Podhale Region

Środa, 17 styczeń 2018

Ostatnia aktualizacjaWt, 16 Sty 2018 8pm

Jesteś tutaj: Home Wiadomości Powiaty: Subregion Podhalański

Reklama

Gmina nowotarska inwestowała w Rogoźniku

GMINA NOWY TARG. Dwie duże inwestycje sala gimnastyczna i droga wraz z chodnikiem powstałIMG 2132 wyniky w Rogoźniku. Odremontowana droga wiedze jednak tez dodatkowo przez Ludźmierz.

Budowa obwodnicy wschodniej – rozpoczęta. Eurovia weszła w teren

obwodrozpocz18NOWY TARG. Geodeci z firmy wykonawczej zaczęli od trasowania przebiegu drogi. Ustawiono kontener, który będzie służył za zaplecze budowy. Ciężki sprzęt wykonał pierwsze wykopy. Tak małopolski oddział „Eurovii” S.A. zainicjował budowę fragmentu obwodnicy wschodniej.

Geotermia z dofinansowaniem inwestuje

PODHALE. PEC Geotermia Podhalańska S.A. podpisała umowę o dofinansowanie projektu w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego Poddziałanie 4.4.2 pn. „Budowa sieci i przyłączy ciepłogeotermiawniczych na terenie gminy miasto Zakopane oraz gmin Poronin, Biały Dunajec i Szaflary w celu zwiększenia wykorzystania odnawialnych źródeł energii i ograniczenia emisji zanieczyszczeń do powietrza”.

Strażacy OSP z szaflarzańskiej gminy z nowym sprzętem

GMINA SZAFLARY. Sprzęt ratowniczy z Funduszu Sprawiedliwości 20180112 131325 wynikotrzymali tym razem strażacy OSP z Szaflar, Maruszyny, Zaskala i Boru. W uroczystym przekazaniu uczestniczyli zarówno wójt Rafał Szkaradziński, jak i przewodniczący Rady gminy Stanisław Wąsik oraz poseł Edward Siarka, prezes Zarządu Oddziału Wojewódzkiego ZOSP RP w Małopolsce.

Sprzęt dla strażaków z Jabłonki i Spytkowic

JABŁONKA/SPYTKOWICE. Nowy sprzęt ratowniczy otrzymali tym razem strażacy OSP aż z dwóch sąsiadujących gmin Jabłonki i Spytkowic. Sprzęt została zakupiony dzięki dofinansowaniu z programu20180108 083739 001 wynik Ministerstwa Sprawiedliwości. Pomocą przy otrzymaniu środków służył strażakom prezes Małopolskiego OSP poseł RP Edward Siarka.

Przywrócenie wcześniejszych ustawień świateł na feralnym skrzyżowaniu – może do tygodnia

skrzyzfat18NOWY TARG. Sześcioosobową reprezentację krakowskiego oddziału generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad udało się radnemu wojewódzkiemu Stanisławowi Barnasiowi ściągnąć na wizję lokalną przy skrzyżowaniu Alei Tysiąclecia z ul. Szaflarską. Tu bowiem, po dokonanej ponad rok temu zmianie ustawień sygnalizacji świetlnej, notorycznie dochodzi do niebezpiecznych kolizji.

W powiecie z Nowym Rokiem – satysfakcja i optymizm

powiatspot18POWIAT NOWOTARSKI. Rok wyraźnego rozwoju w wielu dziedzinach i wielu pomyślnie zakończonych inwestycji ma za sobą powiat nowotarski. Okazją do podsumowań i życzeń było Spotkanie Noworoczne w sali koncertowej Państwowej szkoły Muzycznej. Wręczono tam również siedem Medali Pamiątkowych Podhala i mnóstwo dyplomów za osiągnięcia sportowe.

Minister Adamczyk pozostał, rozstrzygnięcie przetargu wykonawczego na „zakopiankę” do Nowego Targu – końcem stycznia

nowzak18CHABÓWKA – NOWY TARG. Zapowiedź rekonstrukcji rządu wzbudziła obawy o dalszą obecność w jego składzie ministra infrastruktury Andrzeja Adamczyka. Bo z jego osobą wiążą się deklaracje dotyczące budowy odcinka „zakopianki” łączącego Chabówkę z Nowym Targiem. Inwestycja nie jest jednak zagrożona. Niepokój może budzić jedynie przesuwanie się terminu rozstrzygnięcia przetargu na wykonanie tego fragmentu szosy.

Podhalańskie Centrum Sportów Lodowych: 300 tys. na koncepcję i ciągły priorytet w ministerstwie sportu

halaprio181NOWY TARG. Podczas ostatniej w starym roku sesji Rady Miasta burmistrz przedstawił proponowaną lokalizację i zaawansowanie wykupu gruntów pod planowane Podhalańskie Centrum Sportów Lodowych. Ta ważna dla miasta i regionu inwestycja nie przestaje być priorytetem dla ministerstwa sportu. W tym roku zostanie wykonana koncepcja (wraz z programem funkcjonalno-użytkowym), która umożliwi uzyskanie pozwolenia na budowę.

Szczawnica stawia na piękne centrum i czyste powietrze

POWIAT NOWOTARSKI. Mikroklimat sprzyjający poprawie zdrowia oraz znakomite położenie pomiędzy łańcuchem Pienin i Beskidem Sądeckim sprawia, że Szczawnica jest jednym z najczęściej odwiedzanych uzdrowisk wDSC 8623 Polsce. Teraz dzięki środkom pochodzącym z RPO WM na lata 2014-2020 centrum miasta będzie jeszcze piękniejsze – już niedługo czeka je gruntowna rewitalizacja. To nie wszystko.

Pierwszy deficytowy budżet w tej kadencji (ale z powodu inwestycji)

buddef18NOWY TARG. Miejskie wydatki sięgną tego roku prawie 154 milionów zł, natomiast planowane dochody – niecałych 138 milionów. Deficyt budżetowy, jaki się pojawia, to dokładnie 16 milinów 214 tys. zł i jest to kwota niezaprzeczalnie duża. Taka sytuacja zdarza się pierwszy raz od wielu lat i jest dość ryzykowna dla stabilności miejskich finansów. Spowodowały to jednak głównie inwestycje z zewnętrznym dofinansowaniem – trwające i oczekiwane przez mieszkańców.

Reklama

Nasi partenrzy

TV Podhale

logonaszkasprowy

fottboll

Taxi Rabka-Zdrój

Nasi partenrzy

nspj

mbludzm pl m

Tarnów In

 

Nasi partenrzy

zakopanedlaciebie.pl


natatry.pl


Resort Kościelisko

Reklama