Podhale Region

Niedziela, 16 grudzień 2018

Ostatnia aktualizacjaSo, 15 Gru 2018 10pm

Jesteś tutaj: Home Wiadomości Prawo Kierowca z ... ponad 3 promilami ...

Reklama

Kierowca z ... ponad 3 promilami ...

zatrzymany 2 1 wynik

POWIAT NOWOTARSKI. Aż 3 promile alkoholu miał kierowca, którego zatrzymał policjant, już po służbie. Teraz kierowcy grozi do 2 lat pozbawienia wolności i zakaz kierowania pojazdami do lat 15.

- Policjantem się jest nie tylko na służbie. Dowiódł tego funkcjonariusz z Komisariatu Policji w Rabce-Zdroju, który w czasie wolnym od służby zatrzymał nietrzeźwego kierującego. Jak się okazało, kierujący golfem miał 3 promile alkoholu w organizmie – relacjonuje mł.asp.Dorota Garbacz, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Nowym Targu.

Do zdarzenia doszło 4 lipca. To wówczas funkcjonariusz tzw. Ogniwa Patrolowo-Interwencyjnego z Komisariatu Policji w Rabce-Zdroju w czasie wolnym od służby jechał swoim samochodem drogą krajową nr 28 w kierunku Rabki-Zdroju.

- Jego uwagę zwrócił jadący przed nim tak zwanym „wężykiem” samochód osobowy marki Volkswagen Golf, który niejednokrotnie przejeżdżał oś jezdni stwarzając tym samym zagrożenie dla innych uczestników ruchu. Funkcjonariusz zasygnalizował światłami kierowcy golfa, aby się zatrzymał. Kiedy ten zjechał w zatoczkę policjant podbiegł do auta, zablokował kierowcy wyjście z pojazdu, a przez okno wyjął kluczyki ze stacyjki uniemożliwiając w ten sposób dalszą jazdę. Jednocześnie o całym zdarzeniu poinformował dyżurnego, który na miejsce natychmiast skierował patrol policji – relacjonuje rzecznik.

Jak się okazało kierowca golfa był mieszkaniec Mszany Dolnej, który miał 3 promile alkoholu w organizmie.

- Czujność policjanta i podjęte przez niego działania pozwoliły prawdopodobnie uniknąć tragedii na drodze – podkreśla rzecznik i dodaje, że Kodeks karny za jazdę w stanie nietrzeźwości przewiduje karę 2 lat pozbawienia wolności oraz zakaz kierowania pojazdami nawet do 15 lat.

Dodaj komentarz

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, zastrzega sobie jednak prawo do nie publikowania ich, zwłaszcza tych, które zawierają wulgaryzmy, epitety powszechnie uznane za obraźliwe, nawołują do zachowań niezgodnych z prawem, obrażają osoby publiczne i prywatne, inne narodowości, rasy, religie itd.
Komentarze nie dotyczące danego tematu, atakujące personalnie innych komentatorów i autorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz uwagi skierowane do Redakcji – będą usuwane.


Kod antyspamowy
Odśwież

Fotografia  R&A

Reklama

Nasi partenrzy

TV Podhale

logonaszkasprowy

fottboll

Taxi Rabka-Zdrój

Nasi partenrzy

nspj

mbludzm pl m

Tarnów In

 

Nasi partenrzy

zakopanedlaciebie.pl

 

natatry.pl

 

Resort Kościelisko

Reklama