Podhale Region

Niedziela, 16 grudzień 2018

Ostatnia aktualizacjaSo, 15 Gru 2018 10pm

Jesteś tutaj: Home Wiadomości Wkrótce 12 - 20 lipca - XI Letni Festiwal Muzyka nad Zdrojami

Reklama

12 - 20 lipca - XI Letni Festiwal Muzyka nad Zdrojami

plakat MnZ 2018 mm wynik

Pod patronatem medialnym  Podhale Region. SZCZAWNICA. Lato już w pełni zagościło w Szczawnicy, cieszymy się słońcem i ciepłem pięknych długich, lipcowych dni. A wieczorami serdecznie zapraszamy do posłuchania muzyki przygotowanej na jedenasty już Letni Festiwal Muzyka nad Zdrojami. XI Letni Festiwal Muzyka nad Zdrojami w Szczawnicy już rusza.  W tym roku będą to trzy koncerty w kościele w Szczawnicy i w Dworku Gościnnym. Początek już w najbliższy czwartek 12 lipca o godz. 20.00 w kościele św. Wojciecha.

Tegoroczny festiwal rozpocznie żeński zespół wokalny Flores Rosarum, znany i ceniony ze swoich wykonań muzyki chorałowej i średniowiecznej. Tym razem w niezwykle ciekawym programie, na który złoży się muzyka wykonywana w klasztorach polskich Panien Benedyktynek w czasach baroku. Podczas koncertu zajrzymy za klauzurę i posłuchamy, jak siostry muzykowały nie tylko w kościele, ale także dla swojej muzycznej, duchowej rozrywki. I okaże się, że jest to muzyka bardzo piękna i warta poznania.

A dla kontrastu na drugi koncert zaprosiliśmy duo perkusyjne Tomasza Sobańca i Rafała Tyliby z programem zatytułowanym „Od Bacha do marimby”. Program przekona nas, że perkusja to nie tylko rytm i mocne uderzenie, ale całe bogactwo różnorodnych instrumentów o ciekawych brzmieniach i ogromnych możliwościach, a Bach grany na marimbie potrafi porwać nie gorzej niż gorący ragtime.

Na finał przygotowaliśmy mieniący się kolorami koncert muzyki polskiej, powstałej z inspiracji słowem i motywami ludowymi. Wśród inspiracji poczesne miejsce znajdzie muzyka góralska, ale nie zabraknie też motywów kurpiowskich, mazowieckich, a nawet elementów prasłowiańskich. W tym koncercie, zatytułowanym „Zielone Słowa” wystąpi Katarzyna Wiwer – sopran, dyrektor artystyczny festiwalu, wraz ze znakomitym, młodym pianistą Michałem Rotem.

Bardzo serdecznie zapraszamy na spędzenie z nami festiwalowych wieczorów, a będzie to z pewnością czas pełen przeżyć nie tylko estetycznych i duchowych, ale też prawdziwego odprężenia i radości. Koncerty jak co roku będą odbywały się w foyer Dworku Gościnnego oraz w kościele św. Wojciecha w Szczawnicy.

Organizatorem Festiwalu jest Fundacja Kulturalny Szlak we współpracy z Uzdrowiskiem Szczawnica, Grupą Thermaleo, Miejskim Ośrodkiem Kultury w Szczawnicy oraz Oficyną Artystyczną Astraia. Patronat honorowy nad festiwalem sprawuje biskup tarnowski Andrzej Jeż oraz marszałek Małopolski Jacek Krupa. Festiwal zrealizowany jest ze środków Województwa Małopolskiego.

Serdecznie zapraszamy by spędzić z nami czas. Niech muzyka w duszy gra!

Oto program festiwalu:

12 lipca, czwartek, Kościół św. Wojciecha, godz. 20.00
Muzyka Panien Benedyktynek
Flores Rosarum
Susi Ferfoglia (dyr. art.), Adrianna Bujak-Cyran, Katarzyna Śmiałkowska, Maria Klich, Katarzyna Wiwer, Andrzej Zawisza – klawesyn

15 lipca niedziela, Dworek Gościnny, godz. 19.00
Od Bacha do marimby
Duet perkusyjny
Tomasz Sobaniec & Rafał Tyliba

20 lipca piątek, Dworek Gościnny, godz. 19.00
Zielone słowa, czyli muzyczne inspiracje
Katarzyna Wiwer – sopran
Michał Rot – fortepian

Fotografia  R&A

Reklama

Nasi partenrzy

TV Podhale

logonaszkasprowy

fottboll

Taxi Rabka-Zdrój

Nasi partenrzy

nspj

mbludzm pl m

Tarnów In

 

Nasi partenrzy

zakopanedlaciebie.pl

 

natatry.pl

 

Resort Kościelisko

Reklama