Podhale Region

Wtorek, 23 październik 2018

Ostatnia aktualizacjaPn, 22 Paź 2018 10pm

Jesteś tutaj: Home Wiadomości Wkrótce 10 kwietnia - Przyjaźń w cieniu Kremla

Reklama

10 kwietnia - Przyjaźń w cieniu Kremla

Plakat premiera kinowa PRZYJAŹŃ W CIENIU KREMLA. DzisiajGruzja wynik
PLAKAT 10kwietnia 05 wynik

NOWY TARG. Premiera kinowa filmu dokumentalnego pt. „Przyjaźń w cieniu Kremla. Dzisiaj Gruzja” w reżyserii Macieja Grabysa i Wojciecha Jachymiaka, w produkcji Uniwersytet Człowieka Ognik i Telewizja Polska S.A. odbędzie się w MOK 10 kwietnia o godzinie 19.

- „PRZYJAŹŃ W CIENIU KREMLA. Dzisiaj Gruzja” to pierwsza część cyklu filmowego pod tytułem „PRZYJAŹŃ W CIENIU KREMLA”. Inspiracją do cyklu filmowego jest słynne przemówienia prezydenta RP Lecha Kaczyńskiego, które wygłosił w 2008 roku w Gruzji podczas agresji rosyjskiej: „dzisiaj Gruzja, jutro Ukraina, pojutrze Państwa Bałtyckie, a później może i czas na mój kraj, na Polskę!”
Poprzez film chcemy utrwalić w pamięci historii siłę i znaczenie jedności krajów Europy Środkowo-Wschodniej, która pod przewodnictwem polskiego prezydenta uratowała niepodległość Gruzji. Filmem chcemy również złożyć hołd śp. prezydentowi RP Lechowi Kaczyńskiemu za jego bezkompromisową postawę wobec prób zniewalania Europy i świata neoimperialną polityką Kremla. Na wydarzenia z 2008 roku patrzymy przez pryzmat Katastrofy Smoleńskiej z 2010 roku, która dziś wydaje się być konsekwencją jaka poniósł śp. Lech Kaczyński za pomoc Gruzji – wyjaśniają sami reżyserzy.

Film został wyprodukowany przez nowotarskie studio filmowe Uniwersytet Człowieka Ognik w koprodukcji z pierwszym kanałem Telewizji Polskiej. Autorami filmu są niezależni twórcy filmowi Maciej Grabysa i Wojciech Jachymiak. Bohaterami filmu są przede wszystkim dziennikarze wojenni, którzy byli naocznymi świadkami agresji rosyjskiej na Gruzję.

W filmie występują współpracownicy śp. Lecha Kaczyńskiego jak Małgorzata Gosiewska i aktualny prezydent RP Andrzej Duda.

Więcej informacji na

www.docstudio.pl/raport

Program towarzyszący premierze filmu

8.41 - Złożenie kwiatów pod krzyżem Katyńskim w 78 rocznicę Zbrodni Katyńskiej i 8 rocznicę Katastrofy Smoleńskiej

16.00 - Masz Św. w Kaplicy na Kowańcu z mini-sympozjum poświęconym tworzeniu Parafii MB Anielskiej w czasie Stanu Wojennego

19.00 - Premiera filmu „PRZYJAŹŃ W CIENIU KREMLA. Dzisiaj Gruzja”
20.00 Dyskusja z udziałem autorów i bohaterów filmu moderowana przez Jadwigę Chmielewską

organizatorzy:

UNIWERSYTET CZŁOWIEKA OGNIK
INTERMARIUM CIVITAS
MOK W NOWYM TARGU

patronat:
Burmistrz Miasta Nowy Targ

Fotografia  R&A

Reklama

Nasi partenrzy

TV Podhale

logonaszkasprowy

fottboll

Taxi Rabka-Zdrój

Nasi partenrzy

nspj

mbludzm pl m

Tarnów In

 

Nasi partenrzy

zakopanedlaciebie.pl

 

natatry.pl

 

Resort Kościelisko

Reklama