Podhale Region

Niedziela, 9 grudzień 2018

Ostatnia aktualizacjaN, 09 Gru 2018 11pm

Jesteś tutaj: Home Wiadomości Prawo Wicedyrektor PZD – wypuszczony za kaucją i pod dozorem

Reklama

Wicedyrektor PZD – wypuszczony za kaucją i pod dozorem

PZDlipiec182
PZDlipiec181

POWIAT NOWOTARSKI. Prokurator regionalny w Krakowie zdecydował o uchyleniu tymczasowego aresztu w przypadku zatrzymanego końcem października wicedyrektora Powiatowego Zarządu Dróg. Został on wypuszczony za poręczeniem majątkowym w wysokości 150 tys. zł i objęty dozorem policyjnym.

Rzecznik Prokuratury Regionalnej w Krakowie, prokurator Włodzimierz Krzywicki, informuje, że na tym etapie śledztwa można było zamienić raz już przedłużany areszt tymczasowy na środki nieizolacyjne, w postaci dozoru i kaucji.

Czy wrześniowy termin skierowania do sądu aktu oskarżenia w sprawie korupcji w PZD jest aktualny – będzie wiadomo początkiem sierpnia, gdy wróci z urlopu prokurator prowadzący.

Na razie w areszcie tymczasowym wciąż przebywają były dyrektor i szef działu zamówień publicznych PZD oraz zatrzymany w kwietniu przedsiębiorca, stojący pod zarzutem trzynastokrotnego aż wręczenia korzyści majątkowych. Statut podejrzanych ma w tej sprawie łącznie 7 osób: trójka z PZD oraz czterech reprezentantów firm budowlanych wykonujących prace na zlecenie tej jednostki.

Przypomnijmy, że łączna wartość łapówek szacowana jest na kwotę 1 miliona 470 tys. złotych.

 

Dodaj komentarz

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, zastrzega sobie jednak prawo do nie publikowania ich, zwłaszcza tych, które zawierają wulgaryzmy, epitety powszechnie uznane za obraźliwe, nawołują do zachowań niezgodnych z prawem, obrażają osoby publiczne i prywatne, inne narodowości, rasy, religie itd.
Komentarze nie dotyczące danego tematu, atakujące personalnie innych komentatorów i autorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz uwagi skierowane do Redakcji – będą usuwane.


Kod antyspamowy
Odśwież

Fotografia  R&A

Reklama

Nasi partenrzy

TV Podhale

logonaszkasprowy

fottboll

Taxi Rabka-Zdrój

Nasi partenrzy

nspj

mbludzm pl m

Tarnów In

 

Nasi partenrzy

zakopanedlaciebie.pl

 

natatry.pl

 

Resort Kościelisko

Reklama