Podhale Region

Wtorek, 21 listopad 2017

Ostatnia aktualizacjaWt, 21 Lis 2017 4am

Jesteś tutaj: Home Wiadomości

Reklama

W stawkach opłat targowych – zmiany wstrzymane do nowego roku

oplatnrok17NOWY TARG. Spór wokół projektu uchwały w sprawie opłaty targowej, jej wysokości oraz zasad jej pobierania na terenie Nowego Targu skutkował zdjęciem go z porządku obrad poniedziałkowej sesji Rady Miasta, a reprezentacja handlujących opuściła salę obrad, nie zabierając głosu. Do takiego wniosku Pawła Liszki przychyliła się większość radnych. Chcą oni, by decyzja zapadła dopiero po analizach danych i bez pośpiechu.

W sprawie opłat targowych – pat wśród radnych, czekanie na wyliczenia

komop17NOWY TARG. Ponad czterogodzinne posiedzenie Komisji Finansów, Gospodarki Komunalnej i Rozwoju znów zdominowała sprawa opłat targowych. Nie gaśnie spór, który rozgorzał po wystąpieniu burmistrza Grzegorza Watychy z projektem ujednolicenia stawek na terenie całego miasta, czyli zniesienia preferencji dla Nowej Targowicy. Gorąca dyskusja na forum komisji bynajmniej nie przyniosła sformułowania opinii, tylko pat przy głosowaniu: 7 członków komisji opowiedziało się „za” projektem burmistrza i tylu samo „przeciw”, przy jednej osobie wstrzymującej się od głosu.

Chodniki i drogi w Bańskiej Niżnej i Wyżnej

GMINA SZAFLARY. Blisko 2, 5 mln złotych wydatno na poprawębanska w1 wynik bezpieczeństwa w Bańskiej Wyżnej i Bańskiej Niżnej w ciągach dróg powiatowych. W sumie powstało ponad 1 km 200 m chodników, została też poszerzona droga.

Rozbudowa drogi i chodnika w Lipnicy Małej

GMINA JABŁONKA. Przebudowany został już kolejny odcinek drogi powiatowej relIMG 20170905 074054 wynikacji Jabłonka – Lipnica Mała wraz z chodnikiem oraz rozbudowany inny także na terenie Lipnicy Małej.

Spójrzmy w głąb wolności. Medale dla Oli Król i Dawida Kubackiego

niepodMOK17NOWY TARG. Dwudniowe miejskie obchody 99. rocznicy odzyskania Niepodległości w piątkowy wieczór zainaugurowała uroczysta akademia w sali widowiskowej MOK-u, z pocztem sztandarowym Nowego Targu, wystąpieniami i okolicznościową mową przewodniczącego Rady. Jako reprezentant władz Małopolski gościł na niej wicewojewoda Józef Gawron. Dwójka naszych znakomitych sportowców – Ola Król i Dawid Kubacki - została uhonorowana Medalami „Zasłużony dla Sportu”.

Czyste powietrze - nowe piece

RABA WYŻNA Gmina dba o czyste powietrze i tym samym pomaga mieszkańcom w wymialogo UE Malopolska wyniknie pieców. W tym celu wójt Andrzej Dziwisz podpisał z Zarządem Województwa Małopolskiego umowę o dofinansowanie projektu pn.: „Obniżenie emisji dwutlenku węgla w Gminie Raba Wyżna poprzez wymianę kotłów opalanych biomasą, paliwem gazowym”.

Przejście zagrodzone, miasto „naruszone”

przejlist171NOWY TARG. Wyasfaltowane przejście z ul. na Równi do ul. Krzystyniaka i dalej, w stronę „nowego” kościoła i rynku, jednak z obu stron przegrodziły metalowe bramy. Decyzja właścicielki posesji o zamknięciu przejścia to kolejna odsłona długotrwałego sporu, jaki zaognił się w lipcu tego roku.

Nowy most na potoku Lepietnica

POWIAT NOWOTARSKI. Oczekiwany nowy most na potoku Lepietnica w Klikuszowej jest już oddany do użytku most obidowa2wraz z dojazdami. Poprzedni zniszczony podczas powodzi w 2010 roku został rozebrany.

Fragment obwodnicy wschodniej, taras i wieża widokowa – już z pewnym dofinansowaniem

umowy2171NOWY TARG. W końcówce roku umów na dofinansowanie jest tak dużo, że wicemarszałek Stanisław Sorys nie nadąża już z osobistymi wizytami w miastach i gminach. Umowy przychodzą pocztą. Nowotarski magistrat otrzymał właśnie dwie, na łączną sumę ładnych kilku milionów zł. Dotyczą one fragmentu obwodnicy wschodniej, tarasu widokowego przy górnej stacji wyciągu narciarskiego Zadział i wieży widokowej na szczycie Długiej Polany.

99 lat odzyskania Niepodległości świętowano w Jabłonce

GMINA JABŁONKA. Uroczyście świętowano 99 rocznicę odzyskania niepodległości. Była mszaIMG 2499 święta za ojczyznę w kościele p.w. Przemienienia Pańskiego w Jabłonce, apel Pamięci na cmentarzu, a a potem uroczysta akademia.

Dotacja dla PEC Geotermia Podhalańska S.A. w wysokości 12 mln zł na rozbudowę systemu

PODHALE. Ponad 12,2 mln zł dotację na rozbudowę systemu geotermalnego Geotermia Podhalańska podpisanie umowy 2 wynikotrzymała Geotermia Podhalańska S.A. Umowa została podpisana w obecności prof. Jana Szyszko pomiędzy Narodowym Funduszem Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w imieniu, którego umowę podpisał Kazimierz Kujda, prezes Zarządu, a PEC Geotermia Podhalańska S.A. w imieniu której umowę podpisał Wojciech Ignacok, prezes Zarządu.

Reklama