Podhale Region

Środa, 19 grudzień 2018

Ostatnia aktualizacjaŚr, 19 Gru 2018 9am

Jesteś tutaj: Home Wiadomości

Reklama

Policja poszukuje zaginionych 11 latków (aktualizacja)

Mariusz GajdaNOWY TARG. Zaginęłi dwaj 11 latkowie z Nowego Targu i poszukuje ich policja. Obaj wczoraj wyszli ze szkoły w południe i nie wrócili do domów. 

Ławki Niepodległości - rusza konkurs dla samorządów

20180809lawkaPoznaliśmy zwycięski projekt ławki pomnikowej upamiętniającej 100. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości, teraz przyszedł czas, aby Ławki Niepodległości stanęły w całej Polsce.

Szlachetna Paczka 2018. Biedy, bezradności, chorób, nieszczęśliwych wypadków – wciąż jest dużo

szlachpacz1REJON NOWOTARSKI. Na parterze Domu Katechetycznego przy parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa ruch panuje jak przy otwarciu nowej „sieciówki”. Pomieszczenia przypominają wielki magazyn, z tą różnicą, że co rusz jest stąd wynoszona i wyjeżdża sterta ślicznie opakowanych rzeczy. Nawet pralka ma na czubku wielką, czerwoną kokardę. W dwóch dniach – przez sobotę i niedziele, z tej bazy Szlachetnej Paczki rozwieziona zostanie pomoc rzeczowa do 59 rodzin lub osób samotnych w rejonie nowotarskim.

Zakopianka - ruch pod wiadukt

zmiana organizacji ruchu pod WD23 12. 2018 ZAKOPIANKA. Każdy kto jedzie do Krakowa i z powrotem musi pamiętać, że ruch na budowanej zakopiance został przekierowany pod budowany wiadukt. Dotyczy to ok. 200 metrowego odcinka jednej jezdni S7, na Zbójeckiej Górze. W pozostałej części drogi bez zmian.

Klub PiS uniósł się honorem. Wszystkie komisje Rady – pod przewodnictwem koalicji. Rezygnacja Michała Borzęckiego

PiSkomisje18POWIAT NOWOTARSKI. Z sesji na sesję - temperatura obrad Rady Powiatu rośnie. Podczas drugiej sesji przewodniczący kilkakrotnie prosił o spokój wszczynających słowne utarczki radnych. Emocje wywołane wzajemnymi pretensjami trudno było jednak opanować. Po niedopuszczeniu na pierwszej sesji radnych Klubu PiS do sprawowania władzy wykonawczej, kością niezgody stały się teraz funkcje przewodniczących komisji merytorycznych.

Rondo i łącznik – pobłogosławione, „ograne”, niezbędne

rondoodd18NOWY TARG. Jedna z najważniejszych dla Nowego Targu inwestycji została uroczyście otwarta i poświęcona. Od momentu przekazania placu – budowa nowego ronda i łącznika miedzy Aleją Tysiąclecia a ul. Waksmundzką trwała rok. W efekcie powstał kolejny fragment obwodnicy wschodniej - sprawny, bezpieczny i wygodny system transportowy, który poprawi przejezdność dróg miejskich i ułatwi dostęp do stref inwestycyjnych.

Zamiana pań skarbniczek – bez szans na dyskusję. Sprawa dotacji na budowę siedziby Teatru „Rabcio” – w prokuraturze

skarbnikpow181POWIAT NOWOTARSKI. Na wniosek starosty Krzysztofa Fabera ze stanowiska skarbnika powiatu została odwołana Katarzyna Machaj. Zaraz potem – również na wniosek starosty – powołana została jej następczyni, Jonna Gronkowska. Odbyło się to podczas drugiej sesji Rady Powiatu, w atmosferze zaskoczenia i utajenia konkretnych, bezpośrednich powodów nagłej decyzji. Wniosek o odwołanie skarbniczki starosta uzasadnił „utratą zaufania i brakiem współpracy”. Katarzyna Machaj – stojąc na czele pionu finansowego w starostwie – od lipca sygnalizowała Zarządowi Powiatu nieprawidłowości związane z udzielaniem i rozliczaniem dotacji na budowę nowej siedziby Teatru „Rabcio”.

Brak przystanków na wiadukcie w Chabówce - interwencja

news przelozenie ruchu na lacznice ZAKOPANKA. Zaniepokojeni mieszkańcy Rabki-Zdroju oraz sąsiednich miejscowości interweniowali zarówno w naszej redakcji, jak i u radnego województwa małopolskiego Marka Wierzby w sprawie zlikwidowanych przystanków autobusowych w Chabówce na trasie Nowy Targ – Kraków. Do ich likwidacji doszło po skierowaniu ruchu samochodowego na nowy odcinek budowanej drogi.

Rozpoczynają się prace nad odwiertem geotermalnym

Podpisanie umowy Geotermia 1 Kopiowanie Z

SZAFLARY. Umowa na realizację badań geofizycznych w ramach przedsięwzięcia o nazwie „Wykonanie odwiertu badawczo-eksploatacyjnego Bańska PGP-4 w celu ustalenia zasobów wód termalnych w utworach ‘eocenu numulitowego’ i mezozoicznych podłoża niecki podhalańskiej, w obszarze górniczym Podhale 1” została podpisana w Urzędzie Gminy Szaflary w dniu 4.12.2018 r.

Nowy łącznik i rondo – oficjalnie dopuszczone

rondoruch18NOWY TARG. Od godz. 14.00 we wtorek około półkilometrowy łącznik między Aleją Tysiąclecia jest już prawomocnie dopuszczony do ruchu. Wykonawcza firma Eurovia Polska S.A. – dokonała wszelkich wymaganych uzgodnień - z wydziałem ruchu drogowego Komendy Powiatowej Policji i Powiatowym Zarządem Dróg, uzyskując pozwolenie na użytkowanie.

Zakopianka - zawężenie w Białym Dunajcu

20181205 152839 resized ZAKOPIANKA. Odcinek drogi tuż przed nowobudowanym mostem w Białym Dunajcu na potoku Biały Dunajec został zawężony. Ruchem kieruje sygnalizacja świetlna.

Fotografia  R&A

Reklama

Nasi partenrzy

TV Podhale

logonaszkasprowy

fottboll

Taxi Rabka-Zdrój

Nasi partenrzy

nspj

mbludzm pl m

Tarnów In

 

Nasi partenrzy

zakopanedlaciebie.pl

 

natatry.pl

 

Resort Kościelisko

Reklama