Podhale Region

Środa, 17 styczeń 2018

Ostatnia aktualizacjaWt, 16 Sty 2018 8pm

Jesteś tutaj: Home Wiadomości Powiaty: Subregion Podhalański Przewiercony gazociąg

Reklama

Przewiercony gazociąg

gazprzew171
gazprzew172

NOWY TARG. Tuż przed godz. 12.00 straż pożarna i policja odebrały zgłoszenie o pechowym i niebezpiecznym zdarzeniu w ul. Królowej Jadwigi. Podczas remontu głównej nitki wodociągu wykonawcza ekipa przewierciła przyłącz gazowy do budynku. Do wybuchu nie doszło, szkody nie powstały.

Na zlecenie Miejskiego Zakładu Wodociągów i Kanalizacji prace prowadziła prywatna firma, podczas tzw. odwiertu sterowanego nieszczęśliwie trafiając wiertłem w gazowy przyłącz, który powinien znajdować się na głębokości metra, tymczasem był położony pół metra niżej. Taka jest wersja firmy wykonawczej, jeśli chodzi o przyczynę zdarzenia.

Ruch samochodowy na ul. Królowej Jadwigi od skrzyżowania z Krzywą do ronda przy „Dekadzie” został wstrzymany, na miejscu działają straż pożarna, policja i ekipa z Zakładu Gazowniczego. Pojawili się też przedstawiciele MZWiK-u i Urzędu Miasta, także miejskiego Zespołu Zarządzania Kryzysowego. Wypadek przy wierceniach spowodował konieczność odkopania uszkodzonego gazociągu w celu uszczelnienia go. Ponieważ nie da się dopływu gazu odciąć punktowo, trzeba było wyłączyć go w całym centrum. Na razie trudno przewidzieć, jak długo potrwa usuwanie awarii. Wciaż monitorowane jest stężenie gazu wyraźnie wyczuwalnego w okolicy.

Gazowa groza przy Galerii

Fot. Anna Szopińska

Dodaj komentarz

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, zastrzega sobie jednak prawo do nie publikowania ich, zwłaszcza tych, które zawierają wulgaryzmy, epitety powszechnie uznane za obraźliwe, nawołują do zachowań niezgodnych z prawem, obrażają osoby publiczne i prywatne, inne narodowości, rasy, religie itd.
Komentarze nie dotyczące danego tematu, atakujące personalnie innych komentatorów i autorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz uwagi skierowane do Redakcji – będą usuwane.


Kod antyspamowy
Odśwież

Reklama

Nasi partenrzy

TV Podhale

logonaszkasprowy

fottboll

Taxi Rabka-Zdrój

Nasi partenrzy

nspj

mbludzm pl m

Tarnów In

 

Nasi partenrzy

zakopanedlaciebie.pl


natatry.pl


Resort Kościelisko

Reklama