Podhale Region

Wtorek, 21 luty 2017

Ostatnia aktualizacjaWt, 21 Lut 2017 8am

Jesteś tutaj: Home Wiadomości

Reklama

Szybka kolej regionalna – może i pod koniec roku

kolej117SZAFLARY. Samorządowcy z powiatów nowotarskiego i tatrzańskiego oraz radni wojewódzcy i parlamentarzyści z Podhala, przedstawiciele kolei - spotkali się dziś w Szaflarach z marszałkiem Jackiem Krupą w sprawie utworzenia Podhalańskiego Transportu Kolejowego. Już wiadomo, że może on zostać uruchomiony nawet w grudniu tego roku.

Powiatowe polowanie – pole zasłane lisami i kunami

powpol17POWIATY NOWOTARSKI I TATRZAŃSKI. Na dziedzińcu „Rancha LOT” przy nowotarskim lotnisku zastrzelone drapieżniki legły pokotem na świeżej jedlinie. Trofea myśliwych z kół łowieckich dzierżawiących obwody na terenie dwóch powiatów - nowotarskiego i tatrzańskiego – zajęły dwa potężne kwadraty. W niedzielę po południu myśliwi uroczyście świętowali finał Powiatowych Polowań na Drapieżniki.

Międzypaństwowa komunikacja publiczna do rozważenia

Rozmowa z posłem RP Edwardem Siarką, rodem z Orawy o możliwości lepszego skomunikowaned siarka88ia przygranicznych terenów Podhala, Spisza i Orawy.

Prezydent z ciupagą, pasem góralskim i aniołem

Wywiad z posłem Edwardem Siarką, byłym nauczycielem w LO Romera o Me16649216 1600832529932579 7507897220814989239 nmoriale im. Sp. Marii Kaczyńskiej.

VIII Posiedzenie Forum Subregionu Podhalańskiego w Szaflarach

DSC 0427 KopiowanieGMINA SZAFLARY. Spotkanie odbyło się po raz pierwszy w Urzędzie Gminy  Szaflary na prośbę Marszałka Województwa Małopolskiego  w czwartek 9. lutego.

Prezydent Andrzej Duda na Memoriale śp. Marii Kaczyńskiej (aktualizacja)

RABKA-ZDRÓJ. Prezydent Andrzej Duda wziął udział w V Jubileuszowym Memoriale im. Marii Kaczyńskiej – Rabka-Zdrój 2017. Tak, jak przed rokiem najpierw odwiedził Liceum im. Romera, to samo do którego przed laty uczęsJAN 9438zczała śp. Maria Kaczyńska, żona śp. prezydenta Lecha Kaczyńskiego. Tu powitała go dyrekcja szkoły, parlamentarzyści i samorządowcy oraz górale i mieszkańcy uzdrowiska. Tuż potem prezydent udał się na stok Polczakówka, by nie tylko wręczyć medale uczestnikom Memoriału im. Marii Kaczyńskiej, ale i jeździć na nartach.

Szkolna uchwała – jednogłośna, ale z walką o klasy i obwody

uchwaloswiat17NOWY TARG. XIII nadzwyczajna sesja Rady Miasta przyniosła jednomyślną uchwałę w sprawie reorganizacji sieci szkół. Wszyscy obecni radni – w liczbie 19-stu – podnieśli ręce za projektem przekształcenia Gimnazjum nr 1 w szkołę podstawową Nr 1. Nauczyciele z tej placówki podziękowali rajcom za decyzję głośnymi brawami.

Prezydent szusuje z Polczakówki. – Życie nie składa się tylko z polityki…

memorkacz171RABKA-ZDRÓJ. Duże środki ostrożności zastosowano i dużych sił mundurowych użyto podczas wizyty prezydenta Andrzeja Dudy w Rabce-Zdroju i jego udziału w V Memoriale Marii Kaczyńskiej. Narciarskie zawody po raz pierwszy były dwudniowe i rozszerzone o kategorię niepełnosprawnych. Pogoda dopisała rewelacyjnie. Imprezę próbowała jednak zakłócić manifestacja aktywistów Komitetu Obrony Demokracji.

Najstarsza OSP na Podhalu w liczbach (aktualizacja)

NOWY TARG. Strażacy z Ochotniczej Straży Pożarnej w stolicy Podhala, najimage001 wynikstarszej na Podhalu, podsumowali ubiegły rok podczas wolnego zebrania. Jak się okazało, niestety w minionym roku nie obyło się i bez fałszywych alarmów. Było ich w sumie 5, a aż 78 strażaków straciło na nie 12 godzin swej pracy.

V Memoriał im. Marii Kaczyńskiej w Rabce

RABKA-ZDRÓJ. Choć dziś na V Memoriale im. Marii Kaczyńskiej pojawi się, jak zawsze, prezydent RP AnJAN 8985drzej Duda, to młodzi rywalizowali już w środę. Co istotne, tym razem wśród zawodników pojawili się też i ci, którzy są niepełnosprawni.

Zmiana sygnalizacji świetlnej na Alei Tysiąclecia

NOWY TARG. Na skrzyżowaniu Alei Tysiąclecia z ulicą Szaflarską zostały zmienione ustawienia sDSC00199 wynikygnalizacji świetlnej. Kierowcy powinni o tym pamiętać.