraz po przylocie do USA, mamy już walki – mówi popularny w środowisku „Arab".

Firmy zainteresowane wsparciem finansowym wyjazdu na Mistrzostwa Marcina Kalaty - w formie sponsoringu, bądź reklamy - proszone są o kontakt na adres mailowy: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Fot. Archiwum zawodnika