Podhale Region

Niedziela, 21 październik 2018

Ostatnia aktualizacjaN, 21 Paź 2018 9pm

Jesteś tutaj: Home Wiadomości

Reklama

Ławki Niepodległości - rusza konkurs dla samorządów

20180809lawkaPoznaliśmy zwycięski projekt ławki pomnikowej upamiętniającej 100. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości, teraz przyszedł czas, aby Ławki Niepodległości stanęły w całej Polsce.

Urząd Marszałkowski podsumowuje 4 lata inwestycji na Podhalu

display 26BIMG 6344PODHALE. W ostatnich kilku latach Podhale zmieniło się nie do poznania – powstały nowe drogi, doposażono szpitale, odnowiono górskie schroniska i inne turystyczne atrakcje. W efekcie pod Tatrami zrealizowano już blisko pół setki inwestycji z unijnym dofinansowaniem.

Wybrano koncepcję architektoniczno-przestrzenną zakopiańskiego dworca

DSC 1372ZAKOPANE. Został rozstrzygnięty w poniedziałek ogólnopolski konkursu na wykonanie koncepcji architektoniczno-przestrzennej wybranych elementów zagospodarowania dla budowy Centrum Komunikacyjnego na terenie dworca kolejowego w Zakopanem. W Urzędzie Miasta Zakopane podczas konferencji prasowej zaprezentowane zostały zwycięskie prace pokazujące nowe otoczenie dworca, a laureaci odebrali z rąk Burmistrza Leszka Doruli nagrody.

Dla III etapu rowerowego Szlaku wokół Tatr - 4 unijne miliony

P3240178POLSKA-SŁOWACJA. Jesień i zima poświęcone będą na przygotowanie i przeprowadzenie przetargów, a wiosną ruszą prace planowane jako III etap budowy rowerowego Szlaku wokół Tatr. W nowotarskiej siedzibie Euroregionu „Tatry” osiem samorządów podpisało umowę partnerską, która rozpoczyna kolejną fazę tworzenia cyklotrasy na polsko-słowackim pograniczu.

Poszerzamy procedury, dbamy o standard udzielanych świadczeń medycznych

marekwRozmowa z Markiem Wierzbą, dyrektorem Podhalańskiego Szpitala Specjalistycznego im. Jana Pawła II

Patriotyczne i z Narodowym Patronatem Prezydenta RP Andrzeja Dudy (aktualizacja)

DSC03635 GMINA SZAFLARY. Niezwykły koncert jakiego jeszcze z pewnością w Szaflarach nie było, bowiem z „Patronatem Narodowym Prezydenta RP Andrzeja Dudy w Stulecie Odzyskania Niepodległości” przepięknym śpiewem, muzyką, wierszami i montażem słowno – muzycznym wypełnił dziś mury kościoła p.w. św. Andrzeja.

Na kończącej kadencję sesji Rady Powiatu – pielęgniarki odznaczone

pielodzn18POWIAT NOWOTARSKI. Ostatnia w tej kadencji sesja Rady Powiatu Nowotarskiego w początkowej swojej części była kontynuacją uroczystości w szpitalnej kaplicy, gdzie doszło do przekazania relikwii błogosławionej pielęgniarki Hanny Chrzanowskiej. Cały powiatowy samorząd zaprosił bowiem do sali konferencyjnej i zafundował poczęstunek w przerwie dyrektor Marek Wierzba, wdzięczny za umorzenie Szpitalowi udzielonej przez powiat pożyczki. Finał 4-letniej pracy samorządu powiatowego zbiegł się z dorocznym świętem pielęgniarek.

C.k. austriacka maszyna drukarska – w godnym siebie Muzeum

muzdrukotw18NOWY TARG. Stolica Podhala ma pierwszą profesjonalnie zaaranżowaną placówkę muzealną. Jest nią otwarte właśnie Muzeum Drukarstwa w przebudowanej i rozbudowanej oficynie dawnego Hotelu Herza przy ul. Sobieskiego. Trzykondygnacyjny efektowny obiekt z wejściem obwiedzionym miedzianą blachą to owoc współpracy polsko słowackiej, jeden z elementów projektu „Śladem zabytków techniki z Podhala na Liptów”.

Dąb w 100 lecie odzyskania niepodległości w Podsarniu

44229694 2387343714614786 187984671231967232 nGMINA RABA WYŻNA. W setną rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości w Szkole Podstawowej im. Marii i Lecha Kaczyńskich w Podsarniu odbyła się uroczystość posadzenia dębu. Nosi on imię - Lech.

Od Zbójeckiej Góry do Rabki zmiany na Zakopiance

Obiekt 18c Montaż łożysk docelowych podpora 10 09.2018ZAKOPIANKA. Dzisiaj o godz. 11.00 planowana jest zmiana organizacji ruchu na Zakopiance. Kierowcy muszą więc dokładnie patrzeć na znaki i kierować się w wyznaczonym kierunku.

Fotografia  R&A

Reklama

Nasi partenrzy

TV Podhale

logonaszkasprowy

fottboll

Taxi Rabka-Zdrój

Nasi partenrzy

nspj

mbludzm pl m

Tarnów In

 

Nasi partenrzy

zakopanedlaciebie.pl

 

natatry.pl

 

Resort Kościelisko

Reklama