Podhale Region

Środa, 20 wrzesień 2017

Ostatnia aktualizacjaWt, 19 Wrz 2017 9am

Jesteś tutaj: Home Wiadomości Powiaty: Subregion Podhalański Żonkilowy Rajd – rozrasta się jak idea Pól Nadziei

Reklama

Żonkilowy Rajd – rozrasta się jak idea Pól Nadziei

rajdzon17

NOWY TARG. Ok. 100 uczestników zgromadził IV Żonkilowy Rajd Rowerowy. Już po raz czwarty organizowała go Fundacja im. Adama Worwy – przy dużym wsparciu Nadleśnictwa Nowy Targ - dla wolontariuszy z podhalańskich szkół, zaangażowanych w akcję Pól Nadziei. Różnymi ścieżkami rowerowymi Podhala jechała w tym Rajdzie najlepsza, najwrażliwsza, najbardziej czynna i pomocna młodzież.

Miejscem startu był – tradycyjnie – dziedziniec kościoła św. Katarzyny w Nowym Targu, gdzie błogosławił rowerzystów na drogę ks. proboszcz Zbigniew Płachta. Z wyrazami wdzięczności i uznania dla ich szlachetnych działań, dla szerokiej, ogarniającej rownież szkoły działałności Fundacji przybyli na start starosta nowotarski Krzysztof Faber i pani wiceburmistrz Joanna Iskrzyńska-Steg. Pogoda też była nagrodą dla uczestników wiosennego Rajdu nadziei. Razem z nimi ruszyły w drogę nieocenione panie z Zarządu Fundacji – Alicja Chodorowicz i Elżbieta Nowak.

Z roku na rok liczba uczestników i popularność Rajdu rosną tak, jak rozwija się idea i akcja Pól Nadziei. W czwartej edycji brały udział liczące od 10 osób ekipy z nowotarskich szkół podstawowych nr 2, 4, 6 i 11, także z Gimnazjum Nr 1 i Zespołu Szkół Ekonomicznych, Szkoły Podstawowej i Gimnazjum w Ludźmierzu. Każda grupa - pod wodzą opiekunów - wyznaczała sobie własną trasę. Pod warunkiem, że była to trasa bezpieczna, wolna od ruchu samochodowego. Innymi drogami do punktu zbornego jechali wolontariusze z Ratułowa i Podczerwonego.

A tym punktem zbornym była baza Nadleśnictwa przy ul. Składowej, gdzie czekały na rowerzystów ognisko, coś smacznego z grilla, przyrodnicza pogadanka w wykonaniu leśników i prezenty w postaci sadzonek drzew iglastych – po 10 do 20 dla każdej szkoły. Rajd zyskał tym samym nowy aspekt wychowawczy. A jego uczestnicy – mieli radość ze słońca, spotkania i całego dobra, które w swoich środowiskach niosą potrzebującym.

W Żonkilowym Rajdzie udało się połączyć kilka pięknych idei: wdzięczność i uznanie dla szkolnego wolontariatu, zachętę do rozwijania akcji Pól Nadziei, motywację do aktywności fizycznej i zdrowego stylu życia oraz edukację ekologiczną. Za to chwała wszystkim wspaniałym ludziom z Fundacji i Nadleśnictwa.

III Żonkilowy Rajd

Fot. Anna Szopińska

Dodaj komentarz

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, zastrzega sobie jednak prawo do nie publikowania ich, zwłaszcza tych, które zawierają wulgaryzmy, epitety powszechnie uznane za obraźliwe, nawołują do zachowań niezgodnych z prawem, obrażają osoby publiczne i prywatne, inne narodowości, rasy, religie itd.
Komentarze nie dotyczące danego tematu, atakujące personalnie innych komentatorów i autorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz uwagi skierowane do Redakcji – będą usuwane.


Kod antyspamowy
Odśwież

Reklama

Nasi partenrzy

TV Podhale

logonaszkasprowy

fottboll

Taxi Rabka-Zdrój

Nasi partenrzy

nspj

mbludzm pl m

Tarnów In

 

Nasi partenrzy

zakopanedlaciebie.pl


natatry.pl


Resort Kościelisko

Reklama