Podhale Region

Środa, 20 wrzesień 2017

Ostatnia aktualizacjaWt, 19 Wrz 2017 9am

Jesteś tutaj: Home Wiadomości Prawo Kolejne próby wyłudzenia „na wnuczka”

Reklama

Kolejne próby wyłudzenia „na wnuczka”

13880161 1015892868508425 4456647907487632917 n

POWIAT TATRZAŃSKI. O dwóch próbach wyłudzenia pieniędzy metodą „na policjanta” 14 lutego zostali poinformowani zakopiańscy policjanci.

- Modus operandi sprawców był podobny jak we wcześniejszych przypadkach. Najpierw za cel obrali 83- letnią mieszkankę Zakopanego, do której zadzwonił mężczyzna, przedstawiający się jako pracownik Poczty Polskiej, informując o problemach z dostarczeniem przesyłki z banku i prosząc o podanie dokładnego adresu w celu weryfikacji. Krótko po zakończeniu tej rozmowy kobieta odebrała kolejny telefon, tym razem rozmówca przedstawił się jako policjant prowadzący akcję przeciwko oszustom. Polecił wypłacić pieniądze z konta bankowego i przekazać je w umówione miejsce. Kobieta nie dała się zwieść, najpierw zatelefonowała do swojej córki a następnie powiadomiła Policję – relacjonuje Krzysztof Waksmundzki z KPP w Zakopanem.

- Kolejny telefon od oszustów odezwał się u 64- letniej zakopianki. Metoda działania była bardzo podobna, przy czym fałszywy policjant tym razem miał dokonać zatrzymania przestępcy oszukującego ludzi metodą „na wnuczka”. Kobieta nabrała podejrzeń, zadzwoniła do prawdziwych policjantów, dzięki czemu uniknęła przekazania pieniędzy oszustom.

Policja przypomina, aby nigdy nie ufać osobom dzwoniącym, podającym się za krewnego, pracownika poczty czy też policjanta. Policjanci NIGDY nie informują telefonicznie o prowadzonych działaniach operacyjnych, NIGDY TEŻ NIE ZWRACAJĄ SIĘ O PRZELEWANIE JAKICHKOLWIEK ŚRODKÓW PIENIĘŻNYCH NA KONTO BANKOWE, CZY TEŻ PRZEKAZYWANIE ICH WSKAZANYM OSOBOM. W przypadku odebrania podobnego telefonu, należy się rozłączyć i poinformować policję.

Dodaj komentarz

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, zastrzega sobie jednak prawo do nie publikowania ich, zwłaszcza tych, które zawierają wulgaryzmy, epitety powszechnie uznane za obraźliwe, nawołują do zachowań niezgodnych z prawem, obrażają osoby publiczne i prywatne, inne narodowości, rasy, religie itd.
Komentarze nie dotyczące danego tematu, atakujące personalnie innych komentatorów i autorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz uwagi skierowane do Redakcji – będą usuwane.


Kod antyspamowy
Odśwież

Reklama