Podhale Region

Czwartek, 23 listopad 2017

Ostatnia aktualizacjaŚr, 22 Lis 2017 10pm

Jesteś tutaj: Home Wiadomości Powiaty: Subregion Podhalański Pieniądze na drogi i mosty dla Podhala

Reklama

Pieniądze na drogi i mosty dla Podhala

DSC03527

POWIAT NOWOTARSKI. Dziś promesy na dofinansowanie w ramach programu rozwoju gminnej i powiatowej infrastruktury drogowej i na usuwanie skutków klęsk żywiołowych dla powiatów nowotarskiego i tatrzańskiego, a także gmin: Bukowina Tatrzańska, Nowy Targ i Szaflary wręczył wojewoda Małopolski Józef Pilch. Wojewoda zapewnił, że do dopiero pierwsza transza środków, które trafią na Podhale.

Uroczystość wręczenia promes odbyła się w Starostwie Powiatowym w Nowym Targu. Uczestniczyli w niej posłowie Anna Paluch i Edward Siarka, senator Jan Hamerski, a także starostowie obu powiatów nowotarski Krzysztof Faber, tatrzański Piotr Bąk oraz wójtowie gmin: Bukowiny Tatrzańskiej - Stanisław Łukaszczyk, Nowy Targ – Jan Smarduch i Szaflary - Rafał Szkaradziński.

Powiat nowotarski otrzymał w sumie promesy na łączną kwotę 3 mln 846 tysięcy 148 zł. Maja one być przeznaczone na dofinansowanie - w ramach programu rozwoju gminnej i powiatowej infrastruktury drogowej – na rozbudowę drogi powiatowej relacji Maruszyna - Ludźmierz - Czarny Dunajec w miejscowości Ludźmierz oraz przebudowę drogi powiatowej Harkabuz - Piekielnik w Podszklu i drogi powiatowej Podszkle-Podwilk w Podszklu.

Powiat nowotarski otrzymał także 3 mln 300 tys. zł na trzy mostu, ich remonty lub odbudowy: na odbudowę mostu w ciągu drogi powiatowej Trute – Klikuszowa - Obidowa w Obidowej, odbudowę mostu w ciągu drogi powiatowej relacji Rabka-Zdrój - Ponice w Ponicach oraz remont mostu w ciągu drogi powiatowej Krościenko - Szczawnica w Jaworkach. Gmina Szaflary dostała promesę w wysokości 753 730 zł na przebudowę drogi gminnej Maruszynie ul. Jana Pawła II. Gmina Nowy Targ - 2 mln 110 tys. 448 zł na przebudowę drogi gminnej Na Gąsorkowym w Rogoźniku i Ludźmierzu.Gmina Bukowina Tatrzańska - 921 tys. 692 zł na rozbudowę drogi gminnej „Koziniec” w Czarnej Górze..Powiat tatrzański - uzyskał 870 tys. 000 zł na remont drogi powiatowej relacji Ząb - Ratułów - Ciche - Chochołów w miejscowości Bustryk.

 Tutaj zdjęcia

Dodaj komentarz

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, zastrzega sobie jednak prawo do nie publikowania ich, zwłaszcza tych, które zawierają wulgaryzmy, epitety powszechnie uznane za obraźliwe, nawołują do zachowań niezgodnych z prawem, obrażają osoby publiczne i prywatne, inne narodowości, rasy, religie itd.
Komentarze nie dotyczące danego tematu, atakujące personalnie innych komentatorów i autorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz uwagi skierowane do Redakcji – będą usuwane.


Kod antyspamowy
Odśwież

Reklama

Nasi partenrzy

TV Podhale

logonaszkasprowy

fottboll

Taxi Rabka-Zdrój

Nasi partenrzy

nspj

mbludzm pl m

Tarnów In

 

Nasi partenrzy

zakopanedlaciebie.pl


natatry.pl


Resort Kościelisko

Reklama