Podhale Region

Piątek, 19 październik 2018

Ostatnia aktualizacjaPt, 19 Paź 2018 9pm

Jesteś tutaj: Home Wiadomości Prawo Zatrzymany za kradzież rozbójniczą

Reklama

Zatrzymany za kradzież rozbójniczą

IMG 20180912 084657 z

POWIAT TATRZAŃSKI. 29- letni mieszkaniec województwa warmińsko- mazurskiego został zaczepiony przez 28- latka bez stałego miejsca zameldowania w nocy z 10 na 11 września 2018 r. w Zakopanem.

- Poprosił on o użyczenie mu na chwilę telefonu, twierdząc że jego komórka się rozładowała. Kiedy telefon o wartości dwóch tysięcy złotych wylądował w rękach mężczyzny, ten ani myślał zwrócić go właścicielowi. Co więcej, używając przemocy usiłował oddalić się z łupem. Plan nie do końca się powiódł, gdyż właściciel telefonu nie zamierzał łatwo rezygnować ze swojej własności. Pomiędzy mężczyznami doszło do szarpaniny, z której obydwaj wyszli z niewielkimi obrażeniami ciała. Na miejscu interweniowało pogotowie oraz zakopiańscy policjanci, którzy zatrzymali 28- latka. Okazało się, że czyn ten nie był dla niego pierwszyzną, był już w przeszłości karany za przestępstwo przeciwko mieniu. Na wniosek prokuratora, dzisiaj zakopiański sąd zastosował wobec niego tymczasowy areszt na okres 3 miesięcy – relacjonuje Krzysztof Waksmundzki rzecznik prasowy KPP w Zakopanem.

Za przestępstwo z art. 281 kodeksu karnego- kradzież rozbójnicza, grozi kara pozbawienia wolności od roku do lat 10. W przypadku recydywy kara może wzrosnąć nawet do 15 lat pozbawienia wolności.

Dodaj komentarz

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, zastrzega sobie jednak prawo do nie publikowania ich, zwłaszcza tych, które zawierają wulgaryzmy, epitety powszechnie uznane za obraźliwe, nawołują do zachowań niezgodnych z prawem, obrażają osoby publiczne i prywatne, inne narodowości, rasy, religie itd.
Komentarze nie dotyczące danego tematu, atakujące personalnie innych komentatorów i autorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz uwagi skierowane do Redakcji – będą usuwane.


Kod antyspamowy
Odśwież

Fotografia  R&A

Reklama

Nasi partenrzy

TV Podhale

logonaszkasprowy

fottboll

Taxi Rabka-Zdrój

Nasi partenrzy

nspj

mbludzm pl m

Tarnów In

 

Nasi partenrzy

zakopanedlaciebie.pl

 

natatry.pl

 

Resort Kościelisko

Reklama