Podhale Region

Piątek, 19 styczeń 2018

Ostatnia aktualizacjaPt, 19 Sty 2018 9am

Jesteś tutaj: Home Wiadomości Prawo Pobicie, kradzież, rozbój w stolicy Tatr

Reklama

Pobicie, kradzież, rozbój w stolicy Tatr

19756439 1319033214861054 4153435267673346305 n

POWIAT TATRZAŃSKI. 29- letni mieszkaniec powiatu wadowickiego, po uprzednim pobiciu, został okradziony m.in. z telefonu komórkowego przez towarzyszy z którymi wcześniej spożywał alkohol. To nie był jedyny rozbój do którego doszło w Zakopanem.

Po południu w niedzielę funkcjonariusze otrzymali zgłoszenie. - W wyniku podjętych czynności policjanci zatrzymali trzech mężczyzn: dwóch zakopiańczyków oraz jednego mieszkańca województwa śląskiego w wieku 21, 25 i 52 lata. Policjanci odzyskali wszystkie przedmioty utracone przez poszkodowanego w wyniku przestępstwa – relacjonuje Krzysztof Waksmundzki z KPP w Zakopanem.

Do jeszcze bardziej zuchwałego rozboju doszło w godzinach wieczornych w rejonie ulicy Kościelnej. - To tam dwoje sprawców używając przemocy wobec 62- letniej mieszkanki Zakopanego, zabrało jej torebkę z zawartością m.in. pieniędzy, biżuterii i telefonu komórkowego.
Przy okazji okazało się, że osoby te obserwowały kobietę już wcześniej, kiedy robiła zakupy w jednym ze sklepów. Policjanci szybko ustalili dane sprawców. Po krótkim czasie jeden z nich został zatrzymany, był nim 19- letni mieszkaniec Zakopanego. Później zatrzymano drugiego ze sprawców- 18- letniego zakopiańczyka.

Po zatrzymaniu osób podejrzewanych o dokonanie rozbojów funkcjonariusze oraz prokuratorzy przeprowadzili szereg czynności procesowych zmierzających do dokładnego ustalenia stopnia udziału poszczególnych osób w dokonanych przestępstwach.

Na tej podstawie Prokuratura Rejonowa w Zakopanem skierowała do sądu wnioski o tymczasowe aresztowanie wobec czterech z pięciu zatrzymanych mężczyzn. Sąd przychyli się do wniosków, stosując wobec wszystkich tymczasowe aresztowanie na okres dwóch i trzech miesięcy.

Zgodnie z obowiązującym prawem przestępstwo rozboju zagrożone jest karą pozbawienia wolności do lat 12.

Dodaj komentarz

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, zastrzega sobie jednak prawo do nie publikowania ich, zwłaszcza tych, które zawierają wulgaryzmy, epitety powszechnie uznane za obraźliwe, nawołują do zachowań niezgodnych z prawem, obrażają osoby publiczne i prywatne, inne narodowości, rasy, religie itd.
Komentarze nie dotyczące danego tematu, atakujące personalnie innych komentatorów i autorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz uwagi skierowane do Redakcji – będą usuwane.


Kod antyspamowy
Odśwież

Reklama