Podhale Region

Środa, 20 wrzesień 2017

Ostatnia aktualizacjaWt, 19 Wrz 2017 9am

Jesteś tutaj: Home Wiadomości

Reklama

Upamiętnienie i przebaczenie - nowotarżanie przypomnieli o 17 września 1939 roku (aktualizacja)

NOWY TARG. Wspólnie władze powiatu nowotarskiego i stolicy Podhala upamiętnili niezwykle ważDSC07038 ną datę polskiej historii – 17 września 1939 roku, gdy to Sowieci zaatakowali od wschodu walczącą już z hitlerowskim najeźdźcą Polskę. Zostało też oficjalnie otwarte i poświęcone rondo im. Rotmistrza Witolda Pileckiego, ochotnika do Auschwitz.

Skocznie staną w Chochołowie

GMINA CZARNY DUNAJEC. Gmina coraz bardziej stawia na turystykę. Już wkrótce powstaną tu dwie skocznie nar5a6f5e1365c50279fdfaa9fde5f93542 wynikciarskie wraz z zapleczem i bazą towarzyszącą. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie planem kompleks powstanie do końca września tego roku.

Utrudnienia na Zakopiance pomiędzy Rabką i Lubniem oraz w Myślenicach

ZAKOPIANKA. Niestety wszyscy ci którzy jutro wybierają się do Krakowa musza liczyć się z utrudniezakopiankaniami i to aż na dwóch odcinkach drogi. Będa utrudnienia zarówno pomiędzy Rabką Zdrój, a Lubniem, a także w Myślenicach.

Koniec utrudnień w Poroninie

ZAKOPIANKA. W Poroninie w końcu skończą się korki. Od wczoraj na zakopiance w Poroninie został zlikwiTak będzie wyglądał węzełdowany ruch wahadłowy. Po południu został przywrócony ruch oboma pasami. Jest już teraz tez nowe oznakowanie.

Utrudnienia w Rdzawce i Chabówce na dk 47 - frezowanie nawierzchni

zakopiankaW czwartek 7 września, od godz. 7.00, w Rdzawce na dk 47 frezowana będzie warstwa ścieralna nawierzchni. Prace powadzone będą połową jezdni , z ruchem wahadłowym, sterowanym ręczne.

Rośnie przedszkole w Spytkowicach

SPYTKOWICE. Już coraz bliżej zakończenia budowa oczekiwanego szczególnie przez młIMG 9736 wynikodych rodziców gminnego przedszkola. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, to w drugiej połowie listopada zakończy się pierwszy etap prac.

75. rocznica Zagłady – odsłona druga. Tą drogą szli na śmierć…

Holoc217NOWY TARG. W poruszające wydarzenia obfitował drugi dzień nowotarskich obchodów 75. rocznicy Holocaustu na terenie naszego powiatu. Ponad sto osób – absolutnie nie przypadkowych – spotkało się przed dawnym, największym w mieście miejscem modlitwy – synagogą, w której dziś działa kino „Tatry”. Stanął tam namiot z planszami historycznej wystawy, na ziemi leżały kamienie z nazwami miejscowości Nowotarszczyzny, których żydowscy mieszkańcy stracili życie w akcji Reinhardt.

Kolejne pieniądze na Zakopiankę!

ZAKOPIANKA. Droga S7 relacji Lubień – Rabka Zdrój otrzymała dofinansowanie unijne w wysokości 1,20170911 121930 wynik32 mld zł. W sumie będzie budowanych 180 km nowych dróg w 6 inwestycjach o wartości ponad 11 mld zł i 5 mld zł wsparcia z UE. Środki pochodzą z tzw. Programu Infrastruktura i Środowisko (POIiŚ).

Budowa drogi i chodnika przez Rogoźnik

GMINA NOWY TARG. Trwają prace na drodze wiodącej przez Rogoźnik aż do Ludźmierza. Jeśli wszystko pójdzie zgDSC06043odnie z planem do końca października będzie nowa nawierzchnia na drodze i chodniki.

Inwestycje na 19 mln w Stolicy Tatr

ZAKOPANE. Stolica Tatr będzie mieć dwie nowe i ważne inwestycje dzięki dofinansowaniu z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego na lata 2014-2020. Modernizacji ddsc 9193 wynikoczekają się zabytkowe budynki dworca PKP, a modernizacja energetyczna obejmie szkolne budynki na Olczy.

Awanse nauczycielskie

POWIAT NOWOTARSKI. Uroczyste wręczenie aktów mianowania nP1690404auczycielom szkół i placówek oświatowych prowadzonych przez Powiat Nowotarski odbyło się28 sierpnia br. w Starostwie Powiatowym w Nowym Targu.

Reklama