Podhale Region

Środa, 19 grudzień 2018

Ostatnia aktualizacjaŚr, 19 Gru 2018 9am

Jesteś tutaj: Home Wiadomości Prawo Złodziej z kilkoma paragrafami – złapany przez właściciela domu

Reklama

Złodziej z kilkoma paragrafami – złapany przez właściciela domu

zlodz181
zlodz182
zlodz183

KROŚCIENKO. 35-latek wszedł do otwartego domu, ukradł pieniądze i biżuterię. Mężczyzna był poszukiwany do odbycia kary pozbawienia wolności, posiadał przy sobie narkotyki, a na miejsce przyjechał samochodem, nie mając do tego uprawnień.

Jak informuje mł. asp. Dorota Garbacz – rzeczniczka nowotarskiej KPP, w sobotę 24. listopada, w godzinach rannych, sprawca wszedł do jednego z domów w Krościenku, wykorzystując otwarte drzwi. Mężczyznę przeszukującego wnętrze zauważył i przytrzymał właściciel domu, który natychmiast powiadomił policję.

Po przyjeździe funkcjonariuszy okazało się, że 35-latek z powiatu nowosądeckiego zdążył ukraść biżuterię o wartości około 1 tys. złotych i 540 złotych w gotówce. Ponadto okazało się, że jest poszukiwany do odbycia kary pozbawienia wolności.

Sprawca miał również przy sobie ponad 4,5 grama amfetaminy, a na miejsce przyjechał samochodem, nie mając wymaganych uprawnień do kierowania. Po przeszukaniu pojazdu policjanci znaleźli jeszcze dwie pary kolczyków i pierścionek, a naprzeciwko domu, przy ogrodzeniu, woreczek z zawartością różnych przedmiotów min. czerwonego zegarka i kolczyków, które również mogą pochodzić z innych kradzieży.

35-latek został zatrzymany w nowotarskiej komendzie. Usłyszał zarzut kradzieży i posiadania środków odurzających, za co grozi kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności. Z uwagi na to, że mężczyzna skazany był za podobne przestępstwa na karę pozbawienia wolności i w ubiegłym roku opuścił zakład karny, sąd może wymierzyć karę w wysokości do górnej granicy ustawowego zagrożenia zwiększonego o połowę.

Fot. z archiwum KPP w Nowym Targu

Dodaj komentarz

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, zastrzega sobie jednak prawo do nie publikowania ich, zwłaszcza tych, które zawierają wulgaryzmy, epitety powszechnie uznane za obraźliwe, nawołują do zachowań niezgodnych z prawem, obrażają osoby publiczne i prywatne, inne narodowości, rasy, religie itd.
Komentarze nie dotyczące danego tematu, atakujące personalnie innych komentatorów i autorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz uwagi skierowane do Redakcji – będą usuwane.


Kod antyspamowy
Odśwież

Fotografia  R&A

Reklama

Nasi partenrzy

TV Podhale

logonaszkasprowy

fottboll

Taxi Rabka-Zdrój

Nasi partenrzy

nspj

mbludzm pl m

Tarnów In

 

Nasi partenrzy

zakopanedlaciebie.pl

 

natatry.pl

 

Resort Kościelisko

Reklama