Podhale Region

Poniedziałek, 22 październik 2018

Ostatnia aktualizacjaPn, 22 Paź 2018 8pm

Jesteś tutaj: Home Wiadomości Prawo Ukrainiec z 3 letnim zakazem wjazdu do Strefy Schengen

Reklama

Ukrainiec z 3 letnim zakazem wjazdu do Strefy Schengen

strazgraniczna3

PODHALE. Ukrainiec najpierw został skontrolowany przez straż graniczną z Zakopanego, potem z Krakowa. Skończyło się to dla niego zobowiązaniem do opuszczenia Polski oraz 3 – letnim zakazem wjazdu do Strefy Schengen.

- Do pierwszego zatrzymania cudzoziemca przez Straż Graniczną doszło w lipcu 2017 roku, gdy opuszczał ... areszt śledczy. Wobec mężczyzny decyzją Sądu orzeczony został środek zapobiegawczy w postaci aresztu tymczasowego, za popełnienie przestępstwa z art. 310 § 2 KK tj. wprowadzenie w obieg podrobionych środków pieniężnych. Po uchyleniu aresztu, Ukrainiec został skontrolowany przez funkcjonariuszy z Placówki Straży Granicznej w Zakopanem. Okazało się, że cudzoziemiec przekroczył dopuszczalny czas przebywania w Polsce, do którego uprawniała go wiza o 133 dni.– relacjonuje sierż. szt. SG Michał Tokarczyk z Karpackiego Oddziału Straży Granicznej w Nowym Sączu.

W wyniku tego wobec mężczyzny została wydana decyzja administracyjna zobowiązująca do opuszczenia terytorium Polski wraz z 2 letnim zakazem ponownego wjazdu.

- Jednak cudzoziemiec nie dostosował się do wydanej decyzji. 31 grudnia 2017 r. został zatrzymany przez funkcjonariuszy z Placówki Straży Granicznej w Krakowie-Baliach, gdy zgłosił się do odprawy granicznej – relacjonuje sierż. szt. SG Michał Tokarczyk z Karpackiego Oddziału Straży Granicznej w Nowym Sączu.

Wyjaśnia, że obywatel Ukrainy wjechał legalnie na teren Strefy Schengen przez Litwę, a następnie udał się do Szwecji, gdzie jak twierdził podjął pracę. Podczas powrotu na Ukrainę wybrał jednak lot z tranzytem przez Polskę, czego nie mógł zrobić w związku z orzeczonym wcześniej zakazem wjazdu.

- W związku z naruszeniem przepisów pobytowych, Komendant Placówki Straży Granicznej w Krakowie- Balicach wydał wobec cudzoziemca decyzję o zobowiązaniu do opuszczenia Polski, wraz z 3 letnim zakazem ponownego wjazdu na terytorium całej Strefy Schengen.

Dodaj komentarz

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, zastrzega sobie jednak prawo do nie publikowania ich, zwłaszcza tych, które zawierają wulgaryzmy, epitety powszechnie uznane za obraźliwe, nawołują do zachowań niezgodnych z prawem, obrażają osoby publiczne i prywatne, inne narodowości, rasy, religie itd.
Komentarze nie dotyczące danego tematu, atakujące personalnie innych komentatorów i autorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz uwagi skierowane do Redakcji – będą usuwane.


Kod antyspamowy
Odśwież

Fotografia  R&A

Reklama

Nasi partenrzy

TV Podhale

logonaszkasprowy

fottboll

Taxi Rabka-Zdrój

Nasi partenrzy

nspj

mbludzm pl m

Tarnów In

 

Nasi partenrzy

zakopanedlaciebie.pl

 

natatry.pl

 

Resort Kościelisko

Reklama