Podhale Region

Niedziela, 19 luty 2017

Ostatnia aktualizacjaSo, 18 Lut 2017 6pm

Jesteś tutaj: Home Urzędowe IV Ogólnopolska Zimowa Senioriada w Rabce - ostatnie uwagi organizatorów

Reklama

IV Ogólnopolska Zimowa Senioriada w Rabce - ostatnie uwagi organizatorów

plakat 09 wynik

Zakończyliśmy przyjmowanie zapisów do udziału w IV Ogólnopolskiej Zimowej Senioriadzie na Podhalu, Rabka-Zdrój 27-28 lutego 2017.

W ośmiu konkurencjach („kręgle curlingowe” na lodzie, biegi narciarskie lub biegi, slalom narciarski, rzut „śnieżkami do celu”, zjazd na dętkach, turniej brydżowy, turniej szachowy, nordic walking połączony z konkursem wiedzy o Rabce) z podziałem na grupy wiekowe od 50+ .. do 90+, wystartuje 412 kobiet i mężczyzn z 29 Uniwersytetów (Andrychów, Chrzanów, Dąbrowa Górnicza, Gliwice, Józefów, Kęty, Kielce, Kraków, Lublin, Limanowa, Łazy, Myszków, Myślenice, Nowy Sącz, Nowy Targ, Oświęcim, Przemyśl, Pszczyna, Zawiercie, Rabka-Zdrój, Rzeszów, Wadowice, Wiedeń, Wojkowice, Wołyń (Ukraina 3 uniwersytety), Zakopane). 90 zawodników (najwięcej) zgłosiło udział w slalomie gigancie, najmniej będzie szachistów - 13.
W pierwszym, integracyjnym dniu IV Senioriady zawodnicy, kibice oraz organizatorzy spotkają się w kinie „Śnieżka” na występie dziecięcego zespołu regionalnego i projekcji multimedialnej ”Ciekawostki z Rabki” a następnie na uroczystej kolacji w restauracji „Victoria”.
Okolicznościowy stempel „Zdobywca Maciejowej”, dostępny dla wszystkich chętnych, znajduje się już w schronisku i pozostanie tam do końca marca br..
Podczas naszej Senioriady planujemy przeprowadzenie dwóch charytatywnych akcji. Pierwsza z nich to „Mała Orkiestra Codziennej Pomocy” w trakcie której wolontariusze z LO Romera i z OHP ze Skomielnej będą zbierać pieniądze na remont, modernizację i wyposażenie budynku Polskiego Stowarzyszenia na rzecz Osób z Upośledzeniem Intelektualnym Koło w Rabce – Zdroju.
W ramach akcji „Ratujmy Sanatoria dla Dzieci” będziemy promować leczenie dzieci w Śląskim Centrum Rehabilitacyjno - Uzdrowiskowym.
W trakcie ubiegłorocznej Senioriady również przeprowadziliśmy wyżej wymienione akcje. Wolontariuszkami Małej Orkiestry były uczennice I LO Romera w Rabce-Zdroju. Zebrano 1256, 86 zł i 6,02 euro. Ofiarodawcom serdecznie dziękujemy! Wręczono przeszło 600 szt. materiałów informacyjnych o korzyściach leczenia dzieci i młodzieży w sanatoriach.
Zapraszamy do oglądania i dopingowania zawodników.

Marek Szarawarski
Przewodniczący Komitetu
Organizacyjnego Senioriady