Podhale Region

Wtorek, 21 listopad 2017

Ostatnia aktualizacjaWt, 21 Lis 2017 4am

Jesteś tutaj: Home Wiadomości Powiaty: Subregion Podhalański Dotacja dla PEC Geotermia Podhalańska S.A. w wysokości 12 mln zł na rozbudowę systemu

Reklama

Dotacja dla PEC Geotermia Podhalańska S.A. w wysokości 12 mln zł na rozbudowę systemu

Geotermia Podhalańska podpisanie umowy 2 wynik
Min. Szyszko z gośćmi wynik
Prof. Szyszko przemawia wynik
Slider podpisanie umów wynik

PODHALE. Ponad 12,2 mln zł dotację na rozbudowę systemu geotermalnego otrzymała Geotermia Podhalańska S.A. Umowa została podpisana w obecności prof. Jana Szyszko pomiędzy Narodowym Funduszem Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w imieniu, którego umowę podpisał Kazimierz Kujda, prezes Zarządu, a PEC Geotermia Podhalańska S.A. w imieniu której umowę podpisał Wojciech Ignacok, prezes Zarządu.

Uroczyste podpisanie umów odbyło się w siedzibie Ministerstwa Środowiska w obecności m.in.: prof. Jana Szyszko, ministra Środowiska oraz posłów Anny Paluch i Jana Dudy 7 listopada. Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej reprezentowali: dr Kazimierz Kujda, prezes Zarządu i Artur Michalski, zastępca Prezesa. Z kolei przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej Geotermia Podhalańska S.A. reprezentowali: Wojciech Ignacok, prezes Zarządu, dr inż. Piotr Długosz, przewodniczący Rady Nadzorczej oraz Paweł Kupczak, wiceprezes Zarządu.

Całkowite koszty brutto projektu wynoszą ponad 32,7 mln zł, z czego łączne koszty kwalifikowalne netto to przeszło 23,7 mln zł. Projekt został dofinansowany na ponad 12,2 mln zł. W ramach projektu przewidziano m.in. następujące prace:
- kwasowanie (intensyfikacja wydobycia) odwiertu produkcyjnego PGP-3,
- rozbudowa układu pomp zatłaczających oraz filtrów w pompowni geotermalnej,
- budowa budynku na pompy ciepła,
- zakup i montaż pompy ciepła o mocy 5 MWt,
- modernizacja pomp wspomagających w Ciepłowni Geotermalnej,
- nadzór inwestorski.

Dzięki realizacji projektu dodatkowa zdolność wytwarzania energii cieplnej z OZE wyniesie 10 MWt a wykorzystanie pierwotnej energii geotermalnej wzrośnie o ponad 6% z poziomu 91% do 97%. Część prac zostało już zrealizowanych jak choćby zabieg kwasowania jednego z odwiertów, dzięki czemu zwiększyła się jego wydajność z 250 do 400 m3/h co przełoży się na wzrost mocy cieplnej o 5 MWt.

Narodowy Fundusz zakończył unijne postępowanie konkursowe numer POIiŚ/1.1.1/1/2016 dla poddziałania 1.1.1 Wspieranie inwestycji dotyczących wytwarzania energii z odnawialnych źródeł wraz z podłączeniem tych źródeł do sieci dystrybucyjnej/przesyłowej, którego alokacja wyniosła 210 mln zł. Ocenie poddano 14 wniosków przedsiębiorców, z których 9 uzyskało ocenę pozytywną, wśród nich projekt PEC Geotermia Podhalańska S.A.

Dodaj komentarz

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, zastrzega sobie jednak prawo do nie publikowania ich, zwłaszcza tych, które zawierają wulgaryzmy, epitety powszechnie uznane za obraźliwe, nawołują do zachowań niezgodnych z prawem, obrażają osoby publiczne i prywatne, inne narodowości, rasy, religie itd.
Komentarze nie dotyczące danego tematu, atakujące personalnie innych komentatorów i autorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz uwagi skierowane do Redakcji – będą usuwane.


Kod antyspamowy
Odśwież

Reklama

Nasi partenrzy

TV Podhale

logonaszkasprowy

fottboll

Taxi Rabka-Zdrój

Nasi partenrzy

nspj

mbludzm pl m

Tarnów In

 

Nasi partenrzy

zakopanedlaciebie.pl


natatry.pl


Resort Kościelisko

Reklama