Podhale Region

Niedziela, 21 październik 2018

Ostatnia aktualizacjaN, 21 Paź 2018 9pm

Jesteś tutaj: Home Wiadomości Prawo Groził podpaleniem

Reklama

Groził podpaleniem

kajdanki na rekach

POWIAT NOWOTARSKI. 40-letni nowotarżanin, najpierw groził podpaleniem bacówki, potem znieważył i naruszył nietykalność cielesną policjanta, a na koniec chciał wręczyć funkcjonariuszowi łapówkę. Teraz grozi mu kara nawet 10 lat więzienia.

Do zdarzenia doszło 19 września wieczorem, to wtedy policjanci otrzymali zgłoszenie o agresywnym mężczyźnie, który groził właścicielowi bacówki w Nowym Targu podpaleniem jego dobytku.

- Kiedy mężczyzna zaczął dzwonić po policję agresor wystraszył się i uciekł. Funkcjonariusze, którzy przyjechali na miejsce zaczęli szukać agresora i po chwili go zatrzymali. Okazał się nim 40-letni nowotarżanin, który został przewieziony do nowotarskiej komendy i osadzony w pomieszczeniu dla zatrzymanych – relacjonuje mł. asp. Dorota Garbacz, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Nowym Targu.

Rzecznik wyjaśnia, że następnego dnia rano pod pretekstem skorzystania z toalety zatrzymany opuścił celę i zaczął nakłaniać policjanta do wypuszczenia go na wolność. - Obiecując łapówkę w wysokości 200 złotych. Natomiast w trakcie powrotu do celi rzucił się nagle na policjanta, groził mu pozbawieniem życia i szarpał za mundur. Mężczyzna był bardzo pobudzony i agresywny, cały czas krzyczał i kierował wulgarne słowa w kierunku funkcjonariusza.

Już w piątek zatrzymany usłyszał więc zarzuty kierowania gróźb, znieważenia i naruszenia nietykalności cielesnej oraz obietnicy wręczenia korzyści majątkowej w wysokości 200 złotych.

- Sąd Rejonowy w Nowym Targu na wniosek prokuratora zastosował wobec 40-latka środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres dwóch miesięcy. Podejrzanemu grozi teraz nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

 

Dodaj komentarz

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, zastrzega sobie jednak prawo do nie publikowania ich, zwłaszcza tych, które zawierają wulgaryzmy, epitety powszechnie uznane za obraźliwe, nawołują do zachowań niezgodnych z prawem, obrażają osoby publiczne i prywatne, inne narodowości, rasy, religie itd.
Komentarze nie dotyczące danego tematu, atakujące personalnie innych komentatorów i autorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz uwagi skierowane do Redakcji – będą usuwane.


Kod antyspamowy
Odśwież

Fotografia  R&A

Reklama

Nasi partenrzy

TV Podhale

logonaszkasprowy

fottboll

Taxi Rabka-Zdrój

Nasi partenrzy

nspj

mbludzm pl m

Tarnów In

 

Nasi partenrzy

zakopanedlaciebie.pl

 

natatry.pl

 

Resort Kościelisko

Reklama