Podhale Region

Niedziela, 25 marzec 2018

Ostatnia aktualizacjaSo, 24 Mar 2018 11pm

Jesteś tutaj: Home Wiadomości Powiaty: Subregion Podhalański

Reklama

Na Nowej Targowicy: inkaso po groszu, Telewizja TRWAM, batalia Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Kupców

groszeakc18NOWY TARG. Dzisiejszy jarmark na Nowej Targowicy był pierwszym dniem czynnego oporu przeciwko stawce opłaty targowej w wysokości 1 zł od metra kwadratowego stoiska, która weszła w życie 1. marca. Stowarzyszenie Kupieckie Nowa Targowica sprowadziło na plac prawie tonę... groszowego bilonu. Utrudnianie w poborze inkasa przez miejskie służby polegało na uiszczaniu opłat w takiej właśnie monecie. Liczenie groszy przy jednym stoisku zajmowało ok. 15 minut. Do kontroli stoisk ruszyło w tym czasie kilkunastu pracowników „skarbówki”. Z Warszawy przyjechała Telewizja TRWAM. Pojawiła się pani prezes Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Kupców i Drobnej Wytwórczości, Bożenna Kolba.

Centrum Sportów Lodowych. Bez hotelu - finansowo realne. Lokalizacja - zmieniona

CSLmar181NOWY TARG. Zaproszony na Podhale przez posłankę Annę Paluch sekretarz stanu w ministerstwie sportu i turystyki – Jarosław Stawiarski, mówił też o szansach na dofinansowanie planowanego Centrum Sportów Lodowych. Burmistrz z kolei przedstawia ostateczną już jego lokalizację na prawym brzegu Białego Dunajca. I wybiera się do Warszawy na dalsze rozmowy.

Podsekretarz stanu o dofinansowaniu Centrum Sportów Lodowych: 60 milionów to nierealne…

CSLmin181NOWY TARG. O inwestycjach w naszym regionie, dofinansowanych z dzielonej na resortowym szczeblu puli, mówił zaproszony na Podhale przez posłankę Annę Paluch podsekretarz stanu w ministerstwie sportu i turystyki – Jarosław Stawiarski. Przed przybyciem do Nowego Targu gość z ministerstwa odwiedził budowę sali gimnastycznej przy Zespole Szkół w Murzasichlu i Szkołę Podstawową Nr 2 w Nowym Targu. Mówił też o szansach na dofinansowanie planowanego Centrum Sportów Lodowych.

Uwaga zawężenia pobocza w Białym Dunajcu

PODHALE. Niestety kierowcy muszą się lDSC08715iczyć z pewnymi utrudnieniami na zakopiance w Białym Dunajcu. Powodem jest budowa mostu tymczasowego na potoku Biały Dunajec. 

Zakopiański szpital Chorób Płuc z dofinansowaniem

ZAKOPANE. Szpital Specjalistyczny Chorób Płuc im. dr Sokołowskiego w ZakopanemDSC 09741000x otrzymał ponad 11,5 mln zł z Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2014-2020. Całość inwestycji to koszt 17,6 mln zł. Inwestycja będzie gotowa pod koniec przyszłego roku.

Szybciej do Zakopanego dzięki modernizacji kolei

PODHALE. Aż 330 mln złotych ma kosztować modernizacja linii kolejowej relacji Chabówka – Zakopane. PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. podpisały dziś umowę z wykonawcą ZUE S.A. Powstanie dodatkowy przystanek w Chabówce, DSC08784a na całej trasie 12 bardziej komfortowych przystanków, zostaną wymienione tory, przebudowane wiadukty, mosty i przejazdy kolejowo – drogowe.

Stowarzyszenie Kupieckie Nowa Targowica ruszyło do walki z miejskim „haraczem”

targbunt181NOWY TARG. Przedświąteczny jarmarkowy ruch widoczny jest już dzisiaj. Tymczasem 1. marca weszła w życie uchwała Rady Miasta z 28. grudnia, znosząca preferencyjne stawki opłat na Nowej Targowicy. Część handlujących absolutnie nie akceptuje kwoty w wysokości złotówki za metr kwadratowy powierzchni stoiska i nadal uiszcza starą stawkę. Zawiązane w styczniu Stowarzyszenie Kupieckie Nowa Targowica zakłada przejście wkrótce do ostrzejszych form oporu.

W Sieniawie powstanie budynek wielofunkcyjny

GMINA RABA WYŻNA. Wielofunkcyjny budynek, w którym znajdzie się miandrzej dziwiszejsce i na przedszkole i ośrodek zdrowia, a także na bibliotekę i salę widowiskową, zostanie zbudowany w Sieniawie. Koszt szacunkowy inwestycji to ok. 6 mln złotych.

Po latach rusza budowa mostu w Białym Dunajcu (aktualizacja)

PODHALE. W końcu po 10 latach oczekiwania rusza budowa mostu na potoku Biały Dunajec w Białym Dunajcu. Ponieważ most pozostaje w starym śladzie najpierw powstanie tymczasowa przeprawa tuż obok iDSC08689stniejącego, a pamiętające lata 30 ubiegłego wieku, mostu. W dzisiejszym uroczystym rozpoczęciu budowy uczestniczyli zarówno minister infrastruktury Andrzej Adamczyk, jak i wojewoda Piotr Ćwik, parlamentarzyści i samorządowcy.

Deklaracja wiceministra i poseł Anny Paluch

NOWY TARG. Ministerstwo Sportu i Turystyki wesprze budowę hali sportowej w noDSC08754 wynikwym kampusie Podhalańskiej Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej tzw. „starym szpitalu”. Taka deklaracja padła ze strony wiceministra sportu i turystyki Jarosława Stawiarskiego w trakcie konferencji prasowej na ternie stolicy Podhala.

Nowe boisko przyszkolne w Gronkowie

GMINA NOWY TARG. Gmina Nowy Targ otrzymała dotację z Urzędu Mthe pitch 1000arszałkowskiego w ramach realizacji pilotażowego projektu „Małopolskie boiska”.

Reklama

Nasi partenrzy

TV Podhale

logonaszkasprowy

fottboll

Taxi Rabka-Zdrój

Nasi partenrzy

nspj

mbludzm pl m

Tarnów In

 

Nasi partenrzy

zakopanedlaciebie.pl


natatry.pl


Resort Kościelisko

Reklama