Podhale Region

Poniedziałek, 16 lipiec 2018

Ostatnia aktualizacjaWt, 24 Lip 2018 3pm

Jesteś tutaj: Home Wiadomości

Reklama

Biblioteka w Nowotarskiej Strefie Relaksu

20180703strefa czytelnikaStrefa Relaksu , która powstała nad Białym Dunajcem cieszy się dużą popularnością wśród mieszkańców Nowego Targu. 

Miejska Biblioteka Publiczna postanowiła zatem zaproponować odwiedzającym to miejsce skorzystanie ze Strefy Czytelnika. 

Chcesz poczytać na miejskiej plaży, zrelaksować się i odpocząć  przy ciekawych książkach.

Idea bookcrossingu, którą promujemy w naszej placówce, a także na imprezach okolicznościowych m.in. na Jarmarku Podhalańskim, od teraz będzie także  dostępna w Czytelni  Strefy Relaksu. 

Książki, które tam udostępnimy, będzie można czytać na miejscu, lub zabrać je ze sobą. 

Jeżeli masz w domu książki, które już przeczytałeś , możesz wymienić je na akcyjnym regale. 

Dokładny regulamin Strefy Czytelnika dostępny jest na plakacie informacyjnym.

Zapraszamy do relaksu z książką i z Miejską Biblioteką Publiczną w Nowym Targu.

Pozdrawiamy!

XIV Małopolski Festiwal Smaku. – Tego nam Unia zazdrości!

festsmak1418NOWY TARG. Kolejne edycje Małopolskiego Festiwalu Smaku na rynku w Nowym Targu - jako jednym z kilku miast w województwie zaszczyconych dorocznym goszczeniem tej imprezy – mają już swoją renomę. Świadczył o tym tłum ludzi, którzy od niedzielnego przedpołudnia do wieczoru przewinęli się przez zastawiony stoiskami, kontenerami i pawilonami plac przed ratuszem. Przez cały dzień unosiły się tu kuszące zapachy, a mistrzowie patelni serwowali oryginalne potrawy.

Zakopiankę na odcinku Rdzawka - Nowy Targ zbudują Chińczycy

20170623RdzawkaNowyTarg3wezly 2ZAKOPIANKA. Odcinek pomiędzy Rdzawką, a Nowym Targiem wybudują Chińczycy. To bowiem firma Stecol Corporation z Chin wygrała przetarg składając najkorzystniejszą ofertę. Wyceniła ona budowę tegoż odcinka drogi na 706 mln 244 tys. zł. Budowa ma potrwać 49 miesięcy.

Podhalańskie inwestycje – zasilone z Regionalnego Programu Operacyjnego

umowysor18POWIAT NOWOTARSKI. Pojawienie się marszałka Stanisława Sorysa na Podhalu nie bez kozery kojarzone jest z kolejnymi promesami i umowami na dofinansowanie. Tym razem z unijnych środków Regionalnego Programu Operacyjnego skorzystają Krościenko i gmina Czorsztyn. Finansowy zastrzyk z RPO to połowa kosztów planowanych inwestycji, o łącznej wartości ponad 20 milionów zł.

Przy ul. św. Anny - prototypowy elektrofiltr

P3120882NOWY TARG. Mieszkańcom chętnym do wymiany starych urządzeń grzewczych na nowoczesne, niskoemisyjne, szansę na dotację z miasta dał nowy program. Przy ul. św. Anny natomiast został zamontowany pierwszy w mieście elektrofiltr kominowy. Tym samym zniknął jeden z największych emitorów dymu w okolicy.

Lato Orawskie z wystawą o Orawie w 100 lat od Odzyskania Niepodległości

JAN 7033GMINA JABŁONKA. Drugi dzień wydarzenia pod wspólną nazwą Orawskie lato upłynął pod hasłem historii związanej z ważną dla Polski rocznicą 100. Odzyskania Niepodległości oraz kultury.

Muzeum Drukarstwa – otwarcie początkiem października

muzdruk181NOWY TARG. Rozbudowywany i remontowany obiekt przy ul. Sobieskiego wyłonił się z rusztowań. Już wkrótce – dzięki dofinansowaniu ze środków transgranicznych - powstanie tu Muzeum Drukarstwa. Jednocześnie zaczęło się rozmontowywanie zabytkowej maszyny drukarskiej – daru cesarza Franciszka Józefa dla miasta.

Spalona rozdzielnia i ścieki w Dunajcu. Co się stało w oczyszczalni?

pozaroczysz18NOWY TARG. Miejski Zakład Wodociągów i Kanalizacji odwiedziła właśnie ekipa ekspertów z Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie. Specjaliści będą dociekać, co było przyczyną niebezpiecznego pożaru w rozdzielni na terenie oczyszczalni ścieków, który w miniony poniedziałek, 9. lipca, na prawie sześć godzin sparaliżował pracę obiektu.

Klikuszowa - "Niezwykła Małopolska Wieś 2018"

1GMINA NOWY TARG. Wieś Klikuszowa została laureatem tegorocznej edycji Konkursu Województwa Małopolskiego pn. „Niezwykła Małopolska Wieś 2018”.

Dekada strefy Schengen w ramach Orawskiego Lata

JAN 6313GMINA JABŁONKA. W ramach Orawskiego Lata obchodzonego w tym roku w 100 lecie odzyskania przez Polskę niepodległości odbyła się konferencja pt. „10 lat strefy Schengen w Europie Środkowej. Doświadczenia samorządów lokalnych państw Grupy Wyszehradzkiej (V4).

Wodociąg Kosiczne po modernizacji

wodociag kosiczne GMINA RABA WYŻNA. Zakończyła się oczekiwana od lat przez mieszkańców modernizacja wodociągu Kosiczne, który zasila w wodę wieś Raba Wyżna w sumie 550 gospodarstw domowych i budynki użyteczności publicznej takie jak choćby szkołę, czy urząd gminy.

Fotografia  R&A

Reklama

Nasi partenrzy

TV Podhale

logonaszkasprowy

fottboll

Taxi Rabka-Zdrój

Nasi partenrzy

nspj

mbludzm pl m

Tarnów In

 

Nasi partenrzy

zakopanedlaciebie.pl

 

natatry.pl

 

Resort Kościelisko

Reklama