Podhale Region

Niedziela, 21 październik 2018

Ostatnia aktualizacjaN, 21 Paź 2018 9pm

Jesteś tutaj: Home Wiadomości Wkrótce 13, 16, 17 października - "Zapomniane Kresy" - promocja książki napisanej przez Jerzego M. Roszkowskiego

Reklama

13, 16, 17 października - "Zapomniane Kresy" - promocja książki napisanej przez Jerzego M. Roszkowskiego

20181010okladka2

Edward Siarka poseł na Sejm RP oraz Krzysztof Faber - Starosta Nowotarski serdecznie zapraszają na promocję książki pt.: "Zapomniane Kresy" Spisz, Orawa, Czadeckie w świadomości i działaniach Polaków 1895 - 1925 napisanej przez Jerzego M. Roszkowskiego i sfinansowanej ze środków Fundacji PZU.

 

Wydawcą publikacji jest Powiatowe Centrum Kultury w Nowy Targu.

Wydawnictwo to opisuje wydarzenia na Spiszu i Orawie dotyczące odzyskania niepodległości przez Polskę. Wydarzenia te  były wyjątkowe i niespotykane. O tym co się wówczas działo na Spiszu i Orawie wiedział cały kraj i bardzo tym żył, uważano to za niezwykle ważne dla Polski odzyskującej niepodległość. Rozgrywały się tu losy przynależności do odradzającej się Polski terenów zamieszkałych przez ludność polską, a tym samym i przebiegu granic państwa odzyskującego niepodległość.

Wydarzenia, które miały tu miejsce 100 lat temu doprowadziły do odzyskania części tych ziem dla Polski. Stan wiedzy na ten temat wśród społeczeństwa jest nikły i w wielu przypadkach zakłamany. Publikacja przybliża i tłumaczy rolę wydarzeń sprzed 100 lat i przywraca pamięć osobom, bez których tereny Spisza i Orawy mogły nie być przyłączone do Polski. Obiektywne i fachowe spojrzenie na sprawę gwarantuje postać Jerzego M. Roszkowskiego, który jest historykiem i powyższy temat zbadał szczegółowo i dogłębnie.

Wieczornice oraz Spotkania Patriotyczne odbędą się w następujących miejscach i terminach:

1. 13 października 2018r. o godz. 17.00 w sali widowiskowej w remizie OSP w Rabie Wyżnej
2. 16 października 2018r. o godz. 11.00 w Gminnym Ośrodku Kultury w Niedzicy, ul. 3 Maja 16
3. 16 października 2018r. o godz. 17.00 w sali gimnastycznej Liceum Ogólnokształcącego im. Stefana Żeromskiego w Krościenku n.D. ul. Zdrojowa 11 
4. 17 października 2018r. o godz. 18.00 w Miejskim Ośrodku Kultury w Nowym Targu

Każdy uczestnik spotkania otrzyma książkę gratis.

Wydawnictwo publikacji jest realizowane w ramach "Powiatowego Programu Obchodów Jubileuszu Stulecia Odzyskania przez Polskę Niepodległości".

Fotografia  R&A

Reklama

Nasi partenrzy

TV Podhale

logonaszkasprowy

fottboll

Taxi Rabka-Zdrój

Nasi partenrzy

nspj

mbludzm pl m

Tarnów In

 

Nasi partenrzy

zakopanedlaciebie.pl

 

natatry.pl

 

Resort Kościelisko

Reklama