Podhale Region

Sobota, 17 listopad 2018

Ostatnia aktualizacjaPt, 16 Lis 2018 10pm

Jesteś tutaj: Home Wiadomości Prawo Pierwszy z „kantorowców” zatrzymany. 24-latkowi z Warszawy grozi 12 lat

Reklama

Pierwszy z „kantorowców” zatrzymany. 24-latkowi z Warszawy grozi 12 lat

kantorwrzes18
kantorwrzes182

NOWY TARG. Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Nowym Targu wspólnie z funkcjonariuszami z Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie zatrzymali 24-latka, który był jednym ze sprawców brutalnego napadu na właściciela kantoru. Sprawca usłyszał zarzuty i o jego dalszym losie zdecyduje sąd.

Do napadu doszło w Nowym Targu na Kowańcu, 27. lipca br. nad ranem. Kilku zamaskowanych mężczyzn wtargnęło do domu właściciela kantoru przez otwarte okno. Napastnicy byli bardzo brutalni i bezwzględni - tak wobec mężczyzny, jak i jego żony. Oboje zostali zaraz na początku skrępowani, napastnicy użyli wobec nich przemocy fizycznej.

W ten sposób przestępcy uzyskali min. klucze do kantoru, samochodu, kody do sejfu oraz pilota do dezaktywacji systemu alarmowego. Następnie samochodem właściciela sprawcy pojechali do kantoru znajdującego się w centrum miasta, weszli do środka, a z sejfu zabrali znaczną ilość gotówki. Po rabunku przestępcy odjechali z miejsca i na granicy Nowego Targu porzucili skradziony pojazd.

Postępowanie w tej sprawie prowadzili nowotarscy policjanci pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Nowym Targu. Skrupulatna i drobiazgowa analiza zebranego materiału dowodowego w tej sprawie doprowadziła do przełomu. Policjanci wytypowali podejrzewanego o udział w napadzie.

We wtorek, 25. września br., w Warszawie, policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Nowym Targu wspólnie z funkcjonariuszami Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie, realizując postanowienie Prokuratora zatrzymali 24-letniego mieszkańca Warszawy – informuje mł. asp. Dorota Garbacz, rzeczniczka prasowa nowotarskiej KPP. W czwartek usłyszał zarzuty dokonania rozboju z użyciem przedmiotu przypominającego broń palną ( art.280§1 k.k. ), za co grozi mu do 12 lat pozbawienia wolności. O jego dalszym losie zadecyduje sąd. Policja i prokuratura nadal prowadzą czynności w tej sprawie i planowane są kolejne zatrzymania.

Fot. archiwum Komendy Powiatowej Policji w Nowym Targu

 

Dodaj komentarz

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, zastrzega sobie jednak prawo do nie publikowania ich, zwłaszcza tych, które zawierają wulgaryzmy, epitety powszechnie uznane za obraźliwe, nawołują do zachowań niezgodnych z prawem, obrażają osoby publiczne i prywatne, inne narodowości, rasy, religie itd.
Komentarze nie dotyczące danego tematu, atakujące personalnie innych komentatorów i autorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz uwagi skierowane do Redakcji – będą usuwane.


Kod antyspamowy
Odśwież

Fotografia  R&A

Reklama

Nasi partenrzy

TV Podhale

logonaszkasprowy

fottboll

Taxi Rabka-Zdrój

Nasi partenrzy

nspj

mbludzm pl m

Tarnów In

 

Nasi partenrzy

zakopanedlaciebie.pl

 

natatry.pl

 

Resort Kościelisko

Reklama