Podhale Region

Środa, 19 grudzień 2018

Ostatnia aktualizacjaŚr, 19 Gru 2018 9am

Jesteś tutaj: Home Wiadomości Prawo Znowu niewybuchy w Lipnicy Wielkiej

Reklama

Znowu niewybuchy w Lipnicy Wielkiej

20180515 082524
20180515 082951

POWIAT NOWOTARSKI. Chociaż od zakończenia II wojny światowej minęło sporo czasu, to nadal zdarzają się przypadki znalezienia pozostałości w postaci niewybuchów lub niewypałów. Do takiej sytuacji doszło wczoraj.

- 15 maja br. w godzinach rannych niewybuchy i niewypały wykopali pracownicy podczas prac ziemnych na działce w Lipnicy Wielkiej. Znaleziska w postaci amunicji do karabinu maszynowego oraz granaty znajdowały się pod ziemią na głębokości około jednego metra. Miejsce odnalezienia niewybuchów i niewypałów zostało zabezpieczone przez policjantów z Komisariatu Policji w Jabłonce, do czasu przyjazdu grupy minersko-pirotechnicznej 16 Batalionu Przeciwdesantowego w Krakowie – relacjonuje mł. asp. Dorota Garbacz, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Nowym Targu.

Rzecznik podkreśla, że policja przypomina, iż w przypadku znalezienia niewypału, niewybuchu lub przedmiotu niewiadomego pochodzenia nie należy go dotykać, ruszać i przenosić w inne miejsce. Kategorycznie zabrania się podnoszenia, odkopywania i wyrzucania do ogniska, jezior, stawów, czy głębokich rowów.
Należy niezwłocznie oddalić się z miejsca zagrożenia i natychmiast powiadomić policję.

Dodaj komentarz

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, zastrzega sobie jednak prawo do nie publikowania ich, zwłaszcza tych, które zawierają wulgaryzmy, epitety powszechnie uznane za obraźliwe, nawołują do zachowań niezgodnych z prawem, obrażają osoby publiczne i prywatne, inne narodowości, rasy, religie itd.
Komentarze nie dotyczące danego tematu, atakujące personalnie innych komentatorów i autorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz uwagi skierowane do Redakcji – będą usuwane.


Kod antyspamowy
Odśwież

Fotografia  R&A

Reklama

Nasi partenrzy

TV Podhale

logonaszkasprowy

fottboll

Taxi Rabka-Zdrój

Nasi partenrzy

nspj

mbludzm pl m

Tarnów In

 

Nasi partenrzy

zakopanedlaciebie.pl

 

natatry.pl

 

Resort Kościelisko

Reklama