Podhale Region

Poniedziałek, 24 wrzesień 2018

Ostatnia aktualizacjaPn, 24 Wrz 2018 10pm

Jesteś tutaj: Home Wiadomości Prawo W sprawie PZD – siódmy zatrzymany. Łączna kwota łapówek sięga 1 miliona 470 tys. zł

Reklama

W sprawie PZD – siódmy zatrzymany. Łączna kwota łapówek sięga 1 miliona 470 tys. zł

PZDkwiec181
PZDkwiec182

POWIAT NOWOTARSKI. Śródmiejski Sąd Rejonowy w Krakowie – na wniosek prokuratora – zastosował tymczasowy, trzymiesięczny areszt wobec siódmej osoby podejrzanej w związku ze sprawą korupcyjną w Powiatowym Zarządzie Dróg.

Jak informuje prok. Włodzimierz Krzywicki, rzecznik Prokuratury Regionalnej w Krakowie, siódmy podejrzany to kolejny budowlany przedsiębiorca. Stoi on pod zarzutem trzynastokrotnego aż wręczenia korzyści majątkowych, co sugeruje dłuższy korupcyjny proceder.

Spośród siedmiu już w sumie osób podejrzanych w tej sprawie, trzy to prominentni przedstawiciele PZD w Nowym Targu, a cztery kolejne reprezentują firmy budowlane wykonujące prace na zlecenie PZD.

W tymczasowym areszcie przebywa aktualnie czwórka podejrzanych (trzech z PZD oraz świeżo pozbawiony wolności przedsiębiorca).

Łączna wartość łapówek – według wyliczeń na dziś - to kwota 1 miliona 470 tys. złotych.

Dodaj komentarz

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, zastrzega sobie jednak prawo do nie publikowania ich, zwłaszcza tych, które zawierają wulgaryzmy, epitety powszechnie uznane za obraźliwe, nawołują do zachowań niezgodnych z prawem, obrażają osoby publiczne i prywatne, inne narodowości, rasy, religie itd.
Komentarze nie dotyczące danego tematu, atakujące personalnie innych komentatorów i autorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz uwagi skierowane do Redakcji – będą usuwane.


Kod antyspamowy
Odśwież

Fotografia  R&A

Reklama

Nasi partenrzy

TV Podhale

logonaszkasprowy

fottboll

Taxi Rabka-Zdrój

Nasi partenrzy

nspj

mbludzm pl m

Tarnów In

 

Nasi partenrzy

zakopanedlaciebie.pl

 

natatry.pl

 

Resort Kościelisko

Reklama