Podhale Region

Czwartek, 23 listopad 2017

Ostatnia aktualizacjaŚr, 22 Lis 2017 10pm

Jesteś tutaj: Home Wiadomości Wkrótce 17. marca. Peru – znane i mniej znane

Reklama

17. marca. Peru – znane i mniej znane

perzap171
perzap172

Spotkanie pod patronatem naszej gazety internetowej PODHALE REGION.
NOWY TARG. W najbliższy piątek, 17. marca, o godz. 17.00, w czytelni Miejskiej Biblioteki Publicznej w Nowym Targu (MOK, Al. Tysiąclecia 37), odbędzie się spotkanie z prof. Markiem Doktorem, pod hasłem „Peru – znane i mniej znane”.

Zapraszają na ten peruwiański wieczór Miejska Biblioteka oraz Podhalańska Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa.

Prof. nadzw. dr hab. inż. Marek DOKTOR – jest kierownikiem Katedry Geologii Ogólnej i Geoturystyki AGH w Krakowie oraz wykładowcą PPWSZ w Nowym Targu.

Brał udział w trzech kilkumiesięcznych wyprawach antarktycznych działających w obrębie Szetlandów Południowych i Półwyspu Antarktycznego, organizowanych przez Polską Akademię Nauk, w tym jednej wyprawie polsko-argentyńskiej, działającej na wyspie Seymour na Morzu Weddella. Był też członkiem interdyscyplinarnej (archeologiczno – geologiczno-etnograficznej) polskiej wyprawy w Andy, działającej przez ponad pół roku w Peru w rejonie dorzecza Huaury oraz objazdowej ponad miesięcznej podróży po Peru. Kilkakrotnie przebywał w Argentynie, a także na Kubie, w Brazylii, Urugwaju, Senegalu, Wyspach Kanaryjskich, Algierii.
Zwiedził też wiele krajów europejskich m.in. Niemcy, Czechy, Słowację, Węgry, Słowenię, Bułgarię, Chorwację, Rosję, Austrię, Włochy, Hiszpanię, Francję, Holandię.

Oprócz tego, że naukowcem i podróżnikiem, jest też redaktorem naczelnym czasopisma Geotourism/Geoturystyka.

Reklama