Podhale Region

Niedziela, 25 marzec 2018

Ostatnia aktualizacjaSo, 24 Mar 2018 11pm

Jesteś tutaj: Home Wiadomości Powiaty: Subregion Podhalański Inwestycje na 19 mln w Stolicy Tatr

Reklama

Inwestycje na 19 mln w Stolicy Tatr

dsc 9193 wynik
dsc 9196 wynik
dworzec 1 wynik
dworzec 2 wynik

ZAKOPANE. Stolica Tatr będzie mieć dwie nowe i ważne inwestycje dzięki dofinansowaniu z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego na lata 2014-2020. Modernizacji doczekają się zabytkowe budynki dworca PKP, a modernizacja energetyczna obejmie szkolne budynki na Olczy.

Oba projekty opiewają na kwotę łączną blisko 6 mln zł. Z kolei całkowity koszt ich realizacji to blisko 19 mln zł.

Dzisiaj stosowna umowę podpisali na terenie Dworca PKP burmistrz Leszek Dorula i wicemarszałek Województwa Małopolskiego Stanisław Sorys.

- Z podpisanych dziś umów cieszą się nie tylko urzędnicy, ale także mieszkańcy i turyści. Dlatego dziękuję za dobrą atmosferę wokół tych inwestycji Panu Marszałkowi. To co do tej pory było niemożliwe, teraz stało się możliwe. Te 5 mln to jest jednak dopiero pierwsza część. Przed nami jeszcze projekt komunikacyjny, na który też staramy się o dofinansowanie. Zawsze mieliśmy jeden punk widzenia odnośnie dworca, który ma zachować klimat dawnego Zakopanego, a nie zamienić się w galerię handlową - powiedział burmistrz Leszek Dorula, dziękując także urzędnikom, którzy przygotowywali ten trudny projekt.

Teraz dzięki unijnym funduszom po wielu latach oczekiwań budynek dworca PKP zostanie gruntownie odremontowany. Modernizacja obejmie pierwsze piętro oraz poddasze budynku głównego. Natomiast warto zaznaczyć, że odnowione pomieszczenia zyskają nowe przeznaczenie.

Powstanie w obiekcie m.in. nowoczesna mediateka. Z kolei w budynku dawnej przychodni zaplanowana została informacja turystyczna, a w podziemiu klub muzyczny. Zabytkowy budynek zachowa natomiast swój styl i architektoniczne detale. Przyznane dofinansowanie na ten projekt wynosi ponad 5 mln zł.

Też i dwa budynki Szkoły Podstawowej nr 4 i Gimnazjum numer 3 na zakopiańskiej Olczy przejdą solidną modernizację. Miasto Zakopane otrzymało na ten cel ponad 600 tys. zł.

Zdjęcia i wizualizacje UM Zakopane

Dodaj komentarz

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, zastrzega sobie jednak prawo do nie publikowania ich, zwłaszcza tych, które zawierają wulgaryzmy, epitety powszechnie uznane za obraźliwe, nawołują do zachowań niezgodnych z prawem, obrażają osoby publiczne i prywatne, inne narodowości, rasy, religie itd.
Komentarze nie dotyczące danego tematu, atakujące personalnie innych komentatorów i autorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz uwagi skierowane do Redakcji – będą usuwane.


Kod antyspamowy
Odśwież

Reklama

Nasi partenrzy

TV Podhale

logonaszkasprowy

fottboll

Taxi Rabka-Zdrój

Nasi partenrzy

nspj

mbludzm pl m

Tarnów In

 

Nasi partenrzy

zakopanedlaciebie.pl


natatry.pl


Resort Kościelisko

Reklama