Podhale Region

Wtorek, 17 lipiec 2018

Ostatnia aktualizacjaWt, 24 Lip 2018 3pm

Jesteś tutaj: Home Wiadomości Prawo Finał poszukiwań sprawcy kradzieży

Reklama

Finał poszukiwań sprawcy kradzieży

12279170 863595713738142 1774848681614914821 n

W miniony weekend zakopiańscy policjanci zatrzymali 21- letniego mężczyznę - mieszkańca Sądecczyzny- podejrzewanego o dokonanie kradzieży ponad tysiąca złotych na szkodę jednej z mieszkanek powiatu.

Funkcjonariusze mogli dokonać zatrzymania dzięki sygnałowi od społeczeństwa o osobie chodzącej od domu do domu i zbierającej pieniądze na leczenie w związku z chorobą nowotworową- która niestety nie okazała się wymyśloną. Niestety była to jedyna zgodna z prawdą informacja przekazana przez zatrzymanego. Kiedy funkcjonariusze dokonali sprawdzenia tego człowieka, okazało się że jest poszukiwany również przez inną jednostkę w kraju w związku z dokonanymi kradzieżami, włamaniami oraz uszkodzeniem mienia. Zatrzymany początkowo obrał swoistą linię obrony, zrzucając odpowiedzialność za popełnione przestępstwo na... brata bliźniaka, który rzekomo miał w tych dniach przebywać na terenie naszego powiatu i dokonać kradzieży.

Policjanci szybko zweryfikowali te informacje, ustalając że mężczyzna nie ma brata bliźniaka. Przedstawiono mu zarzut kradzieży, składania fałszywych zeznań oraz niszczenia dokumentów. Ponadto za jego „działalność” poza naszym terenem zostały mu ogłoszone zarzuty kradzieży, włamań oraz uszkodzenia mienia. Ostatecznie 21- latek przyznał się do zarzucanych mu czynów. 

Przestępstwo kradzieży z włamaniem zagrożone jest maksymalnie nawet 10- letnim pobytem w zakładzie karnym. Warto w tej sprawie podkreślić fakt, że zatrzymanie było możliwe dzięki informacji od mieszkańców, którzy z kolei jako swoje źródło informacji na temat potencjalnego zagrożenia wskazali lokalne media.

(KW)

Dodaj komentarz

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, zastrzega sobie jednak prawo do nie publikowania ich, zwłaszcza tych, które zawierają wulgaryzmy, epitety powszechnie uznane za obraźliwe, nawołują do zachowań niezgodnych z prawem, obrażają osoby publiczne i prywatne, inne narodowości, rasy, religie itd.
Komentarze nie dotyczące danego tematu, atakujące personalnie innych komentatorów i autorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz uwagi skierowane do Redakcji – będą usuwane.


Kod antyspamowy
Odśwież

Fotografia  R&A

Reklama

Nasi partenrzy

TV Podhale

logonaszkasprowy

fottboll

Taxi Rabka-Zdrój

Nasi partenrzy

nspj

mbludzm pl m

Tarnów In

 

Nasi partenrzy

zakopanedlaciebie.pl

 

natatry.pl

 

Resort Kościelisko

Reklama