Podhale Region

Wtorek, 21 listopad 2017

Ostatnia aktualizacjaWt, 21 Lis 2017 4am

Jesteś tutaj: Home Wiadomości Powiaty: Subregion Podhalański Dwupasmowa Zakopianka do stolicy Podhala

Reklama

Dwupasmowa Zakopianka do stolicy Podhala

Orientacja Rdzawka Nowy Targ dk 47 wynik

PODHALE. Zakopianka z Rdzawki do Nowego Targu będzie wkrótce budowana. To dobra wiadomość dla kierowców. Do tej pory była budowana droga na odcinku z Lubnia do Rdzawki. Nowa inwestycja sprawi, że droga z stolicy Małopolski do stolicy Podhala będzie w końcu pozbawiona korków i szybka. Ma ona kosztować ok. 1 miliarda złotych.

Już wiadomo, że dziś ogłoszony zostanie przetarg na projekt i budowę dwujezdniowej drogi krajowej nr 47. Dziś minister Andrzej Adamczyk w tej sprawie będzie w siedzibie Oddziału GDDKiA w Krakowie.

Historia planów budowy tegoż odcinka jest długa. Był czas, gdy już było pewne, że droga będzie budowana. Niestety w 2014 roku, ten odcinek został wykreślony z rozporządzenia w sprawie finansowania dróg krajowych i autostrad. Od tego czasu samorządowcy i parlamentarzyści czynili starania, aby ta kluczowa inwestycja została jednak zrealizowana. Wspólną rezolucję w tej kwestii podjęli nawet podhalańscy samorządowcy,

Dziś radości nie ukrywa poseł Edward Siarka, który od początku monitował tę priorytetową dla Podhala inwestycję. Przypomina on, że po wyborach parlamentarnych spojrzenie na inwestycję się zmieniło. – Gdy w 2015 roku na Podhale przyjechał prezes Jarosław Kaczyński wyraźnie stwierdził, że inwestycja jest kluczowa i priorytetowa dla Podhala i będzie zrealizowana – przypomina poseł Siarka. Dodaje, że od początku zabiegali o nią podhalańscy parlamentarzyści i samorządowcy. Wyjaśnia, że choć odcinek pomiędzy Rdzawką i Nowym Targiem nie jest na liście zadań priorytetowych to udało się wypracować inne rozwiązanie.- Fundusze w swym budżecie ma na to GDDKiA. Już wiadomo, że będzie to kosztować ok. 1 miliarda złotych.

Dodaj komentarz

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, zastrzega sobie jednak prawo do nie publikowania ich, zwłaszcza tych, które zawierają wulgaryzmy, epitety powszechnie uznane za obraźliwe, nawołują do zachowań niezgodnych z prawem, obrażają osoby publiczne i prywatne, inne narodowości, rasy, religie itd.
Komentarze nie dotyczące danego tematu, atakujące personalnie innych komentatorów i autorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz uwagi skierowane do Redakcji – będą usuwane.


Kod antyspamowy
Odśwież

Reklama

Nasi partenrzy

TV Podhale

logonaszkasprowy

fottboll

Taxi Rabka-Zdrój

Nasi partenrzy

nspj

mbludzm pl m

Tarnów In

 

Nasi partenrzy

zakopanedlaciebie.pl


natatry.pl


Resort Kościelisko

Reklama