Podhale Region

Środa, 17 styczeń 2018

Ostatnia aktualizacjaWt, 16 Sty 2018 8pm

Jesteś tutaj: Home Wiadomości Powiaty: Subregion Podhalański Współpraca pełna efektów

Reklama

Współpraca pełna efektów

DSC05887

Pod patronatem medialnym Podhale Region. JABŁONKA. Dwa jubileusze 15 - lecie współpracy z Trsteną i 10 –lecie współpracy z Wolborzem świętowała jabłonczańska gmina. Były wspomnienia, dyplomy, medale i przemówienia pełne wzajemnego uznania. Nie zabrakło i kwiatów oraz filmów dokumentujących współpracę.

W Orawskim Centrum Kultury w ramach XXVI Orawskiego Lata razem świętowały samorządy miast i gmin partnerskich gminy Jabłonka. Na początek otwarto wystawę dotyczącą współpracy Jabłonki z oboma partnerskimi samorządami obchodzącymi Juliusz 10 – 15 lecia. A potem już w sali wspominano lata współpracy. Podpisano też nowe dokumenty potwierdzające wolę dalszej współpracy.

Pierwszy został podpisany przez wójta Antoniego Karlaka i przewodniczącego Rady Gminy Jabłonka Eugeniusza Moniaka oraz primátorkę miasta Trstená Magdalénę Zmarzlákovą. Drugi dokument potwierdzający dziesięcioletnią współpracę gminy Jabłonka i gminy, miasta Wolbórz podpisali: wójt Antoni Karlak i przewodniczący Rady Gminy Jabłonka Eugeniusz Moniak oraz burmistrz Wolborza Andrzej Jaros i przewodniczący Rady Miejskiej Wolborza Bogdan Szulc.

Magdaléna Zmarzlákovą wspominała wszystkie inwestycje, które powstały w ciągu 15 lat współpracy z Jabłonką, wykonywane dzięki funduszom strukturalnym, a m. im. Dom Kultury, Mówiła o projektach sportowych, kulturalnych, edukacyjnych. Z kolei wójt Antoni Karlak mówił o przyjaźni z wszystkimi kolejnymi primátorami Trsteny. Wymieniał liczne wspólne inwestycje, projekty i działania. Burmistrz Wolborza Andrzej Jaros przypomniał z kolei, że współpraca zaczęła się dzięki prywatnym kontaktom wójta, który kończył szkołę średnią właśnie w Wolborzu.

W jubileuszu udział wzięli także przedstawiciele pozostałych miast partnerskich gminy Jabłonka. Na czele delegacji Reicheilsheim (Niemcy) stała Wilma Liep (zastępca burmistrza), na czele delegacji miasta Hořice (Czechy) - Aleš Svoboda (starosta), delegacji Nagymányok (Węgry) przewodził Karl Béla (burmistrz), a delegacji miasta Brebu (Rumunia) - Adrian Ungureanu (burmistrz).

Tutaj zdjęcia - fot. Beata Szkaradzińska

a tutaj duża galeria zdjęć - Fot. Jan Ciepliński

Dodaj komentarz

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, zastrzega sobie jednak prawo do nie publikowania ich, zwłaszcza tych, które zawierają wulgaryzmy, epitety powszechnie uznane za obraźliwe, nawołują do zachowań niezgodnych z prawem, obrażają osoby publiczne i prywatne, inne narodowości, rasy, religie itd.
Komentarze nie dotyczące danego tematu, atakujące personalnie innych komentatorów i autorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz uwagi skierowane do Redakcji – będą usuwane.


Kod antyspamowy
Odśwież

Reklama

Nasi partenrzy

TV Podhale

logonaszkasprowy

fottboll

Taxi Rabka-Zdrój

Nasi partenrzy

nspj

mbludzm pl m

Tarnów In

 

Nasi partenrzy

zakopanedlaciebie.pl


natatry.pl


Resort Kościelisko

Reklama