Podhale Region

Środa, 23 maj 2018

Ostatnia aktualizacjaSo, 26 Maj 2018 3pm

Jesteś tutaj: Home Urzędowe Głosuj na projekty społeczne w Nowym Targu i okolicach!

Reklama

Głosuj na projekty społeczne w Nowym Targu i okolicach!

20180508tesco logo
20180508tesco społeczny

Mieszkańcy regionu mogą głosować na najciekawsze inicjatywy społeczne, które otrzymają dofinansowanie w IV edycji programu Tesco „Decydujesz, pomagamy”. W regionie konkurują ze sobą: Fundacja Jowisz, Ochotnicza Straż Pożarna - Maków Podhalański Dolny oraz Miejski Młodzieżowy Klub Sportowy Podhale Nowy Targ.

Każdy, nawet najmniejszy gest ma znaczenie

W IV edycji programu w każdym ze 125 mikroregionów przyznane zostaną trzy granty,
w wysokości 5 000, 3 000 i 1 000 złotych. Oznacza to, że Tesco wraz z Fundacją Tesco przekażą aktywnym mieszkańcom łącznie 1 125 000 złotych na realizację 375 projektów wpływających na poprawę życia lokalnych społeczności.

Dotychczasowe trzy edycje programu przerosły nasze najśmielsze oczekiwania. Zaangażowanie uczestników, ich pomysłowość i znajomość wyzwań występujących
w lokalnym otoczeniu upewniają nas, że to co robimy ma sens. W Tesco wierzymy, że małe gesty składają się na trwałe zmiany, dlatego w tej edycji postanowiliśmy w każdym mikroregionie przyznać nie jeden, a trzy granty. To nasze podziękowanie i zachęta dla mieszkańców do zmieniania świata na lepsze – opowiada Katarzyna Michalska-Miszczyk Prezes Fundacji Tesco.

Liczy się każdy głos!

Od 7 maja klienci Tesco mogą głosować na – ich zdaniem – najatrakcyjniejsze i najbardziej potrzebne projekty w okolicy. Wystarczy do 4 czerwca zrobić zakupy w Tesco, a otrzymany wraz z paragonem żeton wrzucić do urny. W Nowym Targu i okolicach rywalizują ze sobą:

  • Fundacja Jowisz
    Celem projektu jest umożliwienie osobom niepełnosprawnym skorzystania z nieodpłatnej, atrakcyjnej i przyjemnej hipoterapii.

  • Ochotnicza Straż Pożarna - Maków Podhalański Dolny
    W codziennym pędzie i zagrożeniach, które funduje życie nawet najmłodsi nie są bezpieczni. Warto o to bezpieczeństwo zadbać już teraz, ucząc dzieci i młodzież niesienia pierwszej pomocy. Niejednokrotnie podczas zagrożeń można spotkać się z tym, że właśnie najmłodsi reagują, a starsi się przyglądają, każdy może znaleźć się w sytuacji zagrożenia życia, dlatego należy inwestować w edukacje dzieci i młodzieży od najmłodszych lat.

  • Miejski Młodzieżowy Klub Sportowy Podhale Nowy Targ
    Projekt zasadniczo składać się będzie z dwóch etapów. Pierwszy z nich, obejmuje zakup kilkunastu kompletów łyżew, które w ramach drugiego etapu posłużą do realizacji bezpłatnych zajęć z nauki jazdy na łyżwach. Zajęcia te odbywać będą się pod okiem doświadczonych trenerów, na pełnowymiarowym lodowisku w Nowym Targu. W ramach realizowanych zajęć, trenerzy zadbają o odpowiedni rozwój fizyczno-psychiczny najmłodszych mieszkańców miasta, którzy w przyszłości mogą związać się zawodowo ze sportem.

Na wymienione projekty można głosować w sklepach w następujących miejscowościach: Nowy Targ, Zakopane.

Razem możemy więcej!

W dotychczasowych trzech edycjach programu Tesco wraz z Fundacją Tesco wsparło ponad 400 lokalnych inicjatyw, przekazując na ich realizację 2,15 mln złotych. Projekty dotyczyły ważnych dla klientów aspektów: edukacji, promocji zdrowego stylu życia, rewitalizacji przestrzeni miejskich, aktywizacji osób starszych i wielu innych. Listę projektów, na które można głosować w IV edycji programu „Decydujesz, pomagamy” oraz dotychczasowo zrealizowane projekty można znaleźć na stronie www.tesco.pl/pomagamy

 

Partner strategiczny Partner merytoryczny

Tesco Polska jest czołową siecią sklepów samoobsługowych na polskim rynku z ponad 400 sklepami, od hipermarketów po małe osiedlowe supermarkety. Firma zatrudnia około 25 tys. osób i oferuje klientom produkty ponad 3700 polskich dostawców. Co tydzień sklepy Tesco odwiedza ponad 5 milionów klientów. Firma od lat konsekwentnie angażuje się w działania społeczne prowadząc programy edukacyjne (np. „Od uprawy do potrawy”), promując zdrowy styl życia oraz podejmując wiele inicjatyw społecznych takich zbiórki żywności czy walka z marnowaniem żywności. Więcej informacji: www.tesco.pl

Fundacja Tesco powstała z inicjatywy Tesco Polska w 2012 roku jako kolejny krok w rozwoju strategii zaangażowania społecznego i długofalowych działań charytatywnych realizowanych przez firmę Tesco. Celem działania Fundacji jest wspieranie wartościowych inicjatyw i projektów społecznych, ukierunkowanych na pomoc dzieciom i młodzieży oraz integracje i zaangażowanie na rzecz wspólnego dobra społeczności lokalnych. Fundacja realizuje programy pomocowe w obszarach związanych z pomocą społeczną, edukacją i ochroną zdrowia.

Za swoją działalność  została wyróżniona odznaką „Przyjaciel Dziecka” oraz tytułem „Filantrop Krakowa A.D. 2014” oraz medalem „50 Lat dla Zdrowia Dzieci” Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego w Krakowie. Więcej informacji:  www.fundacjatesco.pl

Fundacja Pracownia Badań i Innowacji Społecznych „Stocznia” powstała, aby rzetelnie i krytycznie opisywać wyzwania dotyczące życia społecznego w Polsce. Opracowuje i upowszechnia innowacyjne rozwiązania, które mogą pomóc sprostać tym wyzwaniom. Szuka ich, łącząc perspektywę badaczy-akademików i aktywistów społecznych oraz podejmując działania koncentrujące się na kluczowych zagadnieniach: rozwoju wspólnot lokalnych, innowacjach społecznych, wolontariacie oraz partycypacji obywatelskiej. Więcej informacji: www.stocznia.org.pl

Fotografia  R&A

Reklama