Podhale Region

Wtorek, 20 listopad 2018

Ostatnia aktualizacjaPn, 19 Lis 2018 11pm

Jesteś tutaj: Home Wiadomości Prawo Nawet rano kierowcy na podwójnym gazie....

Reklama

Nawet rano kierowcy na podwójnym gazie....

13880161 1015892868508425 4456647907487632917 n

POWIAT NOWOTARSKI. 1613 kierowców przebadali policjanci nowotarskiej drogówki w ramach ogólnopolskich działań pn. „ALKOHOL i NARKOTYKI”. Akcja była ukierunkowana na eliminowanie z ruchu drogowego osób będących pod wpływem alkoholu lub w stanie po użyciu środków działających podobnie do alkoholu. Ostatecznie ujawnili 5 nietrzeźwych kierowców.

- Każdy kierowca prowadząc samochód pod wpływem alkoholu lub środka działającego podobnie do alkoholu jest potencjalnym zagrożeniem dla innych uczestników ruchu drogowego. Używki te przede wszystkim zaburzają koncentrację, zmniejszają szybkość reakcji oraz powodują błędną ocenę odległości i prędkości – zapewnia mł. asp. Dorota Garbacz, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Nowym Targu. Dodaje, że bardzo niebezpiecznym zjawiskiem jest tzw. nieświadoma nietrzeźwość kierującego. - Najczęściej ma ona miejsce wtedy, gdy ktoś pił alkohol poprzedniego dnia i wydaje mu się, że w organizmie nie zostało śladu po „promilach”. Okazuje się jednak, że nawet kilkugodzinny sen nie gwarantuje, że będziemy w dobrej kondycji do prowadzenia pojazdu.

Podczas ostatnich działań policjanci przebadali 1613 kierujących pojazdami i ujawnili 3 nietrzeźwych kierujących. - Łącznie na terenie powiatu nowotarskiego w trakcie weekendu ujawniono 5 nietrzeźwych kierujących.

Już w piątek w Nowym Targu po godzinie 9.00 policjanci zatrzymali do kontroli samochód osobowy ford, którego kierująca mieszkanka Nowego Targu miała 0,27 promila alkoholu w organizmie...

Z kolei w sobotę również w Nowym Targu po godzinie10.30 policjanci zatrzymali do kontroli samochód osobowy peugeot, którym kierował mieszkaniec Nowego Targu. - Po badaniu okazało się , że ma prawie 1 promil alkoholu w organizmie.

Po godzinie 11.00 również w Nowym Targu mieszkanka Gliczarowa Dolnego kierująca samochodem osobowym alfa romeo miała 1.20 promila alkoholu w organizmie.

Około godziny 10.00 w Chochołowie policjanci z Komisariatu Policji w Czarnym Dunajcu zatrzymali do kontroli samochód osobowy audi, którego kierujący mieszkaniec tej miejscowości miał 0.58 promila alkoholu w organizmie. Dodatkowo nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdami i innych dokumentów wymaganych w trakcie kontroli.

W niedzielę w południe w Chabówce kierujący peugeotem mieszkaniec Chabówki miał ponad 2 promile alkoholu w organizmie.

- Wszyscy kierujący, którzy posiadali uprawnienia do kierowania stracili prawo jazdy. Teraz odpowiedzą za kierowanie pojazdem będąc w stanie po użyciu alkoholu lub w stanie nietrzeźwości .

Zapamiętaj !
• jeżeli wybierasz się na imprezę, na której będzie serwowany alkohol zastanów się, czy nie lepiej zostawić samochód w domu,
• nie wyśmiewaj się z niepijących, nie nakłaniaj ich do picia, nie namawiaj kierowców do picia toastów,
• jeśli jesteś gospodarzem przyjęcia, na którym serwowany jest alkohol zadbaj o bezpieczny powrót zmotoryzowanych gości lub zapewnij im nocleg,
• jeśli jesteś pasażerem, nigdy nie wsiadaj do samochodu z kierowcą, który pił alkohol, powstrzymaj go żeby nie prowadził pojazdu.
Dlatego, jeżeli wczoraj piłeś alkohol, to dziś nie wsiadaj za kierownicę !!!
Jeżeli mamy jakiekolwiek wątpliwości co do stanu trzeźwości, w każdej jednostce Policji można poddać się takiemu badaniu!

Dodaj komentarz

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, zastrzega sobie jednak prawo do nie publikowania ich, zwłaszcza tych, które zawierają wulgaryzmy, epitety powszechnie uznane za obraźliwe, nawołują do zachowań niezgodnych z prawem, obrażają osoby publiczne i prywatne, inne narodowości, rasy, religie itd.
Komentarze nie dotyczące danego tematu, atakujące personalnie innych komentatorów i autorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz uwagi skierowane do Redakcji – będą usuwane.


Kod antyspamowy
Odśwież

Fotografia  R&A

Reklama

Nasi partenrzy

TV Podhale

logonaszkasprowy

fottboll

Taxi Rabka-Zdrój

Nasi partenrzy

nspj

mbludzm pl m

Tarnów In

 

Nasi partenrzy

zakopanedlaciebie.pl

 

natatry.pl

 

Resort Kościelisko

Reklama