Podhale Region

Wtorek, 13 listopad 2018

Ostatnia aktualizacjaPn, 12 Lis 2018 11pm

Jesteś tutaj: Home Wiadomości Prawo Rabianin bez prawa jazdy, z promilami i cudzym autem na ścieżce rowerowej

Reklama

Rabianin bez prawa jazdy, z promilami i cudzym autem na ścieżce rowerowej

DSC 2972 wynik

POWIAT NOWOTARSKI. Nietrzeźwego kierującego, który jechał po drodze dla pieszych i rowerzystów, zabranym z posesji bez zgody właściciela volkswagenem, a swoimi słowami znieważył interweniujących funkcjonariuszy zatrzymali policjanci z Komisariatu Policji w Krościenku nad Dunajcem. Okazał się nim 24-letni mieszkaniec Raby Wyżnej.

Do zdarzenia doszło 10 maja około godziny 21.30. to wówczas funkcjonariusze Komisariatu Policji w Krościenku nad Dunajcem w trakcie patrolowania ulicy Flisaków Pienińskich w Krościenku zauważyli samochód osobowy marki Volkswagen Polo, który porusza się po drodze przeznaczonej dla pieszych i rowerzystów.

- W związku z popełnianym przez kierującego wykroczeniem tj. niezastosowanie się do znaku B-1przystąpili do kontroli drogowej. Kierującym okazał się 24-letni mieszkaniec Raby Wyżnej. Mężczyzna nie potrafił racjonalnie wytłumaczyć, dlaczego jeździł po drodze przeznaczonej dla pieszych i rowerzystów, zaprzeczał nawet by to on kierował samochodem pomimo, że w pojeździe był sam i siedział na fotelu kierowcy. Jak się okazało nie posiadał w ogóle uprawnień do kierowania, nie potrafił również wskazać właściciela volkswagena oraz wyjaśnić, w jaki sposób wszedł w jego posiadanie. Bardzo szybko wyjaśnił się również powód, dla którego mężczyzna nie potrafił odpowiedzieć na podstawowe pytania policjantów – relacjonuje mł. asp. Dorota Garbacz, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Nowym Targu.

Rzecznik dodaje, że po wstępnym badaniu okazało się, że jest pod wpływem alkoholu, dlatego został przewieziony do Komisariatu Policji w Krościenku nad Dunajcem. 

Następnego dnia 24-latek po wytrzeźwieniu mężczyzna usłyszał zarzuty za kierowanie pojazdem będąc wstanie nietrzeźwości (art. 178a kk), znieważenie funkcjonariusza publicznego (art.226 kk ) oraz za krótkotrwałe użycie pojazdu mechanicznego (art. 289 kk). Zatrzymany 24-latek przyznał się do wszystkich zarzucanych mu czynów, grozi mu teraz kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

Dodaj komentarz

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, zastrzega sobie jednak prawo do nie publikowania ich, zwłaszcza tych, które zawierają wulgaryzmy, epitety powszechnie uznane za obraźliwe, nawołują do zachowań niezgodnych z prawem, obrażają osoby publiczne i prywatne, inne narodowości, rasy, religie itd.
Komentarze nie dotyczące danego tematu, atakujące personalnie innych komentatorów i autorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz uwagi skierowane do Redakcji – będą usuwane.


Kod antyspamowy
Odśwież

Fotografia  R&A

Reklama

Nasi partenrzy

TV Podhale

logonaszkasprowy

fottboll

Taxi Rabka-Zdrój

Nasi partenrzy

nspj

mbludzm pl m

Tarnów In

 

Nasi partenrzy

zakopanedlaciebie.pl

 

natatry.pl

 

Resort Kościelisko

Reklama