Podhale Region

Poniedziałek, 22 październik 2018

Ostatnia aktualizacjaPn, 22 Paź 2018 8pm

Jesteś tutaj: Home Wiadomości Prawo Nowotarżanie ukradli ubrania i po kilku dniach wpadli

Reklama

Nowotarżanie ukradli ubrania i po kilku dniach wpadli

akta kajdanki

POWIAT NOWOTARSKI. Sprawców kradzieży ubrań sportowych dwoje młodych nowotarżan kobietę i mężczyznę zatrzymali funkcjonariusze nowotarskiej Komendy Powiatowej Policji.

Do kradzieży doszło 2 stycznia po godzinie 16 w jednym z nowotarskich marketów. To wówczas para weszła do sklepu z odzieżą sportową i po obejrzeniu i przymierzeniu kilku ubrań, udała się do wyjścia.

- W chwili przechodzenia przez bramki zabezpieczające włączył się alarm i para natychmiast zaczęła uciekać. W pościg za nimi ruszył jeden z pracowników sklepu jednak stracił ich z oczu. Na miejsce przyjechała policja i po obejrzeniu zapisu monitoringu okazało się, że sprawcy założyli na siebie kilku warstw odzieży, zerwali klipsy zabezpieczające pozostawiając je w przymierzalni. Łączna wartość skradzionego towaru wyniosła 580 złotych – relacjonuje kom. Roman Wolski, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Nowym Targu.

Rzecznik zapewnia, że w wyniku pracy policjantów już 8 stycznia br. udało się ustalić sprawców kradzieży. Okazali się nimi 20 - letnia nowotarżanka oraz jej 3 lata starszy kolega również mieszkaniec Nowego Targu.

W trakcie przesłuchania sprawcy przyznali się do zarzucanych im czynów i złożyli obszerne wyjaśnienia. Część skradzionego mienia odzyskano. - Za popełnione przestępstwo nowotarżanom grozi do 5 lat pozbawienia wolności.

Dodaj komentarz

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, zastrzega sobie jednak prawo do nie publikowania ich, zwłaszcza tych, które zawierają wulgaryzmy, epitety powszechnie uznane za obraźliwe, nawołują do zachowań niezgodnych z prawem, obrażają osoby publiczne i prywatne, inne narodowości, rasy, religie itd.
Komentarze nie dotyczące danego tematu, atakujące personalnie innych komentatorów i autorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz uwagi skierowane do Redakcji – będą usuwane.


Kod antyspamowy
Odśwież

Fotografia  R&A

Reklama

Nasi partenrzy

TV Podhale

logonaszkasprowy

fottboll

Taxi Rabka-Zdrój

Nasi partenrzy

nspj

mbludzm pl m

Tarnów In

 

Nasi partenrzy

zakopanedlaciebie.pl

 

natatry.pl

 

Resort Kościelisko

Reklama