Podhale Region

Piątek, 26 maj 2017

Ostatnia aktualizacjaCz, 25 Maj 2017 8pm

Jesteś tutaj: Home Wiadomości

Reklama

Nowy plan transportowy w Stolicy Tatr

ZAKOPANE. Rada Miasta Zakopane przyjęła plan transportowy 18 maja. Ma oKomunikacjaMiejska fot.UrzadMiastaZakopane wynikn doprowadzić do wzrostu znaczenia komunikacji publicznej oraz ograniczenia ruchu samochodowego.

Goprowcy i strażacy w akcji

ZAKOPIANKA. Ćwiczenia z ratownictwa odbyły się z udziałem Goprowców i strażaków na budowanym odcinku IMG 20170522 100616 wynikZakopianki Skomielna Biała – Rabka Zdrój. Zaplanowano wiele pokazów ewakuację z żurawia wieżowego przez ratowników GOPR z udziałem śmigłowca, ewakuację z kosza zamocowanego na haku żurawia wieżowego przez grupę alpinistów z Państwowej Straży Pożarnej oraz pokaz gaszenia pożaru przez Ochotniczą Straż Pożarną z Myślenic i udzielanie pierwszej pomocy.

Nasi dzielni strażacy – coraz bardziej wyspecjalizowani w ratownictwie

dzienstraz17POWIAT NOWOTARSKI. Co prawda z dwutygodniowym opóźnieniem, ale uroczyście obchodzili strażacy zawodowi i ochotnicy dzień swojego patrona. Św. Florian – przez ręce komendanta wojewódzkiego, nadbryg. Stanisława Nowaka - sypnął odznaczeniami i awansami. Zaproszeni goście nie szczędzili słów uznania dla dzielności i efektów pracy fajermanów, którzy coraz bardziej stają się wyspecjalizowanymi ratownikami.

Mieli Wyobraźnię Miłosierdzia i serca otwarte dla ludzi – finał dla dwóch powiatów

wyobmilos17POWIATY NOWOTARSKI I TATRZAŃSKI. Nie wszystkie szkolne koła wolontariatu dotarły na rejonowy finał, ale w Małopolskim Projekcie „Mieć wyobraźnię miłosierdzia” z terenu powiatów nowotarskiego i tatrzańskiego brało ich udział aż 41, tym 32 gimnazjalne. Z roku na rok coraz więcej. Liczba zaangażowanych w projekt uczniów gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych sięga już prawie 700, pod opieką 77 nauczycieli lub katechetów. Taka potężna rzesza kolejny rok ćwiczyła się w niesieniu pomocy potrzebującym.

Podhalańska Kolej Regionalna - koniec korków na Zakopiance (aktualizacja)

SZAFLARY. Dzisiaj marszałek województwa małopolskiego Jacek Krupa szaf klejoraz samorządowcy z powiatów nowotarskiego i tatrzańskiego podpisali w urzędzie gminy porozumienie w sprawie współpracy przy realizacji Podhalańskiej Kolei Regionalnej czyli szybkiego, cyklicznego i bezpośredniego połączenie kolejowego począwszy od Rabki-Zdroju aż do Zakopanego. W końcu tym samym korki na Zakopiance przejdą do przeszłości.

Uroczystości Fatimskie w Zakopanem (aktualizacja)

ZAKOPANE. Procesja z figurą Matki Bożej Fatimskiej przeszła ulicami ZakopanDSC 0068ego z Sanktuarium na Krzeptówkach do Sanktuarium Najświętszej Rodziny na Krupówkach, a następnie do kościoła p.w. Św. Krzyża. Był to kolejny punkt świętowania 100 - lecia objawień w Fatimie.

Świętowali strażacy w Spytkowicach

SPYTKOWICE. Strażacy ochotnicy świętowali uroczyście dzień swojego patrona św. Floriana oraz Dzień Strażaka.DSC 4881 wynik Była msza święta, medale i odznaczenia.

Żonkilowy Rajd – rozrasta się jak idea Pól Nadziei

rajdzon17NOWY TARG. Ok. 100 uczestników zgromadził IV Żonkilowy Rajd Rowerowy. Już po raz czwarty organizowała go Fundacja im. Adama Worwy – przy dużym wsparciu Nadleśnictwa Nowy Targ - dla wolontariuszy z podhalańskich szkół, zaangażowanych w akcję Pól Nadziei. Różnymi ścieżkami rowerowymi Podhala jechała w tym Rajdzie najlepsza, najwrażliwsza, najbardziej czynna i pomocna młodzież.

Tegoroczne Targi Budownictwa – pod znakiem ekologii

targ2217NOWY TARG. Wadowicka Agencja „Promocja”, jako organizator 22. już edycji wiosennych Targów Budownictwa – tym razem wyszła naprzeciw potrzebom miasta borykającego się ze skutkami niskiej emisji. Stąd w Hali Lodowej tak bogata oferta kotłów IV i V generacji, na gaz, biomasę, ekogroszek. Do tego dochodzą przydomowe oczyszczalnie ścieków i wszystko, co służy energooszczędności, a więc materiały i systemy termoizolacyjne.

Rozpoczęła się modernizacja Czerwonego Dworu

ZAKOPANE. Czerwony Dwór przy ul. Kasprusie, gdzie przez 64CzerwonyDwór wizualizacje02 wynik lata mieściło się przedszkole, przechodzi generalny remont. W odnowionym zabytku powstanie centrum twórczości ludowej związanej z podhalańskimi artystami i rzemieślnikami.

Gmina poprawia komunikację

GMINA RABA WYŻNA. Spory nacisk w tym roku władze gminy kładą na poprawę komunikacji, a więc co za tym idzie rw ugminyna modernizację i remonty dróg. Wiadomo, że na ten cel ma zostać przeznaczone ok. 5 mln złotych.