Podhale Region

Sobota, 25 listopad 2017

Ostatnia aktualizacjaPt, 24 Lis 2017 8pm

Jesteś tutaj: Home Wiadomości Powiaty: Subregion Podhalański Przejście zagrodzone, miasto „naruszone”

Reklama

Przejście zagrodzone, miasto „naruszone”

przejlist171
przejlist172
przejlist173
przejlist174

NOWY TARG. Wyasfaltowane przejście z ul. na Równi do ul. Krzystyniaka i dalej, w stronę „nowego” kościoła i rynku, jednak z obu stron przegrodziły metalowe bramy. Decyzja właścicielki posesji o zamknięciu przejścia to kolejna odsłona długotrwałego sporu, jaki zaognił się w lipcu tego roku.

Do przegrodzenia pieszego traktu, bardzo uczęszczanego – zwłaszcza przez mieszkańców blokowych osiedli – doszło zanim jeszcze Sąd Rejonowy w Nowym Targu wyznaczył termin rozprawy z powództwa miasta.

O tym sporze pisaliśmy w lipcu, kiedy na ogrodzeniu pojawiły się tabliczki „teren prywatny”, lecz zamknięcie przejścia zostało wtedy zatrzymane na etapie betonowania słupków i przeciągania szarf:

Sporne przejście

Od lipca do listopada właścicielka najwyraźniej straciła cierpliwość, już wcześniej podnosząc, że przejście nocną porą jest niebezpieczne; że wandale niszczyli elewację i rozbijali szyby w przyziemiu. Jak widać, nie przekonały jej też działania podejmowane przez miasto.

Janusz Jakobiszyn, naczelnik wydziału gospodarki nieruchomościami w nowotarskim Urzędzie Miasta, informuje, że nazajutrz po zamknięciu przejścia reakcją magistratu było skierowanie do Sądu Rejonowego zawiadomienia o „naruszeniu miasta w posiadaniu”. Kopia została doręczona pełnomocnikowi właścicielki przebywającej za granicą i przekonanej, że „posiadanie samoistne” daje jej prawo do zamknięcia ogrodzenia swojej hipotecznej własności.

Korzystający z tego popularnego skrótu w kierunku kościoła nie kryją niezadowolenia z nieskuteczności władzy – zarówno tej, jak i wcześniejszych kadencji - w regulowaniu statusu przejścia i dopuszczeniu do takiej sytuacji. Inni „trzymają kciuki” za właścicielkę, uznając „zaużywanie” za „komunistyczne narzędzie” odbierania ludziom prywatnej własności.

Fot. Anna Szopińska

Dodaj komentarz

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, zastrzega sobie jednak prawo do nie publikowania ich, zwłaszcza tych, które zawierają wulgaryzmy, epitety powszechnie uznane za obraźliwe, nawołują do zachowań niezgodnych z prawem, obrażają osoby publiczne i prywatne, inne narodowości, rasy, religie itd.
Komentarze nie dotyczące danego tematu, atakujące personalnie innych komentatorów i autorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz uwagi skierowane do Redakcji – będą usuwane.


Kod antyspamowy
Odśwież

Reklama

Nasi partenrzy

TV Podhale

logonaszkasprowy

fottboll

Taxi Rabka-Zdrój

Nasi partenrzy

nspj

mbludzm pl m

Tarnów In

 

Nasi partenrzy

zakopanedlaciebie.pl


natatry.pl


Resort Kościelisko

Reklama