Podhale Region

Poniedziałek, 10 grudzień 2018

Ostatnia aktualizacjaN, 09 Gru 2018 11pm

Jesteś tutaj: Home Wiadomości Prawo Cudzoziemcy nie podjęli legalnego zatrudnienia w Polsce

Reklama

Cudzoziemcy nie podjęli legalnego zatrudnienia w Polsce

5

POWIAT TATRZAŃSKI. Funkcjonariusze Karpackiego Oddziału Straży Granicznej zatrzymali kolejnych obywateli Ukrainy, którzy nie zgłosili się do pracodawców.

Wykonując zadania z zakresu kontroli legalności pobytu, funkcjonariusze Placówki SG w Zakopanem zatrzymali do kontroli osobowego Volkswagena. Podróżowała nim trójka obywateli Ukrainy - dwóch mężczyzn oraz kobieta. W trakcie weryfikacji dokumentów cudzoziemców okazało się, że ich pobyt na terytorium RP jest niezgodny z deklarowanym.

We wszystkich przypadkach obywatele Ukrainy nie podjęli deklarowanej pracy w podmiotach, wskazanych w oświadczeniach o zamiarze powierzenia pracy - na podstawie których cudzoziemcy otrzymali wizy.

W związku z powyższym, zatrzymani cudzoziemcy zostali zobowiązani do opuszczenia terytorium RP. Nie będą również mogli ponownie wjechać do Polski oraz innych krajów strefy Schengen, przez okres 6 miesięcy. Dodatkowo obywatelom Ukrainy cofnięto polskie wizy.

 

Dodaj komentarz

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, zastrzega sobie jednak prawo do nie publikowania ich, zwłaszcza tych, które zawierają wulgaryzmy, epitety powszechnie uznane za obraźliwe, nawołują do zachowań niezgodnych z prawem, obrażają osoby publiczne i prywatne, inne narodowości, rasy, religie itd.
Komentarze nie dotyczące danego tematu, atakujące personalnie innych komentatorów i autorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz uwagi skierowane do Redakcji – będą usuwane.


Kod antyspamowy
Odśwież

Fotografia  R&A

Reklama

Nasi partenrzy

TV Podhale

logonaszkasprowy

fottboll

Taxi Rabka-Zdrój

Nasi partenrzy

nspj

mbludzm pl m

Tarnów In

 

Nasi partenrzy

zakopanedlaciebie.pl

 

natatry.pl

 

Resort Kościelisko

Reklama