Podhale Region

Wtorek, 21 listopad 2017

Ostatnia aktualizacjaWt, 21 Lis 2017 4am

Jesteś tutaj: Home Wiadomości Powiaty: Subregion Podhalański Nowy most w Skawie na Pudłówce

Reklama

Nowy most w Skawie na Pudłówce

DSCF0329 wynik
DSCF0334 wynik
DSCF0336 wynik
DSCF0338 wynik

GMINA RABA WYŻNA. Lata mieszkańcy oczekiwali na budowę nowego mostu w Skawie na potoku Pudłówka w ciągu drogi powiatowej relacji Rabka - Skawa – Naprawa. Dotychczasowa przeprawa była bowiem w stanie tragicznym.

Budowa nowego mostu wraz z dojazdami po wcześniejszej rozbiórce istniejącej przeprawy ruszyła wczesnym latem zakończyła się przed kilkoma tygodniami. Teraz z końcu mieszkańcy mogą bez przeszkód pokonywać potok Pudłówka.

W tym miejscu przez lata był tzw. przepust, był on już od kilku lat w stanie awaryjnym, wiele razy go zabezpieczaliśmy tymczasowo – wyjaśnia Robert Waniczek, dyrektor Powiatowego Zarządu Dróg. Dodaje, że dla przeciętnego mieszkańca tzw. przepust nie różni się co prawda zasadniczo od mostu, ale dla fachowca jest to zasadnicza różnica. Teraz w miejscu przepustu stoi most z prawdziwego zdarzenia wraz z dojazdami.

Dlaczego tak długo trzeba było czekać z nową inwestycją? Okazuje się, że najpierw trzeba było przygotować kompleksową dokumentację i uzyskać decyzje ZRiD na wykonanie prac.

W sumie budowa mostu w raz z dojazdami kosztowała ok. 732 tysiące 600 złotych. –My z swoich środków przeznaczyliśmy na to zadanie blisko 440 tysięcy 500 zł, udało nam się też pozyskać ponad 292 tysiące z Ministerstwa Infrastruktury i Budownictwa – mówi Robert Waniczek, dyrektor PZD. Dodaje też, że PZD złożyło specjalny wniosek do ministerstwa starając się o fundusze z jego rezerwy. Gmina nie partycypowała finasowo w tym zadaniu.

Dodaj komentarz

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, zastrzega sobie jednak prawo do nie publikowania ich, zwłaszcza tych, które zawierają wulgaryzmy, epitety powszechnie uznane za obraźliwe, nawołują do zachowań niezgodnych z prawem, obrażają osoby publiczne i prywatne, inne narodowości, rasy, religie itd.
Komentarze nie dotyczące danego tematu, atakujące personalnie innych komentatorów i autorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz uwagi skierowane do Redakcji – będą usuwane.


Kod antyspamowy
Odśwież

Reklama

Nasi partenrzy

TV Podhale

logonaszkasprowy

fottboll

Taxi Rabka-Zdrój

Nasi partenrzy

nspj

mbludzm pl m

Tarnów In

 

Nasi partenrzy

zakopanedlaciebie.pl


natatry.pl


Resort Kościelisko

Reklama