Podhale Region

Poniedziałek, 19 luty 2018

Ostatnia aktualizacjaPn, 19 Lut 2018 11pm

Jesteś tutaj: Home Wiadomości

Reklama

Nowotarska Spółdzielnia Mieszkaniowa – z unijnym dofinansowaniem i nadziejną na dobre relacje z samorządami

palusz181NOWY TARG. W zasobach Nowotarskiej Spółdzielni Mieszkaniowej żyje niemal połowa obywateli miasta. Lata inwestycyjnego rozmachu, związanego głównie z prosperitą obuwniczego kombinatu – ta potężna wspólnota ma już za sobą. Koncentruje się teraz na poprawieniu stanu swojej substancji, a w tym celu pierwszy raz sięgnęła po środki unijne.

VI Memoriał Marii Kaczyńskiej - z udziałem nowotarskich i rabczańskich policjantów

memkacz18RABKA-ZDRÓJ - POLCZAKÓWKA. Policjanci z KPP Nowy Targ i KP w Rabce–Zdroju wzięli udział w VI Memoriale Marii Kaczyńskiej zorganizowanym na stoku Stacji Narciarskiej Polczakówka–ski. Patronat nad Memoriałem sprawowali Prezydent RP Andrzej Duda i Marta Kaczyńska.

Wicemarszałek Kozak po nowotarskim dyżurze: o niskiej emisji, rewitalizacji, wozach strażackich

kozak18NOWY TARG. Strażackie potrzeby, problemy rewitalizacji i walki z niską emisją zdominowały dyżur wicemarszałka województwa, Wojciecha Kozaka w Nowym Targu. Do stolicy podhala zaprosił go radny wojewódzki Stanisław Barnaś, towarzysząc również podczas krótkiej konferencji prasowej.

Oddział psychiatryczny – w generalnym remoncie do wiosny

psychrem181PODHALE. Na oddziale psychiatrii Podhalańskiego Szpitala Specjalistycznego rozpoczął się generalny remont. W przetargu na wykonanie, spośród sześciu oferentów, zostało wybrane konsorcjum firm pod nazwą Przedsiębiorstwo Robót Inwestycyjnych „Duda” Grażyny Dudy z Mszany Dolnej. Koszt prac, które już biegną, przekroczy 2,5 miliona zł.

Podhalańska Szkoła z Brygadą Podhalańczyków – pierwszy „wojskowy” sojusz uczelni

ppwszpod18NOWY TARG. Zacieśniają się więzi między Podhalem a stacjonującymi w Rzeszowie „Podhalańczykami”. Podhalańska Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa podpisała pierwsze w swojej historii porozumienie o współpracy z formacją wojskową. Chodzi oczywiście o 21. Brygadę Strzelców Podhalańskich im. Tadeusza Boruty-Spiechowicza.

Na feralnym skrzyżowaniu – światła po korekcie

światkor18NOWY TARG. Obiecana przez Generalną dyrekcję zmiana ustawień sygnalizacji świetlnej na feralnym skrzyżowaniu Alei Tysiąclecia z ul. Szaflarska jest już faktem. Światła w nowej konfiguracji przeszły „chrzest bojowy” w czwartek.

Czesław Zahory komendantem w Czarnym Dunajcu

POWIAT NOWOTARSKI. Nowym komendantem komisariatu policji w Czarnym Dunajcu został aspirant sztabowy CzesDSC 0570ław Zahory.

Do końca 2020 roku Podhale czeka inwestycyjna rewolucja

ZAKOPANE. Prawie 700 mln zł w formie dotacji z RPO przyznanych od 2014 roku dla powiatów tatrzańskiego i nowotarskiego, łatwiejszy dojazd w Tatry dzięki kolejnym inwestycjom drogowym i rozwojowi połączeń kolejowych DSC 57871000xoraz transgranicznych, milionowe dotacje na stworzenie węzłów przesiadkowych w Zakopanem i Kuźnicach, blisko 3 tys. ekologicznych kotłów, które pomogą w walce ze smogiem, rozbudowa zakopiańskich szpitali i poprawa bazy sportowej w Szkole Mistrzostwa Sportowego – to tylko kilka wybranych przykładów, które potwierdzają, że – dzięki wsparciu Województwa Małopolskiego i unijnym środkom z programów regionalnych – Podhale cały czas się zmienia, a w ciągu najbliższych dwóch lat przejdzie rewolucję właściwie w każdej dziedzinie.

Minister Ziobro o ustawie o IPN

RABKA-ZDRÓJ. Minister Sprawiedliwości Zbigniew Ziobro podczas konferencji prasowej ziobrowyjaśniał niuanse związane z ustawą o IPN oraz argumentował dlaczego owa ustawa jest tak ważna dla Polski i Polaków.

Podhalańska Kolej Regionalna najpewniej ruszy w kwietniu, a w sierpniu – gotowy węzeł Poronin (aktualizacja)

1 wizualizacja 1PODHALE. Już wkrótce zmniejszą się korki na Zakopiance pomiędzy Nowym Targiem a Zakopanem. Za nieco ponad dwa miesiące ruszy Podhalańska Kolej Regionalna, a jeszcze w tym roku zakończą się roboty budowlane przy węźle Poronin – jednej z najważniejszych inwestycji drogowych w tej części województwa, której koszt oszacowano na blisko 50,5 mln zł. Podczas wizyty na Podhalu marszałek Jacek Krupa podsumował nie tylko dotychczasowe prace, ale też przedstawił szczegóły dotyczące nowego połączenia kolejowego.

Podsumowany program z Funduszu Sprawiedliwości z ministrem Ziobro

RABKA-ZDRÓJ. Uroczyście dzisiaj podsumowano pilotażowy program Funduszu Sprawiedliwości, w DSC08040ramach którego w całej Małopolsce udało się zakupić sprzęt ratowniczy dla Ochotniczych Straży Pożarnych w sumie za kwotę 10 mln złotych. To nie koniec w tym roku do strażaków trafi kolejne 100 mln złotych.

Reklama