Podhale Region

Wtorek, 20 listopad 2018

Ostatnia aktualizacjaPn, 19 Lis 2018 11pm

Jesteś tutaj: Home Wiadomości Prawo Zatrzymali 24-latka, który uciekał skradzionym BMW

Reklama

Zatrzymali 24-latka, który uciekał skradzionym BMW

18740591 1285161481581561 8538508536654526902 n

POWIAT NOWOTARSKI. Policjanci z komistaru w Krościenku nad Dunajcem wspólnie z policjantami z nowotarskiej komendy po pościgu zatrzymali w Rogoźniku 24-latka ze Starego Sącza. Mężczyzna uciekał skradzionym wcześniej na stacji paliw w Starym Sączu samochodem osobowym marki BMW. Po zatrzymaniu sprawca trafił do nowotarskiej komendy policji. Następnego dnia usłyszał zarzut. Grozi mu teraz nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

- Sceny niczym z filmu rozegrały się w środę wieczorem (31.10.br.) na drogach powiatu nowotarskiego. Około godz. 21.30 policjanci z Komisariatu Policji w Krościenku nad Dunajcem otrzymali komunikat o skradzionym chwilę wcześniej bmw na stacji benzynowej w Starym Sączu. Nagle, z bardzo dużą prędkością minął ich samochód osobowy marki BMW odpowiadający temu z komunikatu. Funkcjonariusze natychmiast ruszyli w pościg za kierującym. Mężczyzna nie reagował na polecenia zatrzymania się wydawane cały czas przez funkcjonariuszy, poruszał się z bardzo dużą prędkością, łamiąc przepisy ruchu drogowego i stwarzając tym samym duże zagrożenie na drodze. Do pościgu włączyli się również policjanci z Nowego Targu. Funkcjonariusze z Krościenka cały czas jechali za uciekinierem i w miejscowości Rogoźnik uderzyli radiowozem w tył bmw. Próba zatrzymania pojazdu w ten sposób okazała się skuteczna. Kierujący stracił panowanie nad pojazdem i zatrzymał się. 24-latek zamknął się wewnątrz pojazdu, nie chciał wysiąść z samochodu, nie reagował też na wydawane polecenia. Policjanci z Krościenka wspólnie z policjantami nowotarskiej komendy wybili szybę w drzwiach, obezwładnili i zatrzymali 24-latka. Mężczyzna odmówił badania na zawartość alkoholu w związku, z czym została pobrana krew do badania. Sprawca usłyszał zarzut kradzieży ( art.278 KK ), za które może mu grozić 5 lat pozbawienia wolności. Za pozostałe przestępstwa i wykroczenia drogowe usłyszy zarzuty w najbliższym czasie - relacjonuje mł.asp.Dorota Garbacz, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Nowym Targu.

 

Dodaj komentarz

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, zastrzega sobie jednak prawo do nie publikowania ich, zwłaszcza tych, które zawierają wulgaryzmy, epitety powszechnie uznane za obraźliwe, nawołują do zachowań niezgodnych z prawem, obrażają osoby publiczne i prywatne, inne narodowości, rasy, religie itd.
Komentarze nie dotyczące danego tematu, atakujące personalnie innych komentatorów i autorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz uwagi skierowane do Redakcji – będą usuwane.


Kod antyspamowy
Odśwież

Fotografia  R&A

Reklama

Nasi partenrzy

TV Podhale

logonaszkasprowy

fottboll

Taxi Rabka-Zdrój

Nasi partenrzy

nspj

mbludzm pl m

Tarnów In

 

Nasi partenrzy

zakopanedlaciebie.pl

 

natatry.pl

 

Resort Kościelisko

Reklama