Podhale Region

Poniedziałek, 22 październik 2018

Ostatnia aktualizacjaPn, 22 Paź 2018 8pm

Jesteś tutaj: Home Wiadomości Powiaty: Subregion Podhalański Chodniki i drogi w Bańskiej Niżnej i Wyżnej

Reklama

Chodniki i drogi w Bańskiej Niżnej i Wyżnej

banska w1 wynik
banska w2 wynik
banska w3 wynik
banska w4 wynik
banska w5 wynik
banska w6 wynik

GMINA SZAFLARY. Blisko 2, 5 mln złotych wydatno na poprawę bezpieczeństwa w Bańskiej Wyżnej i Bańskiej Niżnej w ciągach dróg powiatowych. W sumie powstało ponad 1 km 200 m chodników, została też poszerzona droga.

W Bańskiej Wyżnej została przebudowana droga w rejonie Zespołu Szkół Podstawowej i Gimnazjum na 460 m odcinku od szkoły do remizy OSP. Prace kosztowały w sumie blisko 640 tysiące złotych, z tego gmina pokryła 313 tysięcy złotych, a powiat ponad 326 tysięcy złotych. - Przebudowa drogi polegała m. in. na wykonaniu chodnika, przejścia dla pieszych, zatoki autobusowej - mówi Robert Waniczek, dyrektor Powiatowego Zarządu Dróg. Wyjaśnia, że prace były wykonywane na zgłoszenie i ruszyły jeszcze w ubiegłym roku, zakończyły się natomiast w czerwcu.

Z kolei w Bańskiej Niżnej inwestycja była prowadzona na większą skalę. Tutaj prace zakończyły się końcem października. – Tutaj była prowadzona rozbudowa drogi, wraz z budową chodnika i kanalizacji deszczowej na odcinku o długości 756 m – wyjaśnia Robert Waniczek, dyrektor PZD. Podkreśla, że mieszkańcy bardzo pozytywnie podeszli do inwestycji. Tam gdzie była potrzeba poszerzenia drogi bez problemu oddawano niewielkie pasy działek, za które mieszkańcy otrzymają odszkodowania. Z kolei tam, gdzie wykonawca wszedł w ogrodzenia były one odbudowywane.

Rozbudowa drogi powiatowej relacji Szaflary- Ząb w Bańskiej Niżnej obejmująca w szczególności budowę chodnika wraz z kanalizacją deszczową oraz wykonanie nawierzchni jezdni na odcinku o długości 756 m w sumie kosztowała ponad 1 mln 772 tysiące złotych. Powiat przekazał na inwestycję ponad 1 mln 107 tysięcy złotych, a 665 tysięcy złotych szaflarzańska gmina.

Dodaj komentarz

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, zastrzega sobie jednak prawo do nie publikowania ich, zwłaszcza tych, które zawierają wulgaryzmy, epitety powszechnie uznane za obraźliwe, nawołują do zachowań niezgodnych z prawem, obrażają osoby publiczne i prywatne, inne narodowości, rasy, religie itd.
Komentarze nie dotyczące danego tematu, atakujące personalnie innych komentatorów i autorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz uwagi skierowane do Redakcji – będą usuwane.


Kod antyspamowy
Odśwież

Fotografia  R&A

Reklama

Nasi partenrzy

TV Podhale

logonaszkasprowy

fottboll

Taxi Rabka-Zdrój

Nasi partenrzy

nspj

mbludzm pl m

Tarnów In

 

Nasi partenrzy

zakopanedlaciebie.pl

 

natatry.pl

 

Resort Kościelisko

Reklama