Podhale Region

Wtorek, 19 wrzesień 2017

Ostatnia aktualizacjaWt, 19 Wrz 2017 9am

Jesteś tutaj: Home Urzędowe Twoja stara – Moja nowa gra, zabawa, wyliczanka…

Reklama

Twoja stara – Moja nowa gra, zabawa, wyliczanka…

PLAKAT FIO 1 wynik

Grupa Nieformalna Sportowi Animatorzy z Zubrzycy Górnej pod patronatem Stowarzyszenia Rozwoju Orawy zaprasza na zajęcia animacyjne w ramach projektu „Twoja stara – Moja nowa gra, zabawa, wyliczanka...”, dofinansowanego ze środków Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich, Gminy Miejskiej Kraków oraz Województwa Małopolskiego.

Celem projektu jest wspieranie i upowszechnianie aktywnego, rodzinnego i kreatywnego spędzania wolnego czasu wśród dzieci oraz międzypokoleniowa integracja środowiska lokalnego poprzez przypomnienie zabaw i gier z dawnych czasów. W ramach projektu w okresie wakacyjnym odbywają się zajęcia animacyjno – manualne podczas których uczestnicy mają okazję przypomnieć sobie gry i zabawy z dawnych czasów.
Za nami pierwsze zajęcia manualne, które odbyły się 13 lipca 2017 roku w Orawskiej Bibliotece Publicznej w Jabłonce w ramach których uczestnicy malowali zabawki drewniane. Zapraszamy również na zajęcia ruchowe, które odbywać się będą od 7 sierpnia 2017 roku przy Szkołach Podstawowych w Zubrzycy Górnej. Szczegóły na plakacie.

W ramach projektu odbędzie się również Piknik dawnych zabaw i gier, podczas którego dzieci zmierzą się w poznanych grach i zabawach. Przewidziano również wyjazd do Beskidzkiego Centrum Zabawki Drewnianej w Stryszawie oraz wydanie Dzienniczka dawnych zabaw, gier i wyliczanek, który z pewnością pozwoli na trwałe zachowanie dawnych pomysłów na dobrą zabawę.

Realizacja projektu wpłynie na poszerzenie wiedzy na temat dawnych zabaw i gier, które mamy nadzieję odżyją na nowo wśród najmłodszych Orawian.

Reklama