Podhale Region

Poniedziałek, 17 grudzień 2018

Ostatnia aktualizacjaN, 16 Gru 2018 9pm

Jesteś tutaj: Home Wiadomości Prawo Spotkanie z uczestnikami projektu „Aktywny i Świadomy Senior w Gminie Szaflary”

Reklama

Spotkanie z uczestnikami projektu „Aktywny i Świadomy Senior w Gminie Szaflary”

dsc 0042

SZAFLARY. Nowotarscy funkcjonariusze systematycznie prowadzą akcje i działania profilaktyczne skierowane do osób starszych, ponieważ ta grupa osób jest najbardziej narażona na oszustwa i kradzieże.

W dniu 25 października br. na zaproszenie Pani Heleny Gach Kierownik Ośrodka Pomocy Społecznej w Szaflarach, st.asp. Piotr Kurzydło i mł.asp. Dorota Garbacz przeprowadzili spotkanie z członkami projektu „Aktywny i Świadomy Senior w Gminie Szaflary” w ramach zbliżającego się „Dnia Seniora”.

Funkcjonariusze podczas spotkania omówili metody i sposoby stosowane przez oszustów . Podczas pogadanki policjantka zwróciła uwagę, że metody te cały czas się zmieniają i oszuści próbują wyłudzać pieniądze na różne sposoby - min. „na wnuczka”, „ na policjanta”, „na pracownika pomocy społecznej „i, „na ostatnią okazję zakupu różnego rodzaju przedmiotów”, „ na nagły wypadek”, „na akcje organizowane przez policję przeciwko hakerom”. Zaprezentowane podczas spotkania filmy doskonale przedstawiały poszczególne metody oszustw stosowane głównie na osobach starszych. Funkcjonariusze doradzili jak postępować i prawidłowo zabezpieczyć swoje mienie, żeby nie stać się ofiarą oszusta i złodzieja. Omówili środki ostrożności, które należy stosować podczas pobierania gotówki z banku, robienia zakupów, w czasie podróży oraz podczas wizyty osób nieznajomych w mieszkaniu. Seniorzy z dużym zaciekawieniem i przejęciem oglądali filmy i słuchali przekazywanych im informacji, a także wymieniali się swoimi spostrzeżeniami i doświadczeniami.

Ponadto każdy uczestnik oprócz cennej wiedzy otrzymał również elementy odblaskowe przekazane przez nowotarską komendę w ramach akcji „Świeć przykładem” i uczniów klasy VI Szkoły Podstawowej w Szaflarach w ramach akcji „Odblaskowa szkoła”.

 

Przypominamy!

Policja nigdy nie prosi o przekazanie pieniędzy i nigdy nie dzwoni z takim żądaniem!

Policja nigdy nie informuje telefonicznie o prowadzonych działaniach! Jeżeli odebrałeś taki telefon bądź pewien, że dzwoni oszust!

Nigdy w takich sytuacjach nie przekazuj pieniędzy, nie podpisuj dokumentów, nie zakładaj kont w banku i nie przekazuj nikomu swoich danych, numerów PIN i haseł!

Po takiej rozmowie natychmiast zadzwoń do kogoś bliskiego na znany Ci numer i opowiedz i tym zdarzeniu!

Nie daj się nabrać!!!

 

 

 

Dodaj komentarz

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, zastrzega sobie jednak prawo do nie publikowania ich, zwłaszcza tych, które zawierają wulgaryzmy, epitety powszechnie uznane za obraźliwe, nawołują do zachowań niezgodnych z prawem, obrażają osoby publiczne i prywatne, inne narodowości, rasy, religie itd.
Komentarze nie dotyczące danego tematu, atakujące personalnie innych komentatorów i autorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz uwagi skierowane do Redakcji – będą usuwane.


Kod antyspamowy
Odśwież

Fotografia  R&A

Reklama

Nasi partenrzy

TV Podhale

logonaszkasprowy

fottboll

Taxi Rabka-Zdrój

Nasi partenrzy

nspj

mbludzm pl m

Tarnów In

 

Nasi partenrzy

zakopanedlaciebie.pl

 

natatry.pl

 

Resort Kościelisko

Reklama