Podhale Region

Piątek, 19 styczeń 2018

Ostatnia aktualizacjaPt, 19 Sty 2018 9am

Jesteś tutaj: Home Wiadomości Powiaty: Subregion Podhalański Prezydent Andrzej Duda na Memoriale śp. Marii Kaczyńskiej (aktualizacja)

Reklama

Prezydent Andrzej Duda na Memoriale śp. Marii Kaczyńskiej (aktualizacja)

JAN 9438

RABKA-ZDRÓJ. Prezydent Andrzej Duda wziął udział w V Jubileuszowym Memoriale im. Marii Kaczyńskiej – Rabka-Zdrój 2017. Tak, jak przed rokiem najpierw odwiedził Liceum im. Romera, to samo do którego przed laty uczęszczała śp. Maria Kaczyńska, żona śp. prezydenta Lecha Kaczyńskiego. Tu powitała go dyrekcja szkoły, parlamentarzyści i samorządowcy oraz górale i mieszkańcy uzdrowiska. Tuż potem prezydent udał się na stok Polczakówka, by nie tylko wręczyć medale uczestnikom Memoriału im. Marii Kaczyńskiej, ale i jeździć na nartach.

Pan Prezydent, jak w roku poprzednim podkreślił, że cieszy go organizowanie memoriału i wspomniał , że śp. Maria Kaczyńska, żona śp. Prezydenta Lecha Kaczyńskiego mieszka w Rabce i sama często jeździła n nartach o czym świadczą jej zdjęcia i wspomnienia.

Warto też przypomnieć, że do liceum im. Romera w latach 1958 – 1961 uczęszczała przyszła pani Prezydentowa i to jej pamięć upamiętnia coroczny Memoriał jej imienia.

W ramach Memoriału zorganizowano zjazd slalomem po trasie dostosowanej do wieku uczestnika. Same zaś zawody rozgrywane są w siedmiu kategoriach wiekowych. Na stoku o bezpieczeństwo uczestników dbali m.in. ratownicy GOPR-u.
Po zawodach sam Prezydent wręczał nagrody i puchary. Na podium stanęły nie tylko dzieciaki, ale i uhonorowano nieco starszych narciarzy.

Organizatorami Memoriału im. Marii Kaczyńskiej byli: posłanka Anna Paluch, Gniazdo Integracji Lokalnej w Rabce, zarząd powiatowy PiS, koło PiS w Rabce oraz Rabka-Zdrój wraz z samorządowcami.

 Tutaj zdjęcia - fot. Jan Ciepliński

A tutaj kolejna galeria zdjęć.

Dodaj komentarz

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, zastrzega sobie jednak prawo do nie publikowania ich, zwłaszcza tych, które zawierają wulgaryzmy, epitety powszechnie uznane za obraźliwe, nawołują do zachowań niezgodnych z prawem, obrażają osoby publiczne i prywatne, inne narodowości, rasy, religie itd.
Komentarze nie dotyczące danego tematu, atakujące personalnie innych komentatorów i autorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz uwagi skierowane do Redakcji – będą usuwane.


Kod antyspamowy
Odśwież

Reklama

Nasi partenrzy

TV Podhale

logonaszkasprowy

fottboll

Taxi Rabka-Zdrój

Nasi partenrzy

nspj

mbludzm pl m

Tarnów In

 

Nasi partenrzy

zakopanedlaciebie.pl


natatry.pl


Resort Kościelisko

Reklama